İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ben soğuğa alışığım siz sadece silgi gönderin ne olur! kampanyası

bitkicel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ben soğuğa alışığım siz sadece silgi gönderin ne olur! kampanyası

permalink
Merhaba arkadaşlar

SEVGİLİ YARDIMSEVERLER!TAM 1 HAFTA EVVEL BAŞLATTIĞIMIZ VE ASLA BU KADAR BÜYÜYECEĞİNİ DÜŞÜNMEDİĞİMİZ BU KAMPANYA İÇİN BİZE VERDİĞİNİZ DESTEKTEN DOLAYI HEPİNİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER...NE YAZIK Kİ YOĞUN KATILIMDAN DOLAYI ARTIK İSTANBUL ADRESİNE KARGO KABUL EDEMİYORUZ..BUNDAN SONRA YAPACAĞINIZ YARDIMLARI ASAGIDA BELIRTILEN OKUL ADRESLERİNE YOLLAMANIZ ÖNEMLE DUYURULUR!!!

"Bir fotoğraf göndermişti Ağrı'dan bir hoca. Bir kız çocuğu. Karda montsuz ve patik üzerine terlik ile okula gelmiş. Hep öyleler ya... Aradık telefon ile. Çocuğu telefona vermesini istedik hocadan. Kıza ne istiyorsun bizden en çok dedik. Bot, mont ya da oyuncak cevabını beklerken içimizi paramparça yapacak cevabı aldık. "silgi, ben yanlış yazdığım zaman silecek silgiyi bulamıyorum" dedi. Birden toparlayıp kendimizi tamam güzelim onu alacağız zaten başka birşey istemiyor musun dedik. Mont veya ayakkabı gibi. " hayır hocam, ben soğuğa alışığım siz sadece silgi gönderin ne olur" diye bir cevap almıştık. O zamandan beri zaten kolları sıvamış durumdayız. Geçen ay tam 30 koli yardım topladım iş yerinde. Patronum da el attı işe. Ablam 2 gündür Filli Boya firmasından 3 okulun dış cephe boyasını yapma sözü aldı. Ama diyorum ya bu çocukların bir silgiye bile muhtaç olmaları daha çok çevreye yaymamız gerektiği sonucunu çıkartıyor bize..."

Yuregin parcalandi dimi? Benim de.. O zaman okumaya devam!

Yukaridaki alinti benim bugun bir tesaduf eseri facebooktan yeni tanistigim biriyle yazismamdan kucuk bir parca, o birinin adi Ilker Kul.

Hikaye cogumuzun asikar oldugu bir hikaye aslinda. Ulkemizin dort bir kosesinde binbir zorluklarla, kar kis demeden, sirtlarinda hirka veya ayaklarini soguktan koruyacak dogru duzgun ayakkabilari olmayan; ya da defter kitap hatta silgi veya bir kursun kaleme bile muhtac olan minik bedenli ama koca yurekli cocuklarimiz.

Ilker Kul ve ablasi Buket Kul iki yildir kendilerini bu cocuklarin yuzune o isiltili gulucukleri kondurmak icin kollari sivayip calisan guzel yurekli insanlar. Yaptiklari ozetle bu ihtiyac sahibi okullari bulup okulun dis cephe boyasindan bir ogrencinin ayakkabisina kadar bir eksik listesi cikarmak ve yardim eli uzatanlardan bu malzemeleri alip gereken yerlere ulastirmak. Yetmiyormus gibi bir de Ilker Bey'in ailesindeki bayanlar yun alip cocuklara hirka bile oruyorlar! Kesinlikle para yardimi kabul etmiyorlar, simdiden soyliyim.

Aslinda yazilacak daha cok sey var ama kisa kesicem; sen de bu guzel seye ucundan kosesinden dahil olmak istiyor musun? Eger evet diyorsan yapabileceklerin cok basit aslinda;

1. Eger gucun yetiyorsa Ilker Bey'in hazirladigi eksik listesinden gereken malzemelerden birini veya birkacini tamamlamakta gonullu olabilirsin.

2. Belki aklina yaratici bir fikir gelir, yada bu okullarin ve cocuklarin ihtiyaclarinin giderilmesinde onayak olacak kisileri veya firmalari taniyorsundur, bunu paylasabilirsin. (Filli Boya gibi)

3. Bu event sayfasina arkadaslarini davet edebilirsin (ne kadar cok kisi duyarsa o kadar kapi acilabilir) FACEBOOK

4. Kendi facebook sayfanda veya varsa blogunda bu sayfanin linkini paylasabilirsin.

Bu hayatta birini mutlu etmek kadar guzel birsey varmi ya? Hele de o bir cocuksa! Su fotograftaki neseyle ziplayan tiplere bak! Hadi paylas hemen!

---------------------------------------------------------------

AMASYA MERZİFON KIZILEĞREK köyü ilköğretim okulu YARDIM İSTEĞİ
zeynep Keyik

Amasyanın Merzifon ilçesinin Kızıleğrek köyünde öğretmenlik
yapıyorum.Okulumuzun defter,kalem,hikaye kitapları ve ana sınıfı için
oyuncaklara ihtiyacı var.Okulun fizi durumuda çok kötü tuvaletler
kullanılamaz durumda ve boyaya ihtiyacı var.

