İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

BAŞBAKANIM DUY SESİMİZİ!

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Benim Notum: Aşağıda yer alan haberde herhangi bir siyasi amaç güdülmemekle beraber, -veya siyasi olduğunu düşünüyorsanız ben siyasi amaç gütmeden ekliyorum sizde buna göre yorum yapın :) - yaşadığım il olan Malatya'nın sorunları bir gazete tarafından değerlendirilmiş sorunlar gözler önüne serilmeye çalışılmıştır. Bundan ötürü ekleme geregi duydum. Hoşgörünüz için Teşekkürler,

BAŞBAKANIM DUY SESİMİZİ!

*Malatya Vagon Onarım Fabrikamız çürürken, Erzincan’da yenisinin temeli atılıyor.

*Okullarımızın bahçeleri kafeteryalara, nargile salonlarına çevriliyor.

*Kamuya Bağlı Bölge Müdürlükleri tek tek Elazığ iline kaydırılıyor.

*Kuzey ve Güney Çevre Yolları yapılmıyor.

*Malatyaspor’umuz başta devlete olan borçlarından dolayı kapanıyor

*Mavi Tren Seferleri kaldırılıyor.

*İşsizlik oranımız resmi olarak %16 reelde %25, İstihdam sağlayacak iş imkanları oluşturulmuyor.

*Devlet katında üvey evlat muamelesi görmek istemiyoruz.

*Vekillerimiz sadece konuşuyorlar, sorunlarımızın çözümünü sağlamıyorlar.

VAGON ONARIM FABRİKAMIZ ÇÜRÜRKEN, ERZİNCAN’DA YENİSİNİN TEMELİ ATILIYOR

1980’li yıllarda dönemin Başbakanı Merhum Turgut Özal tarafından yapılan ve sosyal tesisleri ile birlikte kapalı alanı tamamen bitirilen Vagon Onarım Fabrikamız 30 yıldır çürümeye terk edildi. Bir dönem tütün depoları olarakta kullanılan ve büyük bir yangın da geçiren fabrika çürürken, yenisinin yapımı için Erzincanlı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım kendi şehrine temel atma töreni gerçekleştirdi.

OKULLARIMIZIN BAHÇELERİ KAFETERYALARA, NARGİLE SALONLARINA ÇEVRİLİYOR

Şehit Kemal Özalper Endüstri Meslek Lisesi bahçesi kafeterya ve nargile salonuna çevrildi. Başta Malatya Valisi Doç.Dr. Ulvi Saran Olmak üzere yetkililer konuyu görmezlikten geliyorlar. Çay ocağı ruhsatı ile kafeterya açan işletme sahibinin bir önceki dönem Malatya Belediyesi AK Parti encümeni olması sıfatıyla görmezlikten geliniyor.

KAMUYA BAĞLI BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ TEK TEK ELAZIĞ İLİNE KAYDIRILIYOR

Son 20 yıldır Malatya’da bulunan kamuya ait bölge müdürlükleri tümü komşu il Elazığ’a kaydırılıyor. Bölgenin en büyük şehri olması bir tarafa, sosyo ekonomik olarak komşu ilden daha büyük bir yapıya sahip olmasına rağmen, vekillerimizin pasifliği ile büyük il küçük ile bağlanıyor.

KUZEY VE GÜNEY ÇEVRE YOLLARI YAPILMIYOR

Malatya’nın trafik sorununun çözümü için bir an önce yapılması beklenen çevre yollarının yapılmaması şehir içinde yaşanan trafik bunalımını arttırıyor. Özellikle Kuzey çevre yolunun yapımı ile şehir içinde sıkışmaların önleneceği ve imarında bu paralelde gelişeceği ortadayken, yıllardır yapılacak denilmesine karşın henüz ortada ihalesi dahi yapılmış değil.

MALATYASPOR’UMUZ BAŞTA DEVLETE OLAN BORÇLARINDAN DOLAYI KAPANIYOR

2006 yılında Süper Lig’den küme düşen Malatyaspor, 2001 yılından bugüne devlete olan maliye borcunu ve SSK borcunu ödemediği için büyük sıkıntılar içerisinde. Bu dönem içerisinde başta Malatyaspor’a başkanlık yapanlar olmak üzere kulübü iyi yönetemeyen yöneticiler Malatyaspor’un bugün içinden çıkamadığı bir borç yükü bırakmışlar. Devletin sahip çıkması durumunda Malatyaspor tekrar hayata döndürüldüğünde, şehrin başta sosyal yapısı olmak üzere ekonomisi ile birkte tekrar canlanacaktır.

MAVİ TREN SEFERLERİ KALDIRILIYOR

Malatya’dan ankara’ya yaptığı seferler ve konforu ile göz bebeğimiz olan 4 Eylül Mavi Tren Seferlerimiz, ‘yolcu kapasitesi düşük’ olması sebebi ile kaldırılmıştır. Daha sonra yapılan açıklamalarda Malatya-Ankara demiryolunda çalışmaların olduğu bu çalışmaların bitimi ile birlikte tekrar Mavi Tren seferlerine başlayacağı belirtilmişti. Demiryolunda diğer trenlerin seferleri aksamazken, kamuoyu Mavi Tren için yolun bitiminin beklenilmesine bir anlam veremiyor.

