İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

basicte sorgu

A

Anonymous

Misafir
Merhaba yardımsever ve bilgili arkadaşlar :)
Sorun şu basicte bir kayıttaki bir tablo üzerinde bir sorgu çalıştırmam lazım.
Yani belli kategorilerde birsürü kayıt var ve ben zamanı geldiğinde bunlar üzerinde kategorilerinde daha önce accesste hazırladığım sorguyu çalıştırarak süzmek istiyorum.
Sözün özü access te varolan bir sorguyu basic içinde çalıştırmak istiyorum .Yardımlarınızı bekliyorum.Hepinize iyi çalışmalar...

A

Anonymous

Misafir
Bana tam olarak yapmak istediğin sorgunun parametrelerini verirsen sana SQL syntax ı verebilirim. Birde örnek yazarım. Bu arada basic derken inşallah VB kastediyosundur.

[email protected]

A

Anonymous

Misafir
Selam arkadaş nasılsın tekrar yardım hattındasın sagol..
Sorgu şöyle bazı yayınevlerine ait birsürü kitap kaydı var ve bunlardan yani kayıtlar içinde yayınevi kitapismi stoktakisayısı ve fiyatları var ve ben girdiğim yayınevlerine ait kayıtların süzülmesini istiyorum.Ve bunu mümkünse tabii datagridde görüntülemek istiyorum.
Ve yine tabii mümkünse bu süzülmüş kayılar arasında bazı toplama gibi işlemler yapabilmeyi istiyorum.
Mesela aynı yayınevlerinden toplam ne kadarlık kitap alınmış...
Birde ,bu genel bir soru olacak,bu bahsettiğin sql syntax ı visual basicte kullanabilirmiyim.

İyi çalışmalar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5