İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Başka Bir Bilgisayarda Otuum Açıldı

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Yarım saat önce başka bir bilgisayarda oturum açtığım uyarısıyla msn kapandı.
Tekrar login oldum. Msn adresim gmail uzantılı. heklenme ihtimalini şimdilik düşünmüyorum. Bir hata olabileceği kanısındayım.
Ancak her ihtimale karşı şifremi değiştirdim.
Benden başka bu gün böyle bir problem yaşayan oldumu?

Diyelim ki heklendim ve adam 30 sn login oldu. Maillerimi okuyamayacağına göre bunu niçin yapmıştır.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
heklenme ihtimalini şimdilik düşünmüyorum. Bir hata olabileceği kanısındayım.
Bende sizin tam tersi bir hata olmayacağı, heklendiğiniz kanısındayım.Yapılanlar illa bir nedene bağlı değil, bi yerlerden üyelik şifrenizi almışlardır aynı şifreyle mailinizede girmişler olabilir(trojen yiyeceğini sanmadığım için böyle düşünüyorum)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bu bana bugün değil de, arada sırada oluyor. Bazen kendi bilgisayarımda çift oturum açılıyor vs. Tabii ki heklenme olasılığı da var ama tam bir bilgim yok.

Ama diyorsun ki 30 sn login oldu. Bu adam 30 saniye için girmedi ki. Eğer sen tekrar oturum açmasaydın, 30 saniyeden daha fazla online kalacaktı. Onun elinde olan birşey değil yani.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Selim bu mail adresimi her yerde kullanmam. Ve msn adresimle mail hesabımın şifreleri birbirinden çok farklı. O sebeple maillerimi okuyamaz. En fazla yapabileceği msn listesini görmek.

Rexrot ben şifremi yaklaşık 15-20 dakika sonra değiştirdim. İsteseydi o sürede tekrar tekrar login olabilirdi.

M

Merthan

Misafir
Selim bu mail adresimi her yerde kullanmam. Ve msn adresimle mail hesabımın şifreleri birbirinden çok farklı. O sebeple maillerimi okuyamaz. En fazla yapabileceği msn listesini görmek.

Rexrot ben şifremi yaklaşık 15-20 dakika sonra değiştirdim. İsteseydi o sürede tekrar tekrar login olabilirdi.

Tekrar login olmayarak ya da şifreni değiştirmeyerek seni uyandırmak istememiş olabilir. Eğer sen durumun farkına varıp şifreni değiştirmeseydin, istediği zaman msn'ine girebilecek durumda olurdu. Bu msn'ini elinden almasından daha tehlikeli bir durum bence. Senin online olmadığın zamanlarda msn'ine girip dilediği kişi ile dilediği şeyi konuşabilirdi.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
msnden iş yaptıgın ve samimi oldugun birileri mutlaka vardır

50 ytl istesem yollamıcakmı? veya abi acil 250 kontör lazım varmı yakınlarda bi yer desem...

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben de şunu merak ediyorum msnı önce sen açmıştın sonra o uyarıyı aldın. önce o açmış olsaydı sen ne uyarı alacaktın? "bu msn başka bir bilgisayarda zaten açık sen açamazsın" gibi bi uyarı mı veriyo acaba?

bu arada bence o 30sn login olarak kaldıysa, büyük ihtimalle şifreni keşfetmiş olduğu içindir. şifreni buldu girip listene baktı.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya bugün msnde tüm sildiğim engellediğim kişiler birden hepsi onay kutusu geldi yaklaşık 100-150 kişi için tıkla tıkla yoruldum neden böyle oldu anlamadım

nalpagutt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sen güvenlik bilgilerini gözden geçir yinede :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
bende gün boyunca oldu bu olay hek girişimi olsa birdaha msnime giremezdim, bence msn ile ilgili bişey bu

kaozci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı anda hem oturum açıp hem de web sayfasında girdiğiniz oturumdan çıkıp o sırada sayfa açıkken internet gidip gelirse yada sayfa yenilenirse bunu yapabiliyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5