İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Base64 şifreleme ile ilgili bilgi

5DEL1

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Merhaba,
Kendi çapımda takıldığım, wp kurcaladığım bir sitem var. Temaları incelerken indirdiğim bir temada footer.php
PHP:
eval(gzinflate(base64_decode
ifadelerini içeriyordu. Araştırma sonucunda "eval" yerine “highlight_string” ifadesini ekleyip çalıştırdığımda çıkan kodları footer.php ye ekledim fakat yinede sitenin alt kısmındaki linklere ulaşamıyordum.
:kızdım: Aklıma kaynağı görüntülemek geldi ve kaynaktaki kodlar ile footer.php düzenledim ve şuan linklere ulaşabiliyorum. Daha sonra forumdada bu yöntemin paylaşıldığını gördüm.

2. bir sorun ise tema editöründe functions.php tıkladığımda önüme beyaz bir sayfa geliyor ve düzenlemeye izin vermiyor.:( functions.php editplus ile açtığımda ise farklı noktalarda aşağıdaki kodlarla karşılaştım.
PHP:
$lcmp_lic_str = str_replace("?>","",gzinflate(base64_decode($s)));

eval(gzinflate(base64_decode($s)));

Kafamdaki ? işaretlerine gelirsek :p
* bu şifreleme türü nedir decode ve encode işlemleri nasıl yapılır.
* bu şifrelemenin + ve - leri nelerdir.
* son olarak temada lisans olayı var bu lisans olayıyla bir alakası var mı yok mu bu şifrelemenin

değiştirilmiş ve orjinal dosya içeriklerini mesaj kalabalığı olmaması için .txt olarak şahsıma ait ftpden paylaşıyorum. Zaten destan gibi yazdım :D Linkteki sitede tema şuanda aktiftir.

orjinal footer.php
decode footer.php
functions.php
temanın orjinali

***Amacım tema üreticisinin lisansını geçersiz kılmak, kaldırmak yada sitenin en altındaki linki silmek için değildir. Sadece karşı karşıya kalmış olduğum bir konu hakkında detaylı bilgi edinmektir. Kimse bu linkleri kaldırmak için böyle bir konu açtığımı düşünerek yorum yapmasın lütfen.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sifrelemeden cok bir kodlama donusumu base64. Iki yonludur, base64_encode ile kodlanir, base64_decode ile dekode edilir. Genelde binary verilerin transferde bozulmasini engellemek icin text versiyonuna donusturulmek icin kullanilir. Uzun binary URL parametrelerinin tasinmasi, email, XML uzerinden binary image data alinmasi gibi.

5DEL1

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
footer.php decode ettim fakat etmeme rağmen yukarıdaki linkte olduğu gibi decodeli halindede değişiklik yapılmıyordu en son kaynak görüntülemeden aldım.

functions.php'de de yukarıda yazdığım 2 kod geçiyor fakat footer gibi değil functionda mı encodeli yoksa başka birşey mi var?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5