İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

banner'ı menü başlangıcına göre hizalamak??

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar.

benim basit bir sorunum var ama siteyi dreamweaver kullanarak yaptığım için ve kodlama bilmedğim için çözemiyorum.Sorunum şu:

Sitenin üstündeki koyduğum banner dreamweaver de koyduğum yerde açılmıyor. Yani iyinet forumunun üstünden örnek vermek gerekirse

Profiliniz eTicaret Bloglar Yardım Toplum Ajanda Yeni Mesajlar Arama Yararlı Linkler Çıkış

ben burada "Profiliniz"in P harfinin hizasından başlasın istiyorum banner.Siteyi css temadan editleyek yaptım.Ama banner'ı dreamweaver kullanarak draw layer ın içine koydum.Ortalatmayı biliyorum kod olarak ama bunu bilmiyorum.Hangi kodu kullanmam gerekiyor?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
sadece ortalama kodlarını arıyorsan eğer
<p align="center">kod</p>
<center>kod</center>
<div align="center">kod</div>
bunları kullanabilirsin

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok ortalamayı bildiğimi söyledim zaten ben şunu yapmak istiyorum :

resim tam bu hizada olucak

-------------menü1---menü2---menü3---menü4------------------------

dreamweaver design kısmında tam olarak bu şekilde hizalıyorum layerı.Ama preview deyince tarayıcıda şu şekilde çıkıyor :

resim

-------------menü1---menü2---menü3---menü4------------------------

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
dw.gen.tr sitesinden destek almışmıydın

GameSpring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladığım kadarıyla sayfanın eşit olarak bir miktar sağından başlamasını istiyorsun.text-indent verebilirsin.Bunu yaparsan soldan başlayarak sağa doğru eşit bir girinti alırsın ve menülerini istediğin konumda görebilirsin.css-örn;

div#menülerim { text-indent:20px; }.

Bunun dışında her tarayıcıda farklı girinti alıyorum diyorsan body{margin:0; padding:0}'ı dene veya;

body {margin:0 auto} yada body {width:80%};

son 2 çözüm sayfanı cetvel gibi hizayalacaktır.Çözüm çok :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5