İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

-bash: fork: Resource temporarily unavailable sorunu.

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bi kullanıcımın ssh'si
-bash: fork: Resource temporarily unavailable
-bash-3.1$

şu şekile dönmüş, hesabı kapatıp açarsam sorun çözülecek ama bunun daha kısa yolu yokmu ?

mkdir /root
cp -a /etc/skel/.* /root

böyle bir işlem var ama yaptım çözemedim, 1 kere daha olmuştu ulimit -u ile çözmüştüm fakat tekrar oldu uzun bir süre sonra.

Junkmail

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

-bash: fork: Resource temporarily unavailable kaynak kullanım hatasıdır, kullanıcıya veya bağlı bulunduğu gruba verilen limitlerden kaynaklanır.

Bu kullanıcı için özel bir grup oluşturarak limit tanımlaması yapın. Limit tanımlaması ardından aşağıdaki komut ile kullanıcı grubunu değiştirebilirsiniz.

usermod -g yenigrubismi kullanici_adi
--------------------------------------

Limit ayarlarını /etc/security/limits.conf içerisinden değiştirebilir, yeni grub ve kullanıcı limiti oluşturabilirsiniz.

conf içinde örneklerde göreceksiniz.

kolay gelsin.

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sorunun cevabı ulimit -u idi emindim buna ama dün ne yaptıysam olmadı.

mkdir root yazdım düzeldi ssh .)

ilgi alakan için teşekkür ederim Junkmail

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
zaten ulimit ile kanyak genislettigini, bu sekilde cozum buldugunu iletmis sana. mesele limitli grubun limitlerini genisletmek olmali aksi halde tek acount tum server kaynaklarini kullanacak ve orantisiz sekilde diger acountlarin daha sagliksiz calismasina neden olacaktir.

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Limit ayarlarını /etc/security/limits.conf burada 4096 olarak tanımlı fakat gene aynı sorunu verdi. usergrup -g olayıda olmadı :eek

su - kullanıcı adı olarak rootan girdigimde

[devil@linux ~]$ ulimit -n
1024
[devil@linux ~]$ ulimit -u
20

diyor, ama ben değerini 4096 yapmıştım? Değer değişmiyor.. Ne yapmam gerekiyor ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5