İŞSİZLİK ORANIMIZ RESMİ OLARAK %16, REELDE %25. İSTİHDAM SAĞLAYACAK İŞ İMKANLARI OLUŞTURULMUYOR

Dünyada son iki yıldır yaşanan büyük ekonomik kriz sonrasında ülkemizdede işsizlik artmıştı. Devlet İstatistlik Ensititüsü tarafından yapılan açıklamada Malatya’daki işsizlik oranı %16 olmasına rağmen reelde %15 hissediliyor. Özellikle Sümerbank, Tekel ve Şeker Fabrikaları gibi fabrikaların özelleştirme kapsamında kapanması, Devlet Demiryollarına eskisi gibi işçi alımının olmamasından dolayı büyük iş sıkıntısı yaşayan Malatya’da tek çare olarak devletin olaya el atması bekleniliyor. Özellikle organize Sanayi Bölgelerindeki fabrikaların tekrar eski üretim gücüne kavuşması için destek bekleniliyor.

DEVLET KATINDA ÜVEY EVLAT MUAMELESI GÖRMEK İSTEMİYORUZ.

8. Cumhurbaşkanımız Merhum Turgut Özal’ı kaybettikten sonra her dönem üvey evlat muamelesi gören ve o günden sonra gelen hükümetlere en çok oy veren il olmasına rağmen bir türlü bakan çıkartamaması ve elindeki bölge müdürlüklerinin gitmesi ile birlikte üvey evlat muamelesinin bir an önce bitmesini istiyoruz. Bir önceki dönem ve bu dönemde AK Parti’nin en çok oy aldığı illerin başında gelen Malatyamızın, neden bakan çıkartamamasını merak ediyoruz.

VEKİLLERİMİZ SADECE KONUŞUYORLAR, SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜNÜ SAĞLAMIYORLAR.

AK Parti olarak 6 Milletvekili çıkarmamıza rağmen Malatya’nın son 10 yıllık sorunlarında bir iyleşme görülmedi. Her hafta sonu Malatya’ya gelen vekillerimiz sadece sözler vererek gündemi geçiştirirken, köy çeşmelerinin açılışını yaparak yerel medyada bol bol ekranlara geliyorlar. Kayısı başta olmak üzere ciddi sorunlarımızın çözümünde başarısız olan vekillerimiz, partidaşlarının başta Malatya Belediyesi ve bünyesindeki şirketlere aldırmada ise çok başarılı oluyorlar.

Gazete Malatya

S.KRYC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
22
%82 oy verirken düşünecektiniz onu derim başka da birşey demem ;)

Çok doğru söylemişsin line, ama orada doğruyu seçenlerde var azınlıkda olsa.
Çiftçiyi 'ananıda al git' diyen birinden bir şey beklemem, davosa gidip one minute ile şovunu güzel yaptı, tebrik ettim bende.Ancak iskenderun ve sonrasında gelen saldırılara karşılık verememek.. Çok acı gerçekten..

Bir yönden hak veriyorum, silahımızı onlardan alıyoruz her şeyi onlardan.. neyse uzatmayım.:eek:

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Olayın partilerle alakası yok; kişilerle alakası var.
Çok iyi hizmet yapan iktidar belediyeleri de var; 2 kaldırım, bi fuardan başka bir şey bilmeyen muhalefet belediyeleri de...
Veya tam tersi; olay yazı tura; şansına.

Ama şu tecrübelerime göre doğru bir şey: kaldırım yapan belediye kötü, köprü yapan belediye iyi.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Olayın partilerle alakası yok; kişilerle alakası var.
Çok iyi hizmet yapan iktidar belediyeleri de var; 2 kaldırım, bi fuardan başka bir şey bilmeyen muhalefet belediyeleri de...
Veya tam tersi; olay yazı tura; şansına.

Ama şu tecrübelerime göre doğru bir şey: kaldırım yapan belediye kötü, köprü yapan belediye iyi.

Her sene sağlam kaldırımı kaldırıp kaldırıp tekrardan yapan adamı sevecek değil insanlar..

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Reklamın iyisi kötüsü olmaz mış ben bunu çok iyi öğrendim... :D

Neyse bende uzatmayayım.

Umarım şehrinizin tüm sorunları ülkemin sorunları ile birlikte çözülmüş olur...

Ek olarak firma ile alakam yok, sadece web sayfalarını hazırladım. :)

X

Xman

Misafir
Başbakan bu aralar referandum derdinde, bir süre malatya yada başka bir ilin sorunları ile ilgileneceğini sanmıyorum.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
onlarda daha fazla ağlasın , ağlamak, ağlatmak akape de moda biliyorsun ,

not: bizim kültürümüzde hiçbir zaman(osmanlı devleti dahil) hiçbir devlet adamı , millete ağlamamıştır,

bu iran geleneğidir...

S.KRYC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
22
onlarda daha fazla ağlasın , ağlamak, ağlatmak akape de moda biliyorsun ,
not: bizim kültürümüzde hiçbir zaman(osmanlı devleti dahil) hiçbir devlet adamı , millete ağlamamıştır,
bu iran geleneğidir...

Zaten bunların amacı geleneği göreneği yok etmek, bulandırmak.
Sulu gözlü gibi zırt pırt ağlar artık, evet versinler diye duygu sömürüsü bu kadar olur yani, benimde ağlıyasım geldi valla.:'( :cool:
İran geleneği & Akp uyumsuz değil, amaçları laikliği yok etmek.
Abuu referandum sonuçları hayır çıkınca yine ağlamasın, işimiz var. :D
+ İzmirde bir tane üniversiteye ZÜBEYDE ismi verilecekti ancak mecliste akp'liler kabul etmeyince olmadı, çelebi oldu.Yorum sizin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5