İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bazı Türk Kullanıcıların Mantığı

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dün internette tesadüfen rastladığım bi bloglar zinciri şoka uğrattı beni... Blogspot ile açılmış onlarca blog. Bazen tek sayfa ve bazen bi kaç sayfadan oluşan -ama içerik olarak tanımlanmayacak bir sayfalar- ve herif tüm sitelerine dayamış, döşemiş adsense reklamlarını. Durum böyle olunca da, adamakıllı iş yapıp, hakkıyla para kazanan webmasterların da ekmeğiyle oynanıyor kanımca. dr.cetiner.org olarak iş gören bu adamın yüze yakın blogspot.com adresi var. O adreslerden bazılarını vereceğim. Özellikle adsense için açtığı siteler görülmeye değer :)

http://adsensekursu.blogspot.com/
http://freeadsensecontent.blogspot.com/

Profiline ve türk dünyasına kazandırdığı birbirinden şahane bloglar ve siteler zincirine şurdan ulaşabilirsiniz.

http://www.blogger.com/profile/16408604901314412988

Not: Para kazandığını sanmıyorum ama bilemiycem. Bi de doktor mu acaba gerçekten?

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Kendi ismiyle yayınladığı web sitesinin de bir farkı yok. drcetiner.org

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yazık bu adama yaa valla acıdım...parayı bulucam diye neler yapmış :D

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
yazık bu adama yaa valla acıdım...parayı bulucam diye neler yapmış :D

Acıdığın için reklamlara tıklamışsındır da :D
Zaten herkes adama acıdığı için reklamlara tıklıyordur.

Not: Hem aklıma gelmişken, adsense kullanmanın mantığı nedir? Websitene ziyaretçi gelir,bir kaç sente bu müşteriyi başka yerlere gönderilir. Biz websitesini niye yaptık o zaman?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
yuhh aqrtık ne deyim
Ne dersen de ama Türkçe olarak söyle :D

Böyle boş sitelere adsense yerleştirmek yasak.Gerçi o adamın o bloglarının hiti 0dır zaten içerik olmadığı için kim girer oraya..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Acıdığın için reklamlara tıklamışsındır da :D
Zaten herkes adama acıdığı için reklamlara tıklıyordur.

Not: Hem aklıma gelmişken, adsense kullanmanın mantığı nedir? Websitene ziyaretçi gelir,bir kaç sente bu müşteriyi başka yerlere gönderilir. Biz websitesini niye yaptık o zaman?

hehehe...tıklamammı :D
o kadar acıdımki her birine en az 30 ar kere tıkladım :D
google da ona tıklar yakında :p

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kundur bence bu senin sitelerin hehe

Siteler benim olsa neden buraya yazayım? Google'a raporladım, siz de yapın bunu diye gönderdim. Çünkü bunlar sayesinde gerçekten bu işe emek harcayanlar kazanamıyor ve bunlar gibi yüzlercesi var...

Hatta bir başlık açalım. Rezil Adsense siteleri diye ve bu tarz siteleri ve blogları teşhir edelim. Sonra Google'a bildirelim hepsini. Para kazanamaz duruma geldik. Bir de şu dandik reklamverenler. Arkadaşlar birlikte gerçekten ortak bir şeyler yapmazsak, boşuna birilerinin reklamlarını sitelerimiz de göstermiş oluyoruz. Gerçekten reklam için para verecek adamın da güveni kalmıyo. Günde 3-5 dolar için yapılmaz bu işler yani.

Arkadaşın biri bunun hiç hiti yoktur diyo. Hiti olmazsa da bütün siteleri ve blogları birbiriyle linklemiş. Ve her bir bloga günde 5 kişi girse, toplam giriş 500-600'lerde oluyo. Ki ben google'da nasıl denk geldiysem bu siteye mutlaka birileri denk geliyordur hergün.

Adam emek harcamadan, resmen başkasının hakkını çalarak para kazanmayı düşünüyor. Yaptığı iş tamamen ahlaksızca bir şey.

savi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayfada elini sallasan reklama geliyor allah muhafaza yanlışlıkla elin çartsa tuşa yanlışlıkla bassan boş bir yere gelme ihtimali yok peki bu ban sebebi değil mi?

