İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Benzer iki siteye google'ın bakış açısı nasıldır.

gallisene

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha önce satın aldığımız bir e-ticaret sitesi zorunlu sebeplerden ötürü domain değişimi yapılacak. site aktif olduğundan ve düzenli alışveriş yapan müşterilerimiz olduğundan önceki domaini direkt olarak iptal etmek istemiyoruz.
izlediğimiz yol haritası genel hatları ile:
yeni domainimizi e-ticaret sitemize yönlendirmek;
önceki domaine e-ticaret sitemizin çok benzerini yapmak.Sadece satın alma işlemi esnasında yeni siteye yönlendirmek ( tasarım %90-95 aynı, e-ticaret sitesi php yeni hazırladığımız sistem asp.net)
önceki domain google'da konusunda çok iyi durumda. hemen her üründe ilk sırada çıkmakta.
Bu nedenle anahtar kelimeler, açıklamalar,haber ve ürün metinleri tamamen aynı.
Resim ve url yolları farklı olmakla birlikte maskeleme ve yardımcı kodlama ile link ve resim yolları birebir eski sistemdekiyle aynı durumda.

asıl amacımız. yeni site google da biyerlere gelene kadar ve eski müşterilerimiz yeni duruma alışana kadar eski siteyi eski haline çok yakın bir kopya olarak yayında tutmak. bir kaç ay sonra tasarım ve kodlamayı tamamen değiştirerek yardımcı bloga çevirmek..

merak ettiğim konu bu davranışımızı google nasıl değerlendirir.
söylediğim gibi
kodlama farklı çalışma şekli farklı ancak url resim adı sayfa başlığı anahtar kelimeler ve temel metinler tamamen aynı olacak.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Eger sayfa adresleri korunuyorsa eski siteyi yeni siteye kalici olarak yonlendirin ve WMT uzerinden de yonlendirmeyi girin. Bu cok daha temiz ve basit bir cozum olur. Google'da bunu oneriyor zaten. Neden daha karisik islere girisiyorsunuz ki?

gallisene

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakanliklar bankalar yasalar gereği mevcut donain üzerinden satisyapmamiz durumunda poslar iptal edilecek mevcut domainle ürün tanitimi yapmamda sorun yok ancak satis yapmam yasak bu nedenle karişik işler peşindeyim

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bakanliklar bankalar yasalar gereği mevcut donain üzerinden satisyapmamiz durumunda poslar iptal edilecek mevcut domainle ürün tanitimi yapmamda sorun yok ancak satis yapmam yasak bu nedenle karişik işler peşindeyim

Yeni domain icin satis izni cikarmak kulfetli mi? Ya da eldeki poslar icin domain degisikligi bildiremiyor musunuz?

gallisene

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kusura bakmayın tam olarak durumu anlatamadım. yeni domaine geçmemizde hiçbir sıkıntı yok. sadece dns leri ayarlıyoruz logoyu değiştiriyoruz bu kadar. asıl sorun eski domainde.
öncelikle eski domain google'da çok iyi durumda ve iyi geri dönüşüm alıyoruz. diğer domain yeni olacağından google'da kendine yer edinene kadar eskisinin aynı şekilde görünmesini istiyoruz.
ayrıca düzenli olarak alış veriş yapan müşterilerin sorun yaşamaması için eski sitenin linkleri tasarımı vs aynı tutmaya çalısıyoruz.
yani eski domain görüntüde eskisi gibi çalısacak. sadece satın al butonlarını kaldırıp yeni siteden satın almaları gerektiğini yazacağız.
benim merak ettiğim yeni domain aktif olarak kullanmaya başladığımızda eski domain ile yenisi kodlamaları farklı olmasına rağmen keyword ve içerik olarak neredeyse %90-95 oranında aynı olmuş olacak. kodlama farkını ya da yapılan değişikleri google anlayıp uygun bir sıralama yaparmı yoksa sitelerden birini kopya olarak mı değerlendirir

okult

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteyi ikiye bölebilirsin. eski sitede en aktif bölümleri bırakıp diğer kısmı silersen sıkıntı azalır. Ben daha önce öyle yapmıştım.

gallisene

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteyi ikiye bölebilirsin. eski sitede en aktif bölümleri bırakıp diğer kısmı silersen sıkıntı azalır. Ben daha önce öyle yapmıştım.

kısmen dediğiniz gibi yapıyorum. kaldırmayı düşündüğümüz ve çok önemsemediğimiz bazı bölümleri çıkardım eski siteden 1e1 benzememesi için.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5