İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bakanların şirket sahibi olması doğru mu?

Sakli_Sevda

0
Onaylı Üye
Reaction score
19
Eskiden bakanlar milletvekilleri içinden seçilirdi. Yani halkın TBMM'ye gönderdiği vekiller arasından. Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükumet sistemi ile yolda gördüğünüz birini bile bakan yapabiliyorsunuz.

Eskiden halka karşı sorumluluğu olan bakanlar, yanlış yapmaktan korkardı. Politikalarını halkın ihtiyaçlarına göre belirlemek zorunda kalırlardı. Ama son dönemde bakan yapılan isimler, kimsenin tanımadığı, milletten icazet almamış, sadece Cumhurbaşkanı'nın seçtiği kişilerden oluşuyor.

Bakan olarak belirlenen isimlerin de bir dönem sektörde bulunmuş ve sektör içinde bir kesimin rakibi olan kişilerden seçilmesini doğru bulmuyorum.

Albaraka Türk Katılım Bankası ve BİM A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürmekte olan Bekir Pakdemirli, Tarım Bakanı yapıldı.
Etstur’un Yönetim Kurulu Başkanı ve Voyage Otelleri sahibi Mehmet Ersoy'un Kültür ve Turizm Bakanı olması.
Özel Maya Okullarının kurucusu ve sahibi olan Prof. Dr. Ziya Selçuk'un Milli Eğitim Bakanı olması.
Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Murat Kurum'un Çevre ve Şehircilik Bakanı olması.
Medipol Hastanesi ve Medipol Üniversitesi'nin sahibi Fahrettin Koca'nın Sağlık Bakanı olması.
Karon Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti CEO'su Ruhsar Pekcan'ın Ticaret Bakanı olması

Sizce bakanların işadamları içinden seçilmesi doğru mu?

cryptoabi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Bu konuda bakanlara henüz geldiğimizi düşünmüyorum, önce ben memur çocuğuyum diye geçinenlerin oğullarına bakmak lazım.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    171 KB · Görüntüleme: 85

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5