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Üstelik de akademisyenmiş. Yüz karası.. Yazıklar olsunn...

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başlığa bak çay demle!

Türk kullanıcı mantığı deme şuna ya. Türklerin çoğu tamam iyice bozuldu ama böyle ortalık yerde artık çürütmeyin kendi benliğimizi.

Türk kullanıcı mantığı filan değil. Sen belli ki hiç yabancı sitelerde dolaşmıyosun ki böyle siteleri ilk kez gördüğünden buraya Türk mantığı yazıyosun.

Ben de bir Türk'üm. Mesajlarıma bak sonra böyle Türk mantığı de!

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu ücretsizlere artık işlem yapılması lazım. adamlar her yeri sardı. bedava - bedava - bedava nereye götürecekler elbet patlar blog siteleri bir gün (ki blogcu patladı sayılır :D)

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başlığa bak çay demle!

Türk kullanıcı mantığı deme şuna ya. Türklerin çoğu tamam iyice bozuldu ama böyle ortalık yerde artık çürütmeyin kendi benliğimizi.

Türk kullanıcı mantığı filan değil. Sen belli ki hiç yabancı sitelerde dolaşmıyosun ki böyle siteleri ilk kez gördüğünden buraya Türk mantığı yazıyosun.

Ben de bir Türk'üm. Mesajlarıma bak sonra böyle Türk mantığı de!

Hocam yabancı sitelerde dolaşıyorum. Bu şekilde resmen çöplük yapmış sayısı çok çok az. Türk kullanıcı mantığı dediğim de genel bir şey zaten. Bu geneli de kimse inkar edemez. Bu yüzden yerimizde sayıyoruz. Gelişmiyoruz. Bu bir özeleştiridir. Biz buyuz. Biz bunu görmedikçe de bu olmaya mahkumuz. Gelişmek ve değişmemiz gerekiyor ve bunun için kendimizi tanımlamamız. Hiç bir yerde yüzde yüz bir bi teoriyle konuşamazsın zaten. Ama genel bir izlenim, genel bir mantık oluşturabilirsin. Biz de buyuz işte. Yani bu genelin dışında da Türk kullanıcısı var. Yani tüm kullanıcılar (yüzde yüzü) bu şekildedir şeklinde oluşturulmuş bir başlık değil bu.

Umarım anlatabilmişimdir...

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu ücretsizlere artık işlem yapılması lazım. adamlar her yeri sardı. bedava - bedava - bedava nereye götürecekler elbet patlar blog siteleri bir gün (ki blogcu patladı sayılır :D)

Ben google olsam kendi domainini al, adam gibi içerik koy sonra gel sana adsense veriyim derim. bir de adsense kullanıcı hesabını en fazla 2-3 sitede kullanma sınırı getirilmeli.. Adsense'den biraz para kazanan "daha çok kazanırım belki" şeklinde bi mantıkla domain ve hostinge dadanıyor. Sonra yine çöplük oluyo ortalık. Ordan kopyala, ordan çal, çırp...Bir de etiket koy bol keseden arama motoru nasılsa buluyo bi şekilde. Kullanıcı sitene her girdiğinde bassın küfrü sana. Teşekkür edeceği yerde...Bu şekilde devam etmez zaten. Şu anda eski kazancımın 1/4'ini bulsam şükredeceğim. Gittikçe de kötüye gidiyor. Bundan 2 sene önce üniv.yi okuyodum bu parayla...Kiramı vs..ödüyodum. Şimdi hosting masrafı bile çıkmıyor.

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herifi Adsense'e şikayet etmeme rağmen hala tık yok. Hesabını kapatmadılar henüz. Kesin arkası sağlam bunun. Dayısı falan var...Oysa göz göre göre kural ihlali.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam yabancı sitelerde dolaşıyorum. Bu şekilde resmen çöplük yapmış sayısı çok çok az. Türk kullanıcı mantığı dediğim de genel bir şey zaten. Bu geneli de kimse inkar edemez. Bu yüzden yerimizde sayıyoruz. Gelişmiyoruz. Bu bir özeleştiridir. Biz buyuz. Biz bunu görmedikçe de bu olmaya mahkumuz. Gelişmek ve değişmemiz gerekiyor ve bunun için kendimizi tanımlamamız. Hiç bir yerde yüzde yüz bir bi teoriyle konuşamazsın zaten. Ama genel bir izlenim, genel bir mantık oluşturabilirsin. Biz de buyuz işte. Yani bu genelin dışında da Türk kullanıcısı var. Yani tüm kullanıcılar (yüzde yüzü) bu şekildedir şeklinde oluşturulmuş bir başlık değil bu.

Umarım anlatabilmişimdir...

Ya bunu herkes biliyor ancak. Böyle toplumun ziyaret ettiği küçük genç beyinlerin daha interneti yeni öğrenenlerin, adsense 'e girmek isteyenlerin bu tarz "klasik Türk kullanıcı mantığı" yazısını gördüklerinde daha sıfır beyinlerinde nasıl bir izlenim yaratırsınız??? Bu şekilde hiç düşündünüz mü?

Neden TV'de savaş sahnelerini tüm açıklığıyla göstermek yasak ise, bu tarz ortamlarda kendi halkımıza öz eleştiride bulunurken biraz daha dikkatli olmamızın bize daha çok şey katacağına inanıyorum.

Yoksa bu eleştiri ile genç taze beyinler heee bak ne güzel akıl etmiş kopyala-yapıştır demek ki klasik Türk mantığı böyle, eee Bende Türk'üm o zaman bende böyle yapim diyebilir. Teşhir edin ama sadece kişiyi genele yaymayın lütfen. (Ben burda belki de senden çok ağır ithamlarda bulundum ama yazı senin yazından çok daha kibar duruyo dimi:))

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya bunu herkes biliyor ancak. Böyle toplumun ziyaret ettiği küçük genç beyinlerin daha interneti yeni öğrenenlerin, adsense 'e girmek isteyenlerin bu tarz "klasik Türk kullanıcı mantığı" yazısını gördüklerinde daha sıfır beyinlerinde nasıl bir izlenim yaratırsınız??? Bu şekilde hiç düşündünüz mü?

Neden TV'de savaş sahnelerini tüm açıklığıyla göstermek yasak ise, bu tarz ortamlarda kendi halkımıza öz eleştiride bulunurken biraz daha dikkatli olmamızın bize daha çok şey katacağına inanıyorum.

Yoksa bu eleştiri ile genç taze beyinler heee bak ne güzel akıl etmiş kopyala-yapıştır demek ki klasik Türk mantığı böyle, eee Bende Türk'üm o zaman bende böyle yapim diyebilir. Teşhir edin ama sadece kişiyi genele yaymayın lütfen. (Ben burda belki de senden çok ağır ithamlarda bulundum ama yazı senin yazından çok daha kibar duruyo dimi:))

Türklerin bu kadar salak olduklarını sanmıyorum :) Özellikle genç ve taze beyinli bir Türk: "Lan bak bizi kötülemişler, oysa biz çok iyiyiz. Kalitemizle kendimizi göstermeliyiz." der. Yoksa kalkıp:" Olm bak ne güzel kes kopyala yapıştır falan. Biz de yapıp köşeyi dönelim hadi. Şurdan bir kurtlar vadisi, burdan bir zerda dizisi. Haa şahan'ı unutmayalım. Hiti yüksek adam. bla bla bla..." diyeceklerini sanmıyorum. Böyle diyenlerin, Türklüklerinden şüphe etmek lazım. Türklerin bu tarz özeleştiriyi ciddiye aldıklarını bildiğim için ve bu şekildeki bir başlığın gerçek bir Türk kanını harekete geçirip, kendisine bir an önce çeki düzen vereceğinden kuşku duymadığım için yazdım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5