İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Basit bir program yapabilecek arkadaş.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Arkadaşlar programcılık hakkında fazla bir bilgim yok ama sanırım çok zor bir program değil tarif edeceğim program.

Ayrıca, hazır olarak sadece bu işlemi yapan bir program var mı bilemiyorum ve ben içerisinde kendi web sitemin reklamı da olan bir program yaptırmak istiyorum.

Programın işleyiş mantığı şudur.

Program bir kurulum dosyasının çalıştırılması ile kendini ilgili yerlere dosyaları atarak sisteme yerleştiriyor ve daha sonra

kullanıcının istediği periyotta (xx dk. )

listedeki mesaj ve resimler ile ya da kendisinin daha sonra kaydedecekleri ile
ekrana bir uyarı mesajı verecek.

bu mesaj yine kullanıcının istediği periyotta ekranda kalacak. (xx dk)

Bu şekilde programlar olabileceğini ve çok daha fazla işlevi olabileceğini tahmin ediyorum. Ama ben sadece kendi sitemin reklamını yapabileceğim ve bir işlevi gören basit bir program yapmak istiyorum.

Program kodlandıktan sonra reklam ve hakkında bilgileri ile kriterlere ait ayarlamaları da yaparak programı decode/encode yapma olanağımın olmasını isterim ...

Yardımcı olabilecek ya da fikri olan bir arkadaş var ise memnun olurum...

Saygılar...

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun için yazılım bilginin olması lazım sen bana tam olarak nasıl bir şey istediğini anlatırsan yardımcı olabilirim.programı demo olarakmı kullanacaksın ??

B

besiktaslim

Misafir
tabi bu anlattıklarının hepsi mümkün yanlız programın içine eklenen google reklamı olamamalı. yoksa iş çok uzar.
Vb için konuşuyorum enazından...

her programcının yapabileceği bir program diyebilirim bu anlattığın.
2-3 hafta sonraya kalırsa eğer hala yapılmamışsa beraber ayarlarız ama bu ara benimde yoğun :)

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beşiktaşlım programlamadan anlıyorsan benle MSN de konuş bilgi alışverisinde bulunalım kardeş oky..

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Corleone beni de ekleyebilirsin paylaşacağımız çok şey vardır eminim

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReferXchange;
Bahsettiğin programı VB ile hazırlamanı tavsiye ederim, anlattığın özellikler programa herhangi bir referans nesnesi gerekmediğini gösteriyor, program mantığı ise oldukça basit. .dat yada .mdb DB' lerden birine kullanıcı özelliklerini kaydeder daha sonra da timer ile istediğin pencerelerin açılmasını sağlarsın. Yanlış hatırlamıyorsam delphi' nin örnekler klasöründe bununla tam olarak bağdaşan bir örnek var, bir internet explorer penceresi var, tek yapman gereken internet üzerinden timer nesnesinin delphi yada VB (Visual Basic)' de nasıl kullanılacağını öğrenmen. Eğer takıldığın bir nokta olursa pazartesiden sonra MSN üzerinden görüşebiliriz.

besiktaslim;
Google reklamlarının yayınlanması sırasında herhangi bir problem sözkonusu olacağını sanmam, link gönderimi sırasında bir "?ref" tagını "dim" değişkenliği ile tanımlar daha sonra da integer olarak kullanır. Tabii ki google hesabında ek bir channel açmalı yoksa hile yaptığı sanılabilir.

Kolay gelsin...

B

besiktaslim

Misafir
ShadowSong' Alıntı:
besiktaslim;
Google reklamlarının yayınlanması sırasında herhangi bir problem sözkonusu olacağını sanmam, link gönderimi sırasında bir "?ref" tagını "dim" değişkenliği ile tanımlar daha sonra da integer olarak kullanır. Tabii ki google hesabında ek bir channel açmalı yoksa hile yaptığı sanılabilir.

Kolay gelsin...

program üzerine monte webbrowser kullanarak yapıldığında çok kolay olur bu adsense operada varmış galiba kullanmadım henüz onu. nasıl kullandıklarını bilmiyorum.
webbrowser için google ı ayrı pencerede açtırma şansı yok (diye düşünüyorum) anca alanını büyüterek mevcut sayfa gösterilebilir. yani boylarıyla oynarız bi nevi buda zor olur gibi geliyor işi yokuşa sürer yani. diğer türlü zaten normal web sayfası gibi kullanınca hemen _blank ekledikmi biter ama işte düşündüğüm buydu.

gerçekten mantıklı bi önerisi olan varsa şimdi steyle tümleşik çalışan bişey yazdım ona eklerim hemen :) webbrowser kullandım ama başka bi component öneren varsa onuda kullanabiliriz enazından herkezin faydalanacağı bir bilgi olur.

neyse benim aklıma gelen buydu.. bu konuda önerisi olan varsa değişik bir component falanda olabilir gerçekten yardımcı olmuş olur.

msn adresini göremedim programlamada hobi diyelim :)
ama msn herkeze açık -=> [email protected]

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Ben online değilken epeyce bilgi verilmiş çok teşekkürler

Ama sanırım küçük bir yanlış anlaşılma da var. (benden kaynaklanıyor sanırım daha iyi anlatabilirdim.

"...Ama ben sadece kendi sitemin reklamını yapabileceğim ve bir işlevi gören basit bir program yapmak istiyorum."
demiştim. Burada bahsettiğim sadece programın aktif hale gelmesi durumunda ekrana gelecek resimin bir köşesindeki küçük MaxTR.com yazısı mesela...

Başka bir talebim yok. Yani google adsense falan olayı tamamen sizin (gerçekten bu konuda samimiyim) epeyce zeki ve bilgili insanlar olmanızdan kaynaklanıyor. Yani bahsedilen türden bir reklam mantığı da desktop programlar için kazanç kapısı olabilecek türden olabilir.

Sonuç olarak, benim programcılık bilgim yok.

Birisi benim için yapacak. Üç ihtimalim var:

1- Ya arkadaşımdır ve çok kısa sürdüğü için benden para almayacak.
2- Ya yine arkadaşımdır ama tabii arkadaşlık ta olsa en iyisi mantıklı bir karşılık olmalıdır, bu nedenle arkadaşın sirtesini kendi sitemde reklam etmeyi kabul ederim memnuniyetle ve söz konusu basit programın bilgisinde iki kişinin de telif hakkı sahibi olarak geçmesini önerebilirm. Bu şekilde programcı arkadaş ta istediği gibi reklamını ekleyip programı kendi sitesinden dağıtabilir..
3- Ya da kendisini tanımam ama benim çok büyük para veremeyeceğimi bildiğinden cüz'i bir fiyata bu programı bana yapar.
4- Çok para gereken programdır. Bu konuda ikna olursam . Param olunca bu arkadaşa giderim :)

Sanırım uzattım, Shadowsong kardeşim bir msn den görüşelim :)
[email protected]

Saygılar...

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paramı ne kadar komik bir laf İNSANLIK ÖLMEDİ !!!! MSN den görüşelim yaparım ben sana kardeş ama bir daha para lafı geçerse arada yapmam ona göre...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
M.CoRLeOnE' Alıntı:
Paramı ne kadar komik bir laf İNSANLIK ÖLMEDİ !!!! MSN den görüşelim yaparım ben sana kardeş ama bir daha para lafı geçerse arada yapmam ona göre...

Teşekkür ederim.
msn e ekliyorum, görüşürüz...

Saygılar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi