İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bakiye aktarımı sorunsalı

izzetarpaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar selam,

Aralık ayı sonunda ödeme eşiğine ulaşan, (hatta geçen) bakiyemi henüz daha yeni ocak ayı güncellemesi yaptı ve,

10 Şub Kazançlar (Şub, Bakiye Aktarımı) - ayrıntılar
11 Şub Kazançlar (Şub, Bakiye Aktarımı) - ayrıntılar

şöyle bir uyarı çıkardı? nedir bu bakiye aktarımı? forumda araştırdım ama bulamadım. bilgisi olan aydınlatabilirse pek bi sevinirim.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
- olarak yazıyorsa geçersiz tıklamaların bedelini bakiyenizden düşmüş olabilir.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google'ın IBAN uygulamasına 15 Aralık 2009 tarihine kadar geçememiş olan kullanıcılar bu konuda oldukça problem yaşadı. Yabancı ve Türkçe Google forumlarında özellikle Kasım ayı tahakkuk ettirildiği halde, hala ödenmediği tartışılıyor (oysa çoğu aralık ödemesini aldı). Konunuzun nedeni bu olabilir. Unutulan ödemelerin hesaba katılması olarak düşünüyorum.

http://www.google.com/support/forum/p/adsense/label?lid=7284c5eea1d6f6d4&hl=tr (türkçe ödeme forumları)
http://www.google.com/support/forum/p/AdSense/label?lid=6cf15c1c0c5eb8cd&hl=en (ingilizce)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
- olarak yazıyorsa geçersiz tıklamaların bedelini bakiyenizden düşmüş olabilir.

Böyle birşeyi ilk defa duyuyorum, eminmisiniz geçersiz tıklamaları bakiyeden düştüğüne benim bildiğim direk banlanırdı. (Premium falansa bilemiyorum, ki ondada böyle ayrıcalık olduğunu sanmıyorum)

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Ben de şaşırmıştım ilk bakışta. Reklam gösterip üstüne bir de google'a borçlanıyor muyuz dedim kendi kendime.

Daha sonra biraz kurcaladıktan sonra raporlama sayfasında bir bug var olduğunu düşünüyorum. Görünüş biçimi olarak tüm zamanları seçerseniz borç/alacak bakiyenizi düzgün görebiliyorsunuz. Ekrandaki değerlere göre borç alacak durumunu gösteriyor.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Böyle birşeyi ilk defa duyuyorum, eminmisiniz geçersiz tıklamaları bakiyeden düştüğüne benim bildiğim direk banlanırdı. (Premium falansa bilemiyorum, ki ondada böyle ayrıcalık olduğunu sanmıyorum)

Evet böyle bir durum var.
80 $ gibi bir rakamı benden kestiler.
Kasıtlı veya periyodik olarak belli iplerden tıklama tespit edildiğinde bakiyeden düşürüyorlar.

@DincerAydogdu

Toplam ödemelere baktığım zaman bendede kesintinin olmadığı rakam gözüküyor, ancak diğer bir taraftan kesinti yapıldığını da görüyorum. Sonuç olarak bu miktar kesildi ve bu ay ödemesinde kesintili rakam mevcut.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Aynı durum bende de var ancak geçersiz tık olması çok zor bir ihtimal çünkü - değer normal kazancın zaten %80'ine denk geliyor. Bir hata olabilir diye düşünüyorum.

Ayrıca şimdi dikkatimi çekti ve bir önceki aydan da oran bu kadar olmasa bile bir - değer var ancak yatırılan tutar normal tutar.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
İlgili açıklama linkine tıkladığımda şu açıklama dikkatimi çekti :

Google Adsense' Alıntı:
Şartlar ve Koşullarda güncelleme (Rusya, İsrail, Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır'daki yayıncılar için geçerlidir): Şartlar ve Koşullarda yapılan güncellemenin sonucu olarak, sözleşme yaptığınız tüzel kişi, Google Inc. yerine Google Ireland Limited olarak değiştiği için ilgili borçlar ve alacaklar uygulanır. Bu değişiklik, hesabınızda bazı dahili muhasebe değişiklikleri yapılmasını gerektirmiş, ancak genel hesap bakiyenizi hiçbir şekilde etkilememiştir.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Aynı problem bendede var, ödeme geçmişinde görünümü "Her zaman" olarak seçtiğimde, "Son 3 ay" olarak seçildiğinde çıkan tutardan çok daha fazla bir mebla çıkartıyor. Her zaman'da gelen rapor normal, doğru kazancım içen Son 3 ay'dakinde eksik var.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Evet sanırım herkeste aynı problem ve geçersiz tıklama ile alâkalı değil. Yalnız ben belirli bir tarih aralığını aldığımda yinede eksik rakam çıkıyor. Sonuçta kesildi sanırım bu tutar :)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Evet sanırım herkeste aynı problem ve geçersiz tıklama ile alâkalı değil. Yalnız ben belirli bir tarih aralığını aldığımda yinede eksik rakam çıkıyor. Sonuçta kesildi sanırım bu tutar :)

Dediğinizle alakası yok bunun.Geçersiz tık varsa direk banlanırsınız zaten.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Gerekçelerde geçersiz tıklamalar ilede alâkalı olabileceği yazıyordu.
Yani bu tarz bir kesintinin geçersiz tıklamalar ile alâkası var.
Ama genel bir sorun olduğu için bu sorunun geçersiz tıklamalarla alâkası yok.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu sorunsal herkesde mevcut heralde 2010 yılı boyunca konuşuruz bunu ve adsenseden hiçbir açıklamada yapılmaz. malum ülkemizin adı türkiye ye ne gerek var bilgi vermeye :(

ciwan_24

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şubat ayı bende aynı problemi yaşiyorum
şubat ayı kazancim10 Şub Kazançlar (Şub, Bakiye Aktarımı) - ayrıntılar 66,38 $
11 Şub Kazançlar (Şub, Bakiye Aktarımı) - ayrıntılar -66,38 $
böyle yaziyor bunun sebebide googlede bu aralar çalişmalr var bundan dolayı hesaplarda
bir karmaşik olabilir 3 ay seçeneği seçtiğimde 147,36 $
Her zamn seçtiğimde 191,80 $ normal günlük hesaplarımın toplamında 245 dolar var fakat şöyle hesaplarsak 191.80 + 66.38=258 kusur dolar ediyor
Karmaşik bir hesap ortaya çıkıyor 245 dolar olan hesabım burda 258 dolar olarak görünüyor
yani 13$ fazla googleden alamiş oluyorum tabi hesaba -66,38 Katmazsak:;)) hadi hayırlısı diyelim zaten benim site bir yıllık oldu halen para almiş değilim bu ayın sonunda ve ya mart
Ayı nın Beşinde almam lazim Saygılar ve yeni Üyeyim Selamun aleyküm

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5