İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

BENCE DoFollow Blog Siteler de pr ve backlinke fayda sağlamıyor

berkuras

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu başlığı açtım diye bazı arkadaşlar bana kızacak biliyorum fakat gerçeğin böyle olduğu kanaatindeyim.
Ben google olsam bu kadar enayi olmam. Mutlaka görüyorumdur herkesin bloglara backlink eklediğini. Bloglar da "comment" bölümünde oluyor bloglarda ve bota eklenen bir komutla commentteki backlinkleri follow veya dofollow kabul etmem. Bunu da kimseye söylemem ki uyanmasınlar...
Bu yolla denemeler yaptım. Bir siteme yüzlerce backlink ( Pr3 ve üzeri ) ekledim. Hatta ücretli bir arkadaş yapıyordu burada... Ona da eklettim. Sonuçta site 1 basamak bile ileri gitmedi...
Fakat 1 tane pr5 backlink aldım 2-3 gün sonra 1 sayfa atladı.
Yani anasayfadaki pr5 backlink ile blogun herhangi bir sayfasındaki pr5 backlink aynı değildir zaten. Üstüne üstlük buna google değer de vermiyor bence...
Herneyse... Bunun doğruluğunu kanıtlamak için bir arkadaşımın ileriye çıkmaya çalıştığı bir keliemdeki rakibine baktım.
Found 21,403 backlinks. diyordu...

Arkadaşımınkine baktım...
Found 6,252 backlinks. diyordu... Eskiden bu elemanı geçmenin imkansız olduğunu düşünmeme rağmen son deneyimlerim olabilir dedi...Sadece anasayfadaki backlinklerin değerli olduğunu düşünüp ( Comment kısmı hariç alt sayfalar da etki ediyor ) 2 siteden pr6 backlink aldık. ( Biri .edu )..
8 aydır hep 2-3 siradayken 1 hafta içinde 1. siraya çıktık... Şu an 1. sıradayız...

Bunu neden yazdım ? Bazıları inanmayacak.. Hadi oradandiyecek...
Ama bazılarının da işiner yarayacak ( Maddi durumu iyi olanların )
Para ile alınan ve anasayfaya veya sidebara, footer a eklenen linkler değerli.
Parası olandüdüğü çalacak... Denemesi bedava...

T

trgy

Misafir
Dofollow içeriğin ile alakası sitelere yorum yaparsan faydasını görürsün. Çok kaliteli sitelere yorum yapıldığında faydasını net bir şekilde görebiliyoruz. Tabiki o sayfadaki yorumu ilk yapman da önemli. Çünkü yorum yapıldıkça o sayfanın pr değeri parçalanmaya başlıyor. Link çıkışı gibi düşüneceksiniz bu olayları.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Zaten bunun böyle olduğunu herkes biliyor. Herhangi bir blog paylaşıldığı anda herkes hurra link ekliyor. Bir comment'e 100 link ekleyen oluyor alt alta. O sayfadan 1000 tane çıkış var ve hepsi birbirinden alakasız, bazısı absürt. O sayfanın artık otorite değerinden bahsetmek mümkün mü?

Bütün commentleri yok saymasına gerek yok, yukarda yazdığım gibi bakıyorsa zaten yeter. X konulu bir blogdan, X konulu siteye konuyla alakalı kelimelerce çevrelenmiş düzgün commentleri değerli buluyordur. Gerisi çöp.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Peki sitenizin içeriği ile alakalı noFollow bloglar en fazla 5 çıkışı olanlar fayda sağlar mı merak ediyorum.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
jacktheblack:
evet yararı olur alakalı ve az çıkış olması yeterli..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5