05052527123
[email protected]

--------------------------------------------------------

ÇEVRECİK KASABASI ÇEVRECİK İLKÖĞRETİM OKULU
TOKAT REŞADİYE

sinan saraç

Ben TOKAT -REŞADİYE-Çevrecik kasabası Çevrecik İlköğretim Okulu�nda
müdür yetkili ve sınıf öğretmeni olarak çalışmaktayım. Okulumuz TOKAT
REŞADİYE ilçesıne bağlı Çevrecik kasabasında bulunmaktadır.Kırsal
kesimdir ve bir çok imkandan yoksundur.1-2-3sınıfları 17 öğrencisi olan
bir ilköğretim okuluyuz. Bildiğiniz gibi ilköğretim okullarının ödenekleri yok. Biz de bir çok sıkıntılar içinde okulumuzda bir çok işler yapmaya çalışıyoruz.

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ
Okulumuzun ihtiyaçları:

Hikaye kitapları
Özellikle çocuklar için kıyafet,ayakkabı,mont (eski ama temiz kullanilmis, yirtik olmayan saglam giyseiler de olur)
Ders için kullanılabilecek her türlü materyal/ kirtasiye

ADRES:Çevrecik KASABASI REŞADİYE TOKAT
0506 474 29 03

----------------------------------------------------------------------
SAKARYA HENDEK BEYLİCE İLKÖĞRETİM OKULU

Ben Sakarya�nın Hendek ilçesinin Beylice köyünde Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulum taşımalı gelen on bir köyün öğrencilerinden oluşmaktadır. Çok başarılı olan öğrencilerimin seviyelerine uygun (6,7,8. SINIF) okuma kitaplarına,test kitaplarına ve bir tane bile olsa bilgisayara ihtiyaçları vardır. Okulumuza bin bir zorlukla edindiğimiz bilgisayarlar ne yazık ki çalındı. Okulumuzda bir kütüphane bulunmamaktadır. Bu konuda ilgi ve desteğinize çok ihtiyacımız var.

Küçücük yüreklerin tertemiz dünyalarına ışık olmak isteyen herkese sonsuz teşekkürler. Yaptığınız en küçük yardım bile geleceğimizde ışık yüzümüzde tebessüm oluyor

Okulumuzun ihtiyaçları şunlardır:
1. Özellikle Türkçe ve Matematik test kitabı,yaprak testler ve konu anlatımlı... kitaplar,
2. Fotokopi kağıdı
3. Fotokopi Makinası
4. 6,7,8. Sınıf öğrencilerinin seviyelerine uygun hikaye kitapları ve romanlar.

Bunlar dışındaki ihtiyaçlarımız karşılandı. Lütfen bu konularda destek olmaya çalışalım. 7 ve 8. sınıfların sınavları 5 Haziran'da olduğu için kısa vadede toplanan kitapların hemen gönderilmesi yararımızadır. Saygılarımla....

Zübeyde Aksun
Beylice İlköğretim Okulu
Sakarya / Hendek
Okul telefonu: 0264 664 00 29
Cep Telefonu:0505 770 25 54

[email protected]

---------------------------------------------------------------------------

MUŞ ÇATBAŞI İÖO YARDIM İSTEĞİ

Öncelikle herkese ettiği yardımlardan dolayı gösterdiği çabalardan
dolayı teşekkür ederim. Muşun çatbaşı köyünde çalışıyorum. Okulumuz Merkeze yakın olmasına rağmen birçok ihtiyacı bulunmakta, biz öğretmen arkadaşlar elimizden geleni yapmaktayız fakat hepimizinde yapacağı yardımlar oldukça sınırlı.

IHTIYACLARIMIZ:

1)Her çeşit Kırtasiye malzemesi,
2)Giyim ve ayakkabı
3)Sınıflar için örtü,korniş,perde vb.
4)öğretmenler olarak sınıflara pano felan yaptık ama halen pano
eksikliklerimiz var .
5)Kütüphanemizdeki kitap sayısı oldukça sınırlı kitap ve
ansiklopediler, testler,soru bankaları
6)Deney malzemelerimiz yok denecek kadar az olanlarsa zaten çoğu kırık,
7)Okulun yapısı için kilit,kapı kolu, vb
Bu kadar çok şeyi tek bir kişiden beklemek tabii olarak mantıksız
olur. Ancak bu listeden herhangi biri bile bizim için çok
kıymettar.Eğer fazladan elinizde 1 tane bile varsa göndermeniz bizi
çok memnun edecektir.

İstiklal caddesi nokta kırtasiye merkez/MUŞ Adnan ALTUN

05063016165
[email protected]

-------------------------------------------------------------------------------
KİLİS POLATELİ ÖMEROĞLU İÖO YARDIM İSTEĞİ
Emrah GEZEROĞLU

Merhaba,
Ben Kilis�in Polateli ilçesine bağlı Ömeroğlu ilköğretim Okulunda
görev yapmaktayım.Okulumuz birleştirilmiş sınıflı ve tek öğretmenli
.1-2-3-4.5.sınıfları okutuyorum.Toplam 26 öğrencim var.Öğrencilerimin
velilerinin maddi durumu iyi olmadığı için çocukların ihtiyaçlarını
karşılamakta sıkıntı çekiyorlar..Amacımız köylerdeki bu öğrencilerden
en iyi seviyede eğitim verebilmek.

OKULUMUZUN İHTİYAÇ LİSTESİ:

1-2.3.4.ve 5. Sınıflar için Hikaye Kitabı
Fotokopi kağıdı
Kırtasiye Malzemeleri

İLETİŞİM ADRESİ

KİLİS MERKEZ ALTIN ÜZÜM MAH.DEREBOY CAD.NO:9 / 1
Ömeroğlu İlköğretim Okulu
Polateli/KİLİS

CEP Tlf:05068075536
[email protected]

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5