İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ben Neden Böyle Kazanamıyorum ?

metinsisko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir adsense hesabım var ve hiti bana göre çok iyi olan bir sitem var ama nedense kimse reklamlara tıklamıyor.
Sebebini bir türlü anlamadım :ağla:

Bugün MSN'de bir arkadaşımla konuşuyordum napayım falan dedim bu adsense işini o da bana bekle zamanla olur dedi ama site 1.senesini doldurmak üzere daha ne kadar bekleyeyim. Üstüne bir de resim gönderdi içim bir tuhaf oldu dedim ki ben neden böyle kazanmıyorum seo falan dedi ama bir de size sorayım.
Bu reklamlara tıklatma hilesi falan mı var adsensede?

Dediğim resim bu:
Ekli dosyayı görüntüle 5402

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
bu bir sır. kolanın formülüymüş gibi saklıyorlar :) kimse hayrına reklam yerleşimi yapmıyor

KatranKOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam sayfa to oranınız kaç? Kazanç tablonuzu ekleyin buraya, görüntülenme ve tıklama oranlarını görelim. Ona göre öneride bulunabiliriz.

bomonti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Metin, birden fazla web sitesi bu adsense hesabına bağlı olabilir. Bir diğer aklıma gelen sitende çıkan reklamlar, siteni ziyaret edenlere hitap etmiyor olabilir. Mesela bir oyun sitesinde, saç dökülmesi ile ilgili bir reklamın bir sağlık sitesinde ne göre tıklanma oranı daha düşüktür. Verdiğin jpg de ziyaret sayısına göre tıklanma oranı normal gözüküyor. (Sayfa TO)
Sitenizi ziyaret edenlerin profilleri bence çok önemli, bir şeyler satın alma, sağlık, turizm, fırsat gibi araştırma yapan ziyaretçilerin reklamı tıklaması daha mantıklı. Oyun sitelerinde reklamların tıklanması ise bana göre yanıltma ile ilgili başlat düğmesini farklı bir noktaya taşıdığında gayri ihtiyari belli yaş grubundaki kullanıcı reklamı tıklatabiliyor. Yada reklamı geç anlamında yanlış tıklama yapabilir. Sonuçta bence durum böyle. Tüm bunlar benim şahsi düşüncelerim.

bomonti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu bir sır. kolanın formülüymüş gibi saklıyorlar :) kimse hayrına reklam yerleşimi yapmıyor
Merak ettiğim bu gibi konular altın veya platin üyelere ait başlıklarda konuşuluyor mu? Bir webmaster formunda bu ve benzeri konuların açılığa kavuşmuş olması lazım.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
tıklama yapılması için yapacağınız şeyler belli aslında, tek kişiyle bu işin olmayacağını herkes biliyor, bir ekip oluşturup, ekipteki her kişinin gündemi takip edip güncel konuları eklemesi gerekiyor ve özgünlük önemli, birşeyler kazanabilmek için brşeyler kaybetmeniz gerekiyor. reklam. legal olan her reklamı kullanmalısınız. paravan bloglar ve imleme siteleri şuan popüler, botlar sık sık geldiği için sizin sitenizi de indexlemesi kaçınılmaz olacaktır. bu da hiti getirir, o gelen hite göre de adsense reklamı çıkarsa tıklama olasılığı yüksek olur, adsense reklam yerleşimini istesen kimse vermez ama google bunu zaten kendi forumunda bizlere sunuyor, biz de bunu paulaşmıştık
http://forum.iyinet.com/web-ipucu/159893-bloglar-icin-adsense-yerlesimi.html
bu grafik nerelerin daha çok kazandıracağını gösteriyor. google a göre en fazla tık bu şekilde alınıyor.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
evet uygun
logo yanı genelde boş oluyor
bu reklam tipini hunharca kullanıyorum

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
içerik içindeki üstte olan 728x90 diyorum, tepe logo yanı değil deprişki

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
o reklam tipi headerda bilibili

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
sen bendeki reklamı diyosun sandım :D bendeki yerleşimde, gösterdiğin resimdeki yerleşimde bir sorun çıkarmaz

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Zaten google sayfasından alıntı
Ama google gavuru diyor ki, içerikten önce reklam olmasın
ama doktor bu ne? insan tıklayacak bunlara, insan!

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Özgün konu eklemek ve hitle alakalı değil. Bir sitenin günlük 3000-4000 hiti varsa ve para kazanamıyorsa buna nasıl hit ya da özgün içerik sebep olabilir?
Yanlış yerlerde geziyorsunuz :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
Özgün konu eklemek ve hitle alakalı değil. Bir sitenin günlük 3000-4000 hiti varsa ve para kazanamıyorsa buna nasıl hit ya da özgün içerik sebep olabilir?
Yanlış yerlerde geziyorsunuz :)

detay istiyoruz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5