İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banlananlarla alakali..

K

kahvenet

Misafir
Öncelikle ilk mesajim. Yazilanlari 1 aya yakindir dikkatlice takip ediyorum ve okuyorum. Benim sorum daha öncede bununla ilgili bir başlık olmasına rağmen beni tatmin etmeyen bir konu hakkında. Ellerine çekleri ulaşıpda, bu çekleri bozduramayan arkadaşlar var mı? Veya başka bir deyişle banlandiktan sonra eldeki bir çekin karşiliğinin çıkmama ihtimali var mi? Bu soruyu bana bugunlerde 1 2 kişi daha sordu eğer bu durumu yaşamış arkadaşlar cevap verirse biraz aydinlaniriz . Herkese bol kazançlar

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla millet bozdurdum diyorda ben halen bozduramadım çeki Nedeni bankaların çok masraf alması. Bununla ilgili olarak kesin çözüm yoluda bu forumda bulamadım. (iştira falan gibi...) ikinci çeki bekleyip hepsini bozdurmayı düşünüyorum ama aklıma takılan her çeke aynı miktarlardamı masraf alınacak yoksa bir çek masrafımı alınacak.

K

kahvenet

Misafir
Çek bozduramama olayı; banlandıkdan sonra ellerinde olan ve/veya bankaya verilipte bir kaç gün sonra banlanan kişilerin ellerindeki çekler için. Yanlış anlaşılma olmasın.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
elindeki cek karsiliksiz cikmaz artik sana kesilmis gonderilmis :)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çek demek nakit para demek, ulusal bir kağıt parçası (ama değerLi) çek kesildiği anda o çek sahibinin hesabında o para mevcut ve gidip sen bankadan nakit olarak tahsil edebilisin anlamına geliyor.

yaniş eğer googleden çek eline ulaştı. (banlandın veyahut banlanmadın) ismine kesilen çek senindir... gidip bankadan paranı çekebilirsin.

hemen bir seneryoda yazabiliriz : çek meblağı yüksek ve gokıl amca sana bu parayı yedirmek istemiyor, ve sana gönderdiği çek hakkında kayıp/çalıntı ibaresi ile bankasına müracat ediyor, (kaldıki bu söz konusu bile olamaz) çekin üzerinde imzaları mevcut ve senin adına çek kesilmiş durumda mahkemelik dahi olsan ki allah göstermesin sen haklı çıkarsın... (tamamen senaryodur aksini söliyecek olan varsa benim bildiğim kanun bu şekilde işlemektedir. daha detaylı bilgisi olan varsa hay hay derim)

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu ile alakalı bi anektodda ben ekliyeyim, arkadaşlar hatırlar belki konu açmıştım "çekteki isim" die. Mevzuda ö harfinin OE şeklinde çıkmasından dolayı çeki bozduramama meselesiydi. Bugün gogıldan mail gelmiş mail şöyle.

"E-postanız için teşekkür ederiz. Elinize geçmiş olan çeklerin üzerindeki isminizin hatalı yazılmış olmasından dolayı üzgünüm.
Çeklerinizi bu şekilde bozdurma imkanınız olmadığı için, şu an çeklerinizin ödemesi durdurulmuş ve yeniden düzenlenmesi işlemine başlanmıştır. Çek tutarı şu anki kazancınıza eklenecek ve bir sonraki ödeme döneminde ödenecektir."

Demekki isteyince çekleri bankasız ve bize geri gönderin demeden de durdurabiliyorlar. Sonuçta çek kanunu türkiyede böylede gogıl anayasasında nasıl kimbilir:)) Açıkçası bu çek olayında bende muallaktayım.

A

aborjin

Misafir
Bu çekleri alıyoruz paso, sonra banlanıyoruz ya, birde bakıyormuşsunuz haciz memurları geliyormuş google adına banlandıktan 6 ay sonra... muhaha:D

G

Gencadam

Misafir
Çekinizin ödemesini, karşı banka, sizin bankanızdan 3 yıl içind egeri isteme yetkisi varmış. Garanti Bankası'ndan söylediler. Bir arkadaş sormuş "her çek için ayrı masraf mı" diye. Evet her çek için benden ayrı masraf alıyorlar.

TurkVista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ApoLLonx' Alıntı:
Konu ile alakalı bi anektodda ben ekliyeyim, arkadaşlar hatırlar belki konu açmıştım "çekteki isim" die. Mevzuda ö harfinin OE şeklinde çıkmasından dolayı çeki bozduramama meselesiydi. Bugün gogıldan mail gelmiş mail şöyle.

"E-postanız için teşekkür ederiz. Elinize geçmiş olan çeklerin üzerindeki isminizin hatalı yazılmış olmasından dolayı üzgünüm.
Çeklerinizi bu şekilde bozdurma imkanınız olmadığı için, şu an çeklerinizin ödemesi durdurulmuş ve yeniden düzenlenmesi işlemine başlanmıştır. Çek tutarı şu anki kazancınıza eklenecek ve bir sonraki ödeme döneminde ödenecektir."

Demekki isteyince çekleri bankasız ve bize geri gönderin demeden de durdurabiliyorlar. Sonuçta çek kanunu türkiyede böylede gogıl anayasasında nasıl kimbilir:)) Açıkçası bu çek olayında bende muallaktayım.

Bana gelen çeklerde 1,5 yıldır aynı sorun var ÖÜ yerine OE UE yazıyor. Ama gelen bütün çekleride sorunsuz bozdurdum. Bu hata değil aslında ama sana gelen mail şaşırttı beni şimdi. avrupada ö ve ü harflerinin yerine OE UE ekleniyor (isvecten kesilenler).

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sonuçta çek kanunu türkiyede böylede gogıl anayasasında nasıl kimbilir

demiş arkadaşımızda çek ulusaldır kanunuda ulusal gokıl ayrı bi kanun çerçevesinde işlem yapamaz.

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam güzel diyorsunda "keyfinebak.com" arkadaşım, adamlar çekleri citybanka geri yolla yada abd ye bize geri yolla demiyorlar. Sendeki çekler sende dursun, biz onu iptal ederiz oturduğumuz yerden senin son hesabına ekleriz onları diyor. O zaman bi çelişki ortaya çıktığından bende muallakta kaldım zaten. Hade hayırlısı bakalım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5