İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ban sebebimidir ?

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şunu bir anlayamadım şimdi türkçe özgün bir makale yazsam bunu ingilizce başlıklı ingilizce içerikli bir sitede yayınlasam ve güncel olarak devamlı bunu yapsam adsense ban sebebi sayılırmı?
Hayırsa neden?
Evetse neden ?

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
başlığı türkçe - ingilizce yapmanı tavsiye ederim öncelikle makalenin diline göre başlığı yaz mesela makale türkçe başlığı Araba olsun parantez içine (Car) yazın. yani

Araba ( Car ) eğer ingilizceyse makale tam tersini yaparsın Car ( Araba )
başlık farklı içerik farklı olursa ziyaretçiyi yanıltmaya girer bu da büyük ihtimalle ban sebebidir. ben şahsen adsensede çalışsam böyle yapanı banlarım sonuçta yabancı hit çekmeye çalışıyorsun gelen kişi başlığa geliyor ama içerik farklı

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Adsense için siteler açmayın diyor adsense, işte bu yaptığında tam anlamıyla ben adsense hesabım için site açtım demek oluyor, sen o sitede diller oluştursan hiçbir problem kalmaz o makaleyide Türkçe bölümünde yayınlarsın olur biter yoksa adsense de dil ayrımı diye birşey yok...

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim ama ben sadece ingilizce içerikli bir site açıcam.
ŞÖyle olucak atıyorum ingilizce bir dernek sitesi bu dernek hakkında bilgiler vericez ancak ben kendi bilgisayarımda bunları yazıcam.Daha sonra yazıdıgım makaleyi translatede çeviricem işte bu problem yaratırmı ?

Çünkü translatede çevirince yarım yapamalak oluyor.Benim çevirecegim makalede öyle olackatır.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Evet onu bende çok düşündüm, adsense' den bu yönde bir bilgi gelene kadarda bu tarz bir girişime girmeme kararı aldım, kendimi riske atmaya hiç gerek yok...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5