İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Benim bilgisayarımdaki localhost u başkası görebilirmi?

T

TrueReAL

Misafir
Benim bilgisayarımdaki localhost u başkası görebilirmi? Arkadaşlar localhost(phpmyadmin apache2triad)(php için) kurdum fakat arkadaşlarımın bunu görmesini istiyorum nasıl saglarım öle bişey varmı? Mesela ip numaramdan filan loacalhostumu görebilirmi Yardım pls

A

..::aTi::..

Misafir
portlu modem kullanmıyorsan localhost yerine ip adresini yazman yeterli.
ip adresini

başlat -> çalıştır -> command
açılan yerede
ipconfig

yazarak bulabilirsin.

T

TrueReAL

Misafir
adsl kullanıyorum ve karşı taraf ip mi yazarak benim localhostuma erişebiliyomu ben nerden paylaşıma açıcam?

A

..::aTi::..

Misafir
..::aTi::..' Alıntı:
portlu modem kullanmıyorsan localhost yerine ip adresini yazman yeterli.

bence kalanını denemelisin gayet açık. kendin bakarken localhost yazıyorsun başkasına baktırırken localhost yerine ip adresini ...

paylaşıma gerek yok. binevi sunucu oluyor makinen..

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten apache nin amaci web server kurmaktır.makinene onu kurunca dogal olarak makinen webserver oluyor ve ip adresini yazan siteni yani localhostunu goruyor. (internetteki domain yerine senin ipin)

T

TrueReAL

Misafir
Yav ipden girince bir sayfa açıldı user name password istiyo ne dicem

M

mcanli

Misafir
Önce modeminin Virtula Server bölümünden;

ID Public Port - Start Public Port - End Private Port Port Type Host IP Address
1 80 80 80 TCP 10.0.0.xx

yukarıdaki tabloya benzer bölümü oluşturman gerekir.

Ayrıca bu işlemi yaptıktan ve kendi bilgisayarında ki gerekli programları çalıştırdıktan sonra (apache, IIS vb.) proxy kullanarak kendi bilgisayarındaki web server'a erişebilirsin.

Proxy kullanmadan direk ip numaranı yazarsan hata sayfası açılır. Aynı modeme bağlı olmayan bilgisayarlardan direk ip numaranı yazarak ulaşım mümkündür.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5