İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banka müdürünün milyonluk vurgunu

Ustad46

0
Onaylı Üye
Reaction score
20
İsmi lazım değil bir xxx bankası şubesi personeli, kocasının şirketinin ödemeleri için, başta futbolcular olmak üzere, yüklü mevduat sahiplerinin hesaplarını kullanıyor. İlk başta sorun olmuyor, işte maaş ödemeleri için 300 k atıyorlar sonra yerine koyuyorlar falan herkes mutlu.

Sonra alışkanlık yapıyor tabi bu durum. Gel zaman git zaman yerine koyamamaya başlıyorlar. Koyamadıkları gibi tanımadıkları insanların üzerine kredi çıkarıyorlar. Bunları bir süre ödeyerek dümeni devam ettiriyorlar. Ama sonra işler tıkanıyor. Gurbetçi bir futbolcuya sürekli mesaj geliyor bankadan, işte hesabınızdan 300 k çıkmıştır, 400k çıkmıştır gibi, bu da sürekli bankacıyı arıyor, bankacı da diyor ki işte senin paranı değerlendirmek için euroya yatırdım onun mesajı, yok şurada değerlendirmek için koydum onun mesajı falan.

Bu mesajlar iyice sıklaşınca, çocuk takımdan bir türke soruyor. Adam diyor ki bu normal değil sen bir bankaya git. Neyse çocuk bankaya gidiyor hesabından tam 6 milyon lira çıkmış ! Hemen şikayet ediyor.

Merkezden xxx bank müfettişleri geliyor, bir denetleme; farklı farklı kişilerin hesaplarından 12 milyon lira çıkış, onlarca kişinin üzerine 1-2 milyon civarı kredi ( kimlik belgesi ve sahte imza ile) hatta bazılarının üzerine kart çıkarıp onu çevirmişler.

İşin bok tarafı denetçiler gelince bakıyor ki asıl vurgunu bu çalışan değil, bankanın müdürü yapmış :d adama 40 milyon civarı parayı zimmetine geçirmiş, uçak biletini falan almış, kaçıyormuş az daha :d

adam mahkemede kadına bağırdı allah belanı versin senin yüzünden buradayım diye.

Sonuç? xxx banka herkesin parası ödedi. Ben de şaşırdım ama gık demedi adamlar. Bu anlattığım çiftin erkek olan 3 ay yattı çıktı kadın 1 sene tutuklu kaldı. 10,5 yıl ceza aldı, şimdi yargıtay aşamasında dışarıda. Müdür de 1.5 sene falan yattı o da dışarıda. Tabi paralar ortada yok henüz. Tahliye olduktan sonra ne yaptılar bilmiyorum. Kadın ve adam telefonlarımıza bile bakmıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5