İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Basit & Hızlı Backlink Yöntemi

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Merhaba arkadaşlar...

Hepimiz biliyoruz ki web sitelerinin en önemli sayfası indextir yani anasayfa. Hem kök domainden oluşması hem de seo çalışmalarının büyük bir kısmının bu sayfaya yapılması bu önemin sebeplerinden bazılarıdır. Bunun yanında alt sayfalardan verdiğimiz linkleri de söyleyebiliriz.

Kaliteli ve güçlü bir site için alt sayfalara alınan linklerin önemi büyüktür.

Çoğu site yöneticisi footer’e anahtar kelimesinden sitesine link verir. İşte bu linkin etkili olabilmesi için alt sayfaların güçlü tutulması gerekir. Fakat tüm alt sayfaların güçlü tutulması hem zor hem de çok pahalı bir iştir. Bu nedenle basit ama etkili yöntemler uygulamak daha mantıklıdır.

Peki nedir bu yöntemler?

Öncelikle kategori sayfaları ile işe başlamak gerekir. Sitenizde en çok makale bulunan bir kaç kategoriyi hedef alarak backlink çalışması yapabilirsiniz.

Örneğin:

WordPress kategorisine tıkladınız, karşınıza kategori arşivi geldi. Linkimiz www.serdarca.net/category/wordpress

Şimdi bu sayfada benim 5 makalem görünüyor. İşte ben bu 5 makale sayfasına ayrı ayrı backlink çalışması yapmak yerine direk www.serdarca.net/category/wordpress sayfasına backlink çalışması yapıyorum. Bu sayede 5 sayfamda aynı oranda link almış oluyor.

Burada şöyle bir soru gelebilir:

Benim kategori sayfalarım “no index” olarak işaretli?

Bu sizin kategori sayfanıza link almanızı engellemez, zaten asıl amaç kategoriyi değil içindeki makale sayfalarını güçlendirmek.

Alternatif Yöntem
Yukarıdaki yöntem size iç açıcı gelmediyse etiket sayfalarına yönelebilirsiniz. Ağırlıklı olarak kullandığınız bir etiketin arşiv sayfasına link çalışması yaparak, o etikete sahip tüm sayfalarınızı güçlendirebilirsiniz.

Bunun yanında site içi link paylaşımının fazla olduğu yazı sayfalarına da backlink çalışması yaparak birçok alt sayfayı aynı oranda kuvvetlendirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken ise makale içi linklerinizde anahtar kelimeleri anchor text olarak kullanmanız.

Yani;

• webmaster hakkında bilgi almak için “şuraya tıklayın” yerine.
  • bu konuya “webmaster” linkinden ulaşabilirsiniz. gibi

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
paylaşımın için teşekkür ederim serdar bir çok konuda gayet güzel açıklayıcı bilgiler vermektesin + rep

cmetin_88

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Paylaşım İçin Teşekkür Ederim ++rep

Edit: Nedense Rep veremiyorum Daha sonra rep gönderirim

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Olur, fakat en fazla kullandığın etikete backlink alman daha çok alt sayfaya hitap eder.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Eline sağlık arkadaşım. Çok gerekli bir konuya değinmişsin. :alkış:

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Teşekkür ederim çok faydalı bir makale olmuş : ).

iznin olursa eğer ç(alıntı) yapacağım :p

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Ben teşekkür ederim arkadaşlar.

Oğuz sorman hata, tabii ki paylaşabilirsin.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Teşekkür ettim paylaştım :)

Serdar abi senin wordpress hakkında açtığın bir kaç konuyu alıntı yapmıştım 50 den aşağı okunan yok.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Hit getiriyorsa ne mutlu:) Geçen bakmıştım wiiv'e, wp kurulumu 80'di okunma sayısı.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Hit getiriyorsa ne mutlu:) Geçen bakmıştım wiiv'e, wp kurulumu 80'di okunma sayısı.

Evet googlede bu tarz konularda çok iyi yer sağlıyor : ) eskiden başka yerlerde açılmış konular vs. olsun hepsinden üstün sıralama sağlıyor.

Allah herkesin blogunu nazardan saklasın :D

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Son zamanlarda çok fazla gereksinim duyulan bir konuyu açıklığa kavuşturmuşsun. Teşekkürler.

burocknroll

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wordpress`te plugin kullanarak site iceriklerinde kelimelere otomatik olarak link atanabiliyor, buda backlink saglar diye okumustum bir yerde ve denedim. Sizce bunun backlink olara katkisi yada spam riski varmidir?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
wordpress`te plugin kullanarak site iceriklerinde kelimelere otomatik olarak link atanabiliyor, buda backlink saglar diye okumustum bir yerde ve denedim. Sizce bunun backlink olara katkisi yada spam riski varmidir?

Sayfa içi linklemenin yapılması önemlidir. Özellikle doğru anchor text kullanımında ve sitedeki uygun kelimelerin kullanımında. Örümceklerin siteyi görüp indexleme hızı artar.

burocknroll

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayfa içi linklemenin yapılması önemlidir. Özellikle doğru anchor text kullanımında ve sitedeki uygun kelimelerin kullanımında. Örümceklerin siteyi görüp indexleme hızı artar.

benim yapmis oldugum wordpress sitesine bakip eksik yada eklemem gereken birsey varmi soylermisiniz?

http://spandinavia.com/healthy-eating-tips-for-active-absürts

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Başlıkların özgün değil, heading etiketlerini gerektiği şekilde kullanmıyorsun, sitemapin yok, anahtar kelimeleri belirtmiyorsun....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5