İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bekar Türk kızı Instagram'da ne yapar?

YelizTurkmen

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
17
Bekar Türk kızı Instagram'da ne yapar? Bir ülkemiz gerçeğidir bu aslında. Instagram'a giren bekar Türk kızı her gün en az bir fotoğraf atar. Genellikle bu fotoğraflar %80 oranında selfie, %20 oranında da tam vücut şeklinde atılır. Atılan fotoğraflarda aileden Üyeler hiçbir şekilde yer almaz. Bekar Türk kızının kız kardeşinin Instagram hesabında görülmesi kendisi için büyük bir tehdit oluşturur.

Abi ya da erkek kardeş veya babanın Instagram hesabından görülmesi ise adaylar açısından büyük bir tehdit oluşturacağından bunlar da Instagram'a hiçbir zaman eklenmez. Bekar Türk kızının kız arkadaşları da fotoğraflarda hiçbir zaman yer bulamaz çünkü her kız arkadaş erkek arkadaşlar açısından potansiyel bir tehdittir ya da potansiyel bir rakiptir diyebiliriz. Hele hele erkek arkadaşlarla olan fotoğraflar Instagram'a hiç eklemez. Eklenen fotoğraflar ise bir müddet sonra silinir. Bekar Türk kızının takipçi sayısı kendisini takip ettiği kişilerin sayısından en az 3 4 kat fazladır.

Yorumlar sık sık incelenir ve peyderpey silinir. Özellikle karşı cins tarafından yapılan yorumlar silinir. Bu yorumlar genellikle şu şekilde olmaktadır; çok güzelsiniz, bir gül, bu ne tatlılık, ne kadar da hoşsun, ah ne güzel canım gibi yorumlardır yani klasik Türk Abaza erkeklerinin klasik yorumları bu yorumlar da itinayla bizzat kızımız tarafından silmektedir. Bu erkeklerin yorumları silinse de bu yorumla bu kişiler silinmezler ya da engellemezler bunun amacı ise Tofil inceleyen müstakbel erkek arkadaşlar için nezih bir profil oluşturmakdır. O ara sıra da tanıdıkların, akrabaların ya da komşuların bebekleri kucaklayarak fotoğrafları ve bu fotoğraflar paylaşılır. Bu paylaşımlarda, yetişkin bir kadın oldum ve artık anne olmaya kendini hazır hissediyorum mesajı vermektedir.

Siyasi görüşlere bağlı olarak bayramlar, kandil günleri, mübarek geceler içinde paylaşımlar yapılır bunun amacı ise siyasi görüşüne ya da dünya görüşüne müstakbel damadı belli etmektir. O arada sırada ne iş yapıldığı ya da ne kadar para kazan aldığı da belli fotoğraflar çerçevesinde imha edilmeye çalışılır. Böyle paylaşımların yapılmasını sebebi ise evlenecek kişi ile oluşturulacak bana öncesi kazanç alt sınırının belirlenmiş olmasıdır. O evde kalma korkusu yaşayan genç kızımız bir çok paylaşımda bulunur. Günler saatler aylar ya da yıllar onu bu paylaşımlardan mahrum etmez. Paylaşımlarının her kelimesine etiket işareti koyarak daha çok kişi tarafından mesajların görünmesini sağlamaya çalışır.

Örneğin*#erkek, #arıyorum, #belli, #etmiyorum gibi.

Kaynak: Muhammed Nuri Öz

sudenazz

0
Onaylı Üye
Reaction score
29
Muhammed Bey bizim ergen kızları tasvir etmiş resmen. Benim çevremde de bunun gibi çok kişi var. Kültürümüzü iyice kaybettik maalesef.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5