İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Berekete İnanırmısınız ?

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Folder' Alıntı:
türkiyede net = MP3 Ve absürt dan başka kazanacak yatırım yok bence...

yanlış düşünüyorsun katılmıyorum.
Bu mesajınızdanda mp3 ve absürt sitelerin sadece kazanç için açıldığını anlıyoruz.
Arkadaşların dediği gibi artık bilgilendirme amaçlı kalmadı

H

headsurfer

Misafir
Allah herkese hayırlı işler ile helal para kazanmayı nasip eylesin.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
venom' Alıntı:
ohooooo...siz evlilikten girdiniz...

ikisini yanyana koymak ortaya tabiki absürt bir durum çıkarıyor...ama tabi bu sözlerim anlamak isteyene...

helal kazanç die bağırıp duruyonuz deminden beri...Helal-Haram kavramınız sadece absürta yönelikmi?? Kaç kişi var içeriği kendine ait site kuruyor?? Milletin mp3 lerini çal, makalelerini çal, wallpaper lerini çal, şiirlerini çal hatta scriptelirini tasarımlarını çal sora helal-haram kaosu yarat...

Burda lafım topiğe yazanlara falan değil çoğunuzun kim olduğu hakkında bile fikrim yok bişi diyemem ancak helal-haram mahkemesi kuruyorsanız bu sadece baldırı çıplakları yayınlamakla olmuyor. Bunu genelleyin ve adını marez koyun...

sadece absürt konu yapmayın

@TRinsanRehberi

dostum dediklerinin evlilikle ne alakası var anlamadım sen evliliği absürtla bağdaştırdınya helal diyorum sana...yani absürt diyince nasıl evlilik geldi aklına ürktüm valla

Arkadaşım sitenin içeriğini başka yerden kopyalayıp siteyi oluşturuyoruz. kimine kaynak koyuyoruz kimine koymuyoruz. haram mıdır, bilemiyorum belki de haram veya değil. haramsa bile sadece kendimize yapıyoruz, yani o yazıyı kim yazdıysa onun günahını çekiyoruz- çekeceğiz.

ancak adault sitelerde öyle mi? bir resim koyarsın veya bir film. 100 kişi mi izledi. 100 kişinin de günah kazandığı kadar sana günah yazılır. 100 kişiden 2 tanesi ayrıca bu filimlerden, resimlerden etkilenip başka günah mı işledi bu günahlar aynısıyla sana yazılır.

yani bu adaultla hem kendi ahiretini karartıyorsun hem de bir çok kişinin kini.

tabi sitene kopyala yapıştır yapmak da iyi değil, ama ne yapacaksın ki başka seçenek yok. varsa kaynak koyuyoruz.

Ayrıca bir arkadaş adault ile tozunu alır demiş. hiç katılmıyorum. böyle sitelerle insan dah çok azıyor, toz almak değil dah açok toz konduruyor.

Arkadash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam biz kimse bizi zorla o sitelere sokuyor demiyoruz ama öyle haysiyetsiz insanlar varki absürt sitelerine girmeleri için trojanlar vesair küçük proğramcıklar yaparak insanların bilgisayarlarını o sitelere yönlendiriyorlar.

Birde madem absürt site neden googlada atiyorum yapılan bi arama sonucu o siteler bulunuyor ? ve siteye girdiğinde alakası bile olmadığını hatta bazen siteye girdikten sonra iş işten geçmiş bile oliyor. Sizce bu şerefsizlik değilmi ? Ne demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir. absürt site yapmayın demiyorum ama böyle haysiyetsizce insanları sitenize ziyaretci kazandıracağınıza kazandırmayın daha iyi bence...

Y

ysf

Misafir
absürt 'i ekmek su kadar gerekli gören zihniyete söylecek söz bulamıyorum. Internet olmadan once, demekki insanlik büyük bir cehalet icindeymis(!) Internet öncesi insanlık başka bir şekilde üremiş. absürt insanlığa faydalıymışcasına konuşuluyor. Bir absürt site, ( partner buluyorlar birbirlerlerine, eşlerine, kendilerine, sevgililerine vs. dating 'in absürt a calisani diyelim.) site güncellemesi icin bize geldiginde 7 tane avukatinin sürekli mahkeme de oldugunu soyluyordu. Eşlerini aldatan diğer eşler buralardan partner buluyormuş. Ne kadar gerekli bakın.

Cinsel sağlık & Cinsel Bilgiler & Cinsel hastalıklar insanlara faydalıdır biz bunları veriyoruz deseniz amenna. Direkt olarak yapılan bir absürt film & resim icerik sayesinde insanlara Göz zinası denilen olaya sürüklüyorsunuz ve birde bunu insanlık için yapıyor gibi gösteriyorsunuz. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi, kendinizi kandirmayiniz.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ysf' Alıntı:
absürt 'i ekmek su kadar gerekli gören zihniyete söylecek söz bulamıyorum. Internet olmadan once, demekki insanlik büyük bir cehalet icindeymis(!) Internet öncesi insanlık başka bir şekilde üremiş. absürt insanlığa faydalıymışcasına konuşuluyor. Bir absürt site, ( partner buluyorlar birbirlerlerine, eşlerine, kendilerine, sevgililerine vs. dating 'in absürt a calisani diyelim.) site güncellemesi icin bize geldiginde 7 tane avukatinin sürekli mahkeme de oldugunu soyluyordu. Eşlerini aldatan diğer eşler buralardan partner buluyormuş. Ne kadar gerekli bakın.

Cinsel sağlık & Cinsel Bilgiler & Cinsel hastalıklar insanlara faydalıdır biz bunları veriyoruz deseniz amenna. Direkt olarak yapılan bir absürt film & resim icerik sayesinde insanlara Göz zinası denilen olaya sürüklüyorsunuz ve birde bunu insanlık için yapıyor gibi gösteriyorsunuz. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi, kendinizi kandirmayiniz.

absürt tartışmasının tamamen dışında kalmak istiyorum.Ancak bir noktaya değinmeden geçemeyecem.

Eskiden internet yokken nasıl oluyordu mantığıyla gidersek hiçbir yere varamayız.

Eskiden cep telefonu yoktu ama hayat vardı.Şimdi cep telefonu olmadan hayat olmaz.

Eskiden çamaşır makinası,bulaşık makinası v.s. yoktu hayat vardı.Şimdi onlarsız hayat olmaz.

Eskiden elektrik yoktu ama hayat vardı.Ama şimdi onlarsız olmaz.

Kısacası internet artık hayatımızın bir parçası.Internetin olmadığı zamanla bu zamanı karşılaştırmak elmayla armutu karşılaştırmak gibidir.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Belki bi örnek daha açabilir durumu.

- Eczane prezervatif satıyor. Haram para yiyor.

Sizin absürt host satma haram örneginize paralel....Hani diyorsunuz ya aracı olmak günah,haram....

Y

ysf

Misafir
BiLHost' Alıntı:
absürt tartışmasının tamamen dışında kalmak istiyorum.Ancak bir noktaya değinmeden geçemeyecem.

Eskiden internet yokken nasıl oluyordu mantığıyla gidersek hiçbir yere varamayız.

Eskiden cep telefonu yoktu ama hayat vardı.Şimdi cep telefonu olmadan hayat olmaz.

Eskiden çamaşır makinası,bulaşık makinası v.s. yoktu hayat vardı.Şimdi onlarsız hayat olmaz.

Eskiden elektrik yoktu ama hayat vardı.Ama şimdi onlarsız olmaz.

Kısacası internet artık hayatımızın bir parçası.Internetin olmadığı zamanla bu zamanı karşılaştırmak elmayla armutu karşılaştırmak gibidir.

Çok haklısınız ben bu noktaları kaçırmışım, kusura bakmayın. Neyseki artık Internetimiz var absürt siteler acalim, absürt sitelerin gezelim kim kiminle nasılları öğrenelim. Çok afedersiniz ama Elektrik yokken insanların yaşayabildiği gibi, Internet olmadığı zaman insanlar nasıl yaşadıysa şimdide yaşayabilir diyorum. Sizde diyorsunuzki Artık elektrik olmazsa olmayacagı gibi,Internet olmazsa olmaz, ve Internet 'te absürt olmazsa olmaz. Evinde Internet 'i bilgisayari olmayan insalarin artik üremelerinde problem gözleniyormuş zaten. Teknikleri kavrayamadıklarından dolayı, çocuklar 4 kafalı doğuyormuş. Bırakın..

dreamz' Alıntı:
Belki bi örnek daha açabilir durumu.

- Eczane prezervatif satıyor. Haram para yiyor.

Sizin absürt host satma haram örneginize paralel....Hani diyorsunuz ya aracı olmak günah,haram.....

Hayır, prezervatif le kontrolsuz doğumun önüne geçiliyor arkadaşım. Sadece evli olmayan gençler arasında düşünürseniz sadece dediğiniz bir ihtimal. Lâkin çocuk istemeden de birlikte olunabilir diye düşünüyorum.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ha bir konuda daha eczaneler prezarvatif satarken insanlar gidip te evlilik dışı ilişkiye girsinler diye satmıyor evli olupta henüz çocuk istemeynler için satıyor onunla uygun-değilgrafiyi bir tutmak ne kadar mantıksızlık

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu başlık altında venom, dreamz, alexius ve bilhost, çok yerinde tespitler yapmışlar, ama bazı arkadaşlar malesef elma ile armudu çoktan karıştırmış meyve salatası yapmışlar. absürt site ayrı bir mesele, bereket ayrı bi mesele.. Ahlaksızlık olarak gören arkadaşlar söyleyebilirlermi acaba Kullandıkları işletim sistemleri lisanslımı, Site yapmak için kullandıkları programlar lisanslımı? Photoshop'u daha önce hiç kullanmışlarmı, corel'i, autocad'i, veya muhasabe yazılımlarını ve bunlara para vermişlermi acaba?.. Veya oyunların hepsini lisanslarınımı almışlar.
Emek hırsızlığıysa en büyüğü bu işte.. en büyük günah bu..

Ya forumda 12 yaş altı arkadaşlarımız var bu konulara çok uzaklar, ya da gerçekten eğitim almamışlar maalesef. Venom satırlarca yazı yazmış, ne kazanacak hiç birşey? Ama tanımam etmem kendisini ama bu yazılardan çok güvenilir birisi olduğunu belli ediyor, sırf birileri aydınlansın diye up uzun yazılar yazmış ve karşılığı koca bir 0. Böyle açık konuşan adamlardan hiç bir zaman zerre zarar gelmez, böyle adamların ahlakından da şüphe edenin ben ahlakından şüphe ederim diye nutkumu tamamliyim :p

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
alexius' Alıntı:
ha bir konuda daha eczaneler prezarvatif satarken insanlar gidip te evlilik dışı ilişkiye girsinler diye satmıyor evli olupta henüz çocuk istemeynler için satıyor onunla uygun-değilgrafiyi bir tutmak ne kadar mantıksızlık

Bu örnegi absürttan kazanılan parayı haram , milletin bakmasını günah diyen zihniyetler için verdim. iyi kıyaslarsa o zihniyetler anlarlar..

Hani p*rnoya girmese veya p0rno site açmazsa günah işlemez ya , hani absürt olmazsa millet azmaz cinsel ilişkiye girmez ya .. onu diyen zihniyetler varya yukarda ... onlara verdim bu örnegi , ha nasıl yani ? dersen açıklıyayım ;

Mesela gençler birliktelik yaşicak fakat korunmaları şart çünkü evli degiller.
Prezervatif almaya gidiyor fakat satılmayınca ilişkiye girmiyor. Eger satılırsada ilişkiye gircek ve satıcı günah işlicek.

Anladın mı şimdi ?

* benim görüşüm degil ,saçma post atanların mantıksızlıklarını göstermek için.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ey Âdemoğulları! Avret yerlerini kendilerine açmak için, elbiselerini soyarak ana babanızı cennetten çıkardığı gibi, şeytan sizi de saptırmasın. Çünkü o ve kabilesi, onları göremeyeceğiniz yerden sizi görürler. Şüphesiz biz şeytanları, iman etmeyenlerin dostları kılmışızdır. Araf Suresi 27. ayet.

Hz. Adem ve Havvanın çıplak kalmasını ve böylece cennetten çıkmaları şeytan istedi
(o ağaçın meyvelerinden yemelerinin sonucu buydu)

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hz. Adem ve Havvanın çıplak kalmasını ve böylece cennetten çıkmaları şeytan istedi
(o ağaçın meyvelerinden yemelerinin sonucu buydu)

Ama sonuçta dünyada yine soyunacaklardı.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ekshi' Alıntı:
Ama sonuçta dünyada yine soyunacaklardı.

Bu sûretle onları kandırarak yasağa