İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Başlık Kitlemek nedir ya ??

B

besiktaslim

Misafir
Majestic sana bişey söyliyimmi benim açtığım birbaşlık daha önce hiç kitlenmedi düzenlendi ama kitlenmedi. sen benim takıldığım bütün forumlarda bana kırmızı kart çıkartan tek adamsın önce bunun için tebrikler.

Burada moderatorlük görevi yapıyorsan eğer mesajları düzenleyebilirsin hatta kitleyebilirsin. Ama şunu söyliyim sana hakedene hakettiğini herzaman söylerim

Konuda paylaşımla alakalı bir durum olmadığı için konuyu kilitliyorum..
demişsin gerekçeni şöyle yazsan anlarım.
toplum ahlaki kurallarına uymayan yazılar yazdığı için bu başlık kilitlenmştir. Konuda ahlak kurallarını hiçe sayan kelimeler düzenlenmiştir ve ilgili arkadaşta ban lanmıştır.

bunu yazsan seni daha çok takdir ederdim. bu tarz bir mesajda en azındanbana bir uyarı vermeliydin bunu bariburda benim bu siteye bir daha girmememi sağlayarak yapabilirsin.

konuda paylaşımla ilgili bişey yok dersen olmaz ilgili hosting firması 2 gündür geceleri server i kapayıp gidiyor bunun ceremesini ben çekiyorum sen değil kızma hakkım var mesajda terbiyesizce gördüğün yerler varsa düzelt karışmam zaten ama sen forumları pek incelemiyorsun galiba direk şahıslara yapılmış aşağılamaları pas geçip benim yazdığımı editlemek yerine aynı haliyle bırakıp olmaz.

şimdi beni siteden atma yetkin varsa bunu sen yap yoksa admine bırak o yapsın ok. burda herkez istediğini yazmakta özgürdür diye biliyordum sonuçta bana cevap hakkı doğan bir konumda başlığı kitleyerek gitmen bir anlam ifade etmez.

Memnuniyetsizliklerde paylaşılır ama bu şekilde değil daha seviyeli bir şekilde
demişsin sonuçta seviyeyi sen belirliyorsan ben sana bu forumda geçilen dalga dolu ve direk şahıslara yapılan bir sürühakaret çıkartabilirim.

+ Benim seviyesiz mesaj attığım bi kaç örnek gösterirsen sevinirim

ortada bir adaletsizlik var ve benim kızmamı ve burda bunu dile getirmemi istemiyorsan söyle hakedene hakettiği gibi davranıyorum emin ol !

oyüzden açık sözlülükle şunuda söyleyebilirimki bu forum bana çok şeyler kattı benim bu foruma çok bi katkım yok şimdiye kadar ama bu düşündüğümü yazmama engel değildir heralde !?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi günler.. Başlığınız kilitlendi nedenide aşağıda belirtildi mesajın.. İyinet.com / forumları herkese yardım etmek için site sahibi arkadaşlar için belkide vazgeçilmez bir kaynak oldu..

“toplum ahlaki kurallarına uymayan yazılar yazdığı için bu başlık kilitlenmştir.” Diye bir neden belirtseydim anlarmışım demişsiniz. Benim belirttiğim neden ise “Konuda paylaşımla alakalı bir durum olmadığı için konuyu kilitliyorum.. Memnuniyetsizliklerde paylaşılır ama bu şekilde değil daha seviyeli bir şekilde.” Şeklinde oldu ve genel olarak düşünülürse aynı anlama gelmektedir.

İlgili hosting firması değil 2 gün 2 ay boyunca bir kişinin sitesini kapasada o kişi forumlara gelip seviyesiz bir şekilde hosting ya da bir başka kuruluş hakkında yorum yazma lüksüne sahip değildir. En önemlisi burası bir webmaster/kaynak platformuyken hosting sahipleri bu siteye takılırken seviyesiz bir şekilde eleştiriye izin veremeyiz.

Diğer sorunuzun cevabına gelince.. Mesajımı editlemek yerine niye kilitlediniz demişsiniz.. Cevabı; güncel konular içinde eğer düzenlenmesi gereken bir mesaj olursa yönetici arkadaşlarla birlikte gerekli düzenlemeyi yapmaktayız. Ama şu anki durumda zaten tek mesaj atılmış hatta bu mesaja konu açılmış.. Eğer mesajınızın içeriğinde bir problem olmasaydı zaten “Web hosting internet servis saglayicilari - ISP” bu bölüme taşınması gerekiyordu.. Ama eğer açılan konuda ki ilk mesaj hakaret ve seviyesiz mesajlarla başlarsa düzenlenemez çünkü ayrı bir paylaşım/tartışım ortamı sunulmuştur sizin tarafınızdan herkese.

Diğer bir sorunuzun cevabına gelirsek.. “siteden atma yetkisi varsa bunu sen yap” demişsiniz. Benim böyle bir yetkim olsun olmasın iyinet.com forumlarında herşey oy birliği ile yürütülmektedir. Mesajınızın kilitlenmesi forumdan uzaklaştırılmanız anlamına gelmez.. Uyarı yapmamışssınız demişsiniz. Zaten konunuz kilitlendiğine göre bunu bir uyarı olarak düşünmelisiniz (bir daha bu hatayı tekrarlamamak için). Bu arada belirtmeliyim ki uyarı demek siteye girmemeniz anlamına gelmez adı üstünde “uyarı” tekrar edilmesinin yanlış olabileceği davranışlardan dolayı üyelerimizi bilgilendirmektir. “uzaklaştırma ya da genelde kullanılan (ban)” sözcüğüde yapılan uyarılara aldırış etmeyen kişiler için kullanılmaktadır.

Seviyesiz mesaj atmanızı kesinlikle genel bir anlamda söylenmemiştir. Tamamen bu konuda kullanmış olduğunuz cümlelerle alakalıdır.

Mesajdada belirttiğim gibi eleştiride yapılıyorsa, düşündüklerinizde söyleniyorsa seviyeli bir şekilde yapılmalı..

Sizin tarafınızdan umarım yanlış anlaşılmamışımdır amacımız kaliteli bir platform oluşturmak.. Belkide bunun en büyük nedeni “iyinet.com” markasını taşımaktır.

İyi çalışmalar ve paylaşımlar dilerim..

B

besiktaslim

Misafir
Ama eğer açılan konuda ki ilk mesaj hakaret ve seviyesiz mesajlarla başlarsa düzenlenemez çünkü ayrı bir paylaşım/tartışım ortamı sunulmuştur sizin tarafınızdan herkese.

Sizcede bu dediklerinizle bağdaşan bir açıklamamı olmuş ??
eğer benim tarafımdan ayrı bir paylaşım/tartışım ortamı sunulmuş diyerek düzenleme yapamıyorsunuz fakat bu tartışmaya sunulmuş konuyu kapatarak müdahale edebiliyorsunuz. Buna benim tepki göstermem gayet normal eğer uyarınızı başlık kitlemek yerine o mesajın altına yazmış olsaydınız mesajımı kendim tekrar gözden geçirerek gerekli yerlerde düzeltme yapabilirdim.

Değiştirirdim çünkü daha önce bunu yaptım zaten
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=5601&highlight=extra+click
buradaki içeriğin başlıkla çok alakalı olmadığını görürsün bunun sebebide iyinetadmin'in açtığım başlığı tasvip etmemesiydi. Sonradan bende hak verdiğim için değiştirdim zaten. böyle bir durumda açılan başlığın kitlenmediğini düşünürsek daha başka yorum yapmaya gerek yok sanırım.
Forumda kaç kilitli mesaj var pekde gözüme çarpmadı zaten

+ uyarı ve ban konularında beni aydınlattığın için teşekkür ederim ama ben zaten bunların nasıl birşey olduğunu biliyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5