İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Belirli satırda bir istediğim kodu veya yazıyı eklemek

007combatant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamün aleyküm arkadaşlar.

Büyük boyutlu bir dosyada (Örnek 500MB) istediğim satırda bir istediğim kodu otomatik ekleyen bir program arıyorum.

Örnek vermek gerekirse 500MB'lık bir dosyada 1000 satırda bir yeni satır olarak "abcd" kodunun eklenmesini istiyorum.

Şuanda EmEditor programını kullanıyorum büyük boyutlu dosyalarda gayet tatmin edici bir program. Dosyayı bölme özelliği de var. Ama yukarıda anlattığım olayı nasıl yapacağımı bir türlü çözemedim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Shop Uzmanı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aleykümselam
txt gibi bir dosya ise phpde 8-10 satırlık kod yazarak mümkün ama 500MB lık dosyayı açıp işlerken time out olur. Güçlü bir server olsa belki..
Dosya türü ne?
Editörle açtığında yazamıyormusun ?

007combatant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
txt tarzı bir dosya türü. Editörle işlem yapabiliyorum ama ben teker teker uğraşmak istemiyorum tek komutla istediğim olsun istiyorum. Aynı dosyadan 10-15 tane var onların hepsinde aynı işlem gerekiyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5