İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bademcik şişmesi:s

KursatBey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar aşırı bir bademcik şişmesi sorunu var şu günlerde ne işse kış döneminde 3 ay üst üste 4 defa bademcikler şiş gezdim. 3 gündür yine bademcikler şiş acı veriyor vallahi işlere bakamaz oldum hastaneye gittim bi hap verdi bi haltada yarasa içim acımaz ne yapsam bu bademcikleri indirebilirim :(

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
sen iyi bir kulak burun boğazcıya git, bir boğaz kültür testi yaptır, benim bir tanıdığımda da aynı sorunu bu sene sık sık yaşadık , en sonunda kültür testinde boğazda bademcikleri enfekte eden şeyin kalp kapakçıklarında iltihaplanmaya yol açan bir bakteri olduğu ortaya çıktı, dr. sadece depo penisilin denilen bir iğne verdi, 3 defa 3 haftada bir yapılması gerekiyor sanırım. bademcik enfeksiyonu basit bir olay değil hele sürekli devam ediyorsa iyi bir uzman dr'a gitmek gerekli.

M4HMuT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
ben 3 yıl önce aldırdım bu sefer faranjit başladı :) ama bagdemcikten iyi aldrmanızı tvsiye ederim

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Öncelikle virütik mi yoksa bakteriyel mi olduğunun teşhisinin konması lazım. Genelde boğazı acıyan herkese antibiyotik verildiği için, gerçekten antibiyotiğe ihtiyaç olan zaman etki etmemeye başlıyor bağışıklık kazandırıldığı için.

Boğazında beyaz pamukçuklar varsa ( http://www.healthyandstrong.net/wp-content/uploads/2009/10/glandular-fever.jpg ), sürekli ateş ve üşüme yapıyorsa, bakteriyel bir enfeksiyon olma ihtimali çok yüksek. Değişik spektrumlu antibiyotikler yazılabilir biri etki etmiyorsa, en etkilisi iğnedir tabi. 1. 2. iğneden sonra hayata dönersin. Geri kalan 7-8 ini olmaya güle oynaya gidersin.

Sadece kızarıklık, ya da aşağıdaki tarzda ki şeylerin boğazda çıkması ise
http://hardinmd.lib.uiowa.edu/pictures22/cdc/6055_069_lores.jpg
http://www.google.com/images?hl=en&...=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1680&bih=828

onun pek çaresi yok. boğazını temiz tutmak, halls/mint gibi okaliptüs destekli pastil, ballı süt, karabiberli çay, tuzlu su gargarası gibi geçene kadar hafifletici şeyler kullanabilirsin. geceleri kuru hava solumak, bağışıklık sisteminde geçici düşüşler, stres, yorgunluk bu tarz şeylere neden olabiliyor, sık sık.

KursatBey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eyvallah arkadaşlar hepiniz sağolasınız. BAkteriyel bir enfeksiyon teşhisi koydu doktorlar sağolsun 26 tane iğne verdiler hergün akşam 1 tane kullan diye. Halen geçiremedik iyiyim birşeyim kalmadı ama bademcikler halen inmedi iğneler bittikten sonra devam ederse bu şişlik alınacağını söylediler inşallah bıçak altına yatmam. Ameliyat sırasında ne kadar narkoz verirlerse versinler eminim uyuşturamayacaklar acı çekmekte istemiyorum ..

eligran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
geçmiş olsun hocam zencefil toz halini aktarlarda bul birazda tarçın yine toz olacak bunların içine kekik kat limonuda dilimleyerek bir demliğe koy kaynat ve çay olarak iç biraz faydası oluyor aynı dert benede var kışın tamamında bademcikler şiş geziyorum

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
bendede aynı sorun oluyor burnumda kıkırdak kayması var ağzım açık yatıyorum bu sebeple şişiyor sprey kullanıyorum burnum için rahatlattırıyor ağzın kapalı yat sorun pek olmaz yediğin şeylere de dikkat :) + fazla öpüşme :p

gerard

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hocam bu sene bendede moda oldu bu bademcikler ve çok çektim :( kullandıgım ilaçları yazıyorum,bende sinizitte var bunun yanında,ama bu sene en azında 5 farklı doktora gittim ve biri bana care oldu :(

*Zinnat 500 mg
*Doxafin 5 mg
*Orsinid Fort 500mg
*Aprol Fort 550 mg

bunun yanında bir kaçgün öncesine kadar çok kötü hastaydım,bademciklerim komple intihap kaplıylı kendime baktıgım halde neden oldugunu anlamadıgım gibi 5 farklı doktora gidipte birinin derman olması beni düşündürdü.onun için işinin ehli birine gidip sana yazdıgım ilaçlarıda o kişiye gösterip bir an önce tedavi olmandır.geçmiş olsun

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Angelo etraflıca anlatmış. İki çeşit bu bademciğin iltihabı. Biri böbreklere ciddi zarar veriyor. Ben 2006 yılında aldırdım. Faranjit olursun sık sık dediler ama hiç olmadım. 2006 yılından beri grip, bademcik, öksürük vb. hiç hastalık yaşamadım. Bilgine..

KursatBey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hocam bu sene bendede moda oldu bu bademcikler ve çok çektim :( kullandıgım ilaçları yazıyorum,bende sinizitte var bunun yanında,ama bu sene en azında 5 farklı doktora gittim ve biri bana care oldu :(

*Zinnat 500 mg
*Doxafin 5 mg
*Orsinid Fort 500mg
*Aprol Fort 550 mg

bunun yanında bir kaçgün öncesine kadar çok kötü hastaydım,bademciklerim komple intihap kaplıylı kendime baktıgım halde neden oldugunu anlamadıgım gibi 5 farklı doktora gidipte birinin derman olması beni düşündürdü.onun için işinin ehli birine gidip sana yazdıgım ilaçlarıda o kişiye gösterip bir an önce tedavi olmandır.geçmiş olsun
Eyv. tşk. ancak işe yaramıyordu artık haplar bağımlılık yaptı :D

Angelo etraflıca anlatmış. İki çeşit bu bademciğin iltihabı. Biri böbreklere ciddi zarar veriyor. Ben 2006 yılında aldırdım. Faranjit olursun sık sık dediler ama hiç olmadım. 2006 yılından beri grip, bademcik, öksürük vb. hiç hastalık yaşamadım. Bilgine..
Ameliyatla aldırdım bende hocam valla ilk 3-4 saatte bi kanama oldu gözetimdeyken sonra rahatladım :) http://forum.iyinet.com/soz-sende/158864-bademcik-sismesi-s.html

Tavsiyeleriniz için Allah razı olsun arkadaşlar :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5