Başlık Etiketleri H (Heading) Etiketi Kullanımı

CoaX

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
3 Ağustos 2012
Mesajlar
33
Reaction score
2
Konum
istanbuL
Bana göre bir web sitesinde mutlaka başlık etiketleri heading tagları mutlaka olmalıdır. H etiketi kullanımı makalenizin okunaklı olmasına, başlıklar ile kategorize edilerek anlamlı hale gelmesine yararayacaktır. Başlık etiketleri h1 ile h6 kullanımı arasında olmalıdır. Ancak çoğu temada başlıklar h1 olduğundan dolayı siz h2 ile makaleye devam edersiniz. Genellikle anahtar kelimenize yakın olan kelimeleri belirleyip heading etiketlerini kullanarak uzun yazılarınızı sınıflandırmış yani kategorize etmiş olursunuz.

Her web sayfası için h1 etiketi kullanması tavsiye edilir, çünkü h1 etiketi bir gazete başlığı gibi olmalı ve diğer içerikler başlık etiketi hiyerarşisini izleyerek alt başlıklar ile yapılandırılmalıdır. Alt başlıkların kullanılması, içeriğinizin yapılandırılma şekline bağlıdır.

Başlık Etiketleri Nedir?
Konuya giriş makalenizde paragraf olarak anlatıcı olun. Daha sonra h2 başlığı kullanarak burada bu konudan bahsettim diyerek, h3 etiketi ile devam edip burada ise h2 başlığına bağlı bir yazı yazdım demiş olursunuz. Ancak dilerseniz tüm etiketlerinizi h2 ve ya h3 etiketleri olarakta devam edebilirsiniz. Bunda hiç bir sakınca yoktur. H3 başlıkları genel anlamda yukarıda bahsettiğim gibi bir konuya bağlı yazılar demektir. h2 başlığınız"Wordpress SEO teknikleri" ise h3 başlığınız olabilir.

Buna benzer olarak h4, h5 ve h6 başlıkları ile devam edebilirsiniz.H1 başlığı makale içerisinde en önemli başlıktır. Yani bu konu başlığınızdır. H2 başlığınız ise makalenizi tanımlayan en iyi ikinci başlıktır. H3 başlığını h2 nin altında kullanırsanıza, h2 başlığına bağlı olarak yazmaya devam edersiniz.

Başlık Etiketlerini Neden Kullanmalıyız?
İçeriğinizi farklı başlıklar ile kategorize etmenin asıl amacı, tasarımınızın daha kullanıcı dostu olması ve insanların yalnızca Alt Başlıkları okuyarak web siteniz hakkında daha kolay bir fikir edinmelerini sağlamaktır.Artık H1 etiketinin en önemli etiket olduğunu biliyoruz. Bu yüzden web sayfanızın başlığı için kullanacaksanız, insanların web siteniz hakkında bir fikir edinmesini sağlamaya çalışın. Bu nedenle, h1 etiketi web sayfanızla ilgili her şeyi tek seferde açıklayan şekilde olmalıdır.

Hiyerarşi
Web sayfanızdaki hiyerarşi, önce h1 ardından h2 sonra h3 sonra h4 sonra h5 ve sonra h6 olmalıdır. Web sayfanızın daha iyi SEO için, bu şekilde hiyerarşiyi takip etmeniz gerekir.

Anahtar Kelimelerle Etiketler
Anahtar kelimeler herhangi bir SEO uzmanının önceliğidir. Bu konuda, öncelikle web sayfasına göre en iyi anahtar kelimeleri araştırıyoruz ve sonra bu anahtar kelimeleri birincil anahtar kelimeye, ikincil anahtar kelimeye ve üçüncül anahtar kelimeye göre sınıflandırıyoruz. Odak Anahtar Kelime her zaman web sayfası için bir tanesidir. Anahtar kelimenizi web sayfasının başlığına, Meta etiketlerine ve h1’e eklemek daha iyidir.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst