Benim Google Adsense hikayem

YelizTurkmen

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
13 Aralık 2018
Mesajlar
160
Reaction score
17
Konum
Meram
2014 yılında sınıf arkadaşım ile birlikte el işleri ile ilgili bir blog açmaya karar verdik. Google ücretsiz blog sayfasına çevremeizde yapılan el işlerini yükledik ve görsellerin altına 200-300 kelimelik makaleler ekledik. Ücretsiz kupon kodunu kullanarak Google Adwords'te reklam verdik. Forum sitelerinde bu sayfamızı tanıttık.

Google aramalarında bazı anahtar kelimelerde ilk sıraya çıkınca buradan nasıl para kazanırızı düşünmeye başladık. Google Adsense'ye başvuru yaptık. 2 gün içinde sitemize onay verildi. ilk günlerde 3-4 TL olan günlük kazancımız bir kaç hafta sonra 100 TL'yi geçti.

İlk ay 1200 TL civarında gelir elde ettik ama Google bunun 30 TL kadarını kesmiş. Diğer aylar kazanımız artarak devam etti. Yaklaşık 1 yıl bu siteden kazancımız oldu. Sonrasında tabi ki üzücü bir durum yaşadık. Google sitemizi arama sonuçlarından tamamen çıkardı. Sitedeki içerik hep aynı olduğundan böyle bir cezaya maruz kalmışız.

Ardından sitedeki neredeyse tüm konuları silip yeniden daha zengin şekilde yazmaya başladık ama girişler yine çok azdı. Çünkü Google'da hiç index kalmamıştı. Hepsi silinmişti. Adsense hesabımız boş durmasın diye farklı bir siteye ekledik kodu. Sınıf arkadaşlarıma da söylemiştim.

Sözlenip siteye girmişler ve her biri neredeyse 10'ar defa reklama tıkamışlar. O sitenin girişleri de günlük 50-100 arasıydı. Bu sahte tıklamaları görünce Google bizim siteyi de hesabı da banladı. El işleri sitesine de uğraştık ama açılmadı banı. Bu tecrübenin ardından adsense ile kazanç için bir daha teşebbüste bulunmadım. Çünkü başka bir hesap da alamıyorum.
 

Sakli_Sevda

0
Onaylı Üye
Katılım
18 Aralık 2012
Mesajlar
151
Reaction score
19
Kesintiye uğramış olsa bile bence başarılı bir Adsense hikayesi.
Başkası adına Adsense hesabı alarak devam edebilirsiniz
 

ServetBey

0
Onaylı Üye
Katılım
17 Aralık 2018
Mesajlar
159
Reaction score
38
Ben de uğraşıyorum bakalım. Türk reklam yayıncılarında iş yok. Anca insanları sömürüyorlar. Kurallara uyduğunuz sürece Google yamuk yapmaz.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst