İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banlandık mı nedir?

M

Metalirik

Misafir
Sitemi google indexlemiyor.
Adsense reklamları yayınlıyorum. Sitemi indexlememiş google ama adsense reklamlarını yayınlamamda bir sakınca varmı?
Google sitemi galiba banlamış, niye yapmış bunu anlamadım da :) Çünkü tamamen bilgi içerikli keyword falan şişirme gibibirşeyler hiç yok. HTML site oldugu icin indexlemeside oldukca basit idi. Bu nednele domain değiştirmek zorunda kalıyoruz. Ah google Ah

U

ultraturknet

Misafir
Hayır banlanmış olsan da adsense yayınlayabilirsin. İkisi tamamıyla ayrı olaylar. Indexleme konusunda google'daki "contact" olayını kullanarak adamlara ulaşabilir ve "inclusion/re-inclusion" isteğinde bulunabilirsin.. Doğru düzgün bir mail yazarsan otomatik cevaptan bir süre sonra personel cevabı da gönderiyorlar. Ben bu şekilde sonuç aldım.

Umit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VazgectimSenden' Alıntı:
peki merak ediyorum hani herkes şu sayfa altın aküçük keywords lar atıyor bu da mı bir banlanma nedeni?

Valla ben o yüzden ban yemistim alt'a keLime ekledim o keLimeler duruyor ben adsense bas vurusu yapmıstım baktim 2 hafta sonuc yok adsense keLimeleri kaldirdim.. 1 ay sonra pagerank' 5'den "0" düştü şoke oldum :)

3 Oldu Neredeysen bakalım dun bir arkadasimin ban kalkmis google'da umarin benimde ban kalkar kalkmasa'da canım saolsun ne diyeLim..

M

Metalirik

Misafir
Google Contact Us kısmından çıkan foruma sitemi tekrar incelemeleri hakkında nasıl bir mail yazmam gerekli?
Daha önce siteleri banlanan arkadaşlar ingilizceniz iyi ise bir metin veya yazdıklarını paylaşırsa bizde google ile iletişime geçelim..

U

ultraturknet

Misafir
Tabii herkesin banlanma sebebi farklı olabilir. Nette şöyle bir örnek buldum:
Dear Google,

I am the owner of http://www.....com/

I did not realize that ...(yaptığın hata)... was a bad thing that would get me banned from Google. Now, I understand that I have done a mistake, and I apologize profusely. I have removed ...(yaptığın hata)... from my site, and I promise not to make this mistake again.

I am asking you to Please Consider reinstating my website, http://www.banned-domain.com/ , into Google's Index.

Sincerely,

Burada adam kurallara aykırı hareket ettiğini ancak bunun banlanmasına sebep olabileceğini düşünmediğini,hatasını farkedip düzelttiğini söylüyor ve yeniden değerlendirilmek için resmen yalvarıyor.Çok yalak bir email, tiksindim resmen okurken, altına yapan çocuğun annesinden özür dilemesi gibi bir tarzı var:) Ama işe yarayabilir. Mailinde subject kısmı "Re-inclusion Request" olacak. İçeriğinde ise banlanmana neden olan sebebi söyleyip bunu sitenden çıkardığını, sitenin yeniden değerlendirilmesini istediğini söylemen gerekiyor özetle. Ama siteni de gerçek anlamda temizlemiş olman lazım tabii.

M

Metalirik

Misafir
Arkadaşım teşekkürler,
Ancak site htm statik ve hiçbir banlanma sebebine neden olabilcek bir durum yok. Google botları geliyor siteye zaten 93 sayfa hit gösteriyor. Martta alınmış bir domain ağustos'a geldik halen ama indexlemediler.
Banlanmış olabilir.

Çünkü ben tamamen sitemi googlede aramalarda varmı diye ismi ile aratıyordum hergün cıkıyordu o zamanlar ancak hergün böyle bakınca 7. gün google benim sitemi banladı. Nasıl algıladı ne yaptıgımı sandı anlamadım ama sırf bu yüzden sitemi banladı :)
2. bir domainim googlede 1 günde cıktı, aynı salaklıgı yapıyordum sitemin ismini aratıyordum, 7. gün onuda ucurdu oda yok artık..

Meğerki ögrendimki google'de ben her arattıgımda google botu siteme geliyormuş ee 2. domainide yeni almıştım 6 gün üst üste gelince spam mı aldatmacamı nasıl yorumladı bilmiyorum..

Yardımların icin teşekkürler, anlattıklarımda size bilgi olsun :)

U

ultraturknet

Misafir
Dear Google,

I am the owner of http://www....com

I used to search for my site everyday to check its actual ranking in the Google results, but after a few days, I noticed that my site was not listed anymore. Except this my site does not contain anything against your guidelines.

I don't know if such searching methods cause penalization or not. I'll appreciate it if you re-consider my website's situation and if suitable, re-include it in the Google index.

Sincerely,
-----------------------------------
Burada senin yaptığın olayı ve bunun bir hata olup olmadığını bilmediğini, yeniden değerlendirilmeyi rica ettiğini söyledim. Cevap vereceklerini tahmin ediyorum. Subject'i unutma.

M

Metalirik

Misafir
Ultraturknet, çeviri yapıp ilgilendiğin için teşekkürler.
Allah razı olsun :)

Sitenin bazı bölümleri tam bitmedi, çalışmayan linklerin olması sorun yaratıyormu acaba?

M

Metalirik

Misafir
Bilgiler için teşekkür ederim ultraturknet ;)
Allah razı olsun bu kandil gecesi senden

HiTech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Metalirik' Alıntı:
Bilgiler için teşekkür ederim ultraturknet ;)
Allah razı olsun bu kandil gecesi senden

Haddim olmayarak müdahale ediyorum ama google la haberleşmek için İngilizce bilmeye gerek yok. Onlara TÜRKÇE YAZABİLİRİSİNİZ ! Reklam verenler için : [email protected], reklam alanlar için : [email protected], destek için : [email protected]. Bu arada herkesin kandili kutlu olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5