İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bayan Türkçe Öğretmenden Özgün Makale hizmeti..

semanur2172

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Aralık 2014
Mesajlar
6
Reaction score
0
YjWzJ6.jpg
[/url][/IMG]

--IYINET ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazilan mesaj 17:56 -->-> Daha önceki mesaj 17:54 --

Efendim ;
Herhangi bir konuda makale yazarken o konu hakkında yapılacak bir ön çalışma ve araştırmanın ardından konu ile ilgili anahtar kelimelerin tespiti için "Google Anahtar Kelime Aracı"na başvurulur.
Konu hakkında hangi kelime veya kelime gruplarının aylık kaç kez arandığı ve o kelimelerin rekabet durumu göz önüne alınarak seçilen anahtar kelimelerin temel kabul edilerek bu kelimeler üzerine makalenin inşasına başlanır.
Seçilen anahtar kelimelerin ve/veya anahtar kelime öbeklerinin rekabet oranlarının çok yüksek olması yazılacak olan makalenin Google Seo alanında ilk sıralarda yer almasına yardımcı olmayacaktır. Titiz bir seçim yapılarak rekabet oranı düşük fakat tıklanma oranı yüksek kelimeler tespit edildikten sonra bu kelimelerin yazılacak makaleye %2-3 oranında serpiştirilmesi ve kalın altı çizili olarak Google Botlarının dikkatini çekebilecek şekilde makalenin giriş-gelişme ve sonuç bölümlerine orantılı bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Bununla birlikte Google Botlarının dikkatini celp etmek için Google botlarının ilk başvurduğu nokta olan makale başlığı yine anahtar kelimelerden seçilmelidir.
Yazılacak olan makale kesinlikle kopya olmamalı ve dahası bazı özgünleştirici (!) programlarla herhangi bir yazının özgünleştirme çabasına girişilmemelidir.
Bu durum google botlarını kandırabilirse dahi okuyucuyu doyuramaz.
Makalenin akıcı, bilgi verici, anahtar kelime barındıran, tamamen özgün bir makale olması gerekir.
Türkçe Öğretmeni olmak Seo uyumlu makaleler yazmak için yeterli olmamakla birlikte gerekli bile değildir. Ama bu durum düzgün ve imlâ kurallarına riayet edilmiş makale yazabilmek için yardımcı bir araç olabilir.
Makale yazımında referans istemek; henüz makale yazarlığına başlamış insanlar için pek de moral verici ve motive edici değildir.
Bu durum tıpkı yeni bir üniversite mezununun iş araması esnasında iş veren firmanın olmazsa olmaz şartları arasına serpiştirdiği " 3 yıl deneyimli olmak", "5 yıl deneyimli olmak" paradoksuna benzer. Eğer bir insan bir işe yeni başlayacaksa ve başvurduğu her şirket kendisinden deneyim isteyecek ise bu X kişisi işe nasıl başlayacak?
Makale yazdırmak isteyen müşterilerin kaygısını en iyi şekilde anlayabilmek için en az bir site sahibi olmak ve siteye nasıl trafik çekileceğinin derin kaygısını yaşamış olmak gerekir. Para vererek makale yazdıran site sahipleri elbette ki satın aldıkları makalelerin bilgi verici olmasından ziyade trafik çekmelerini ve siteyi seo alanında üst sıralara yükseltecek birer araç olabilmelerini beklerler. Biz de tam olarak bu kaygıyı paylaşırken öte yandan okuyucuyu bilgilendirebilmek için aynı konu hakkında yazılmış başka makaleleri okumak ve özümsemek yolunu seçiyoruz. Bununla birlikte şu önemli hususu da belirtmekte yarar var ki ; yazarın içine sinmeyen bir makale okuyucunun da satın alanın da içine sinmeyecektir.
Saygılarımla.

iletişim . [email protected]
skype: [email protected]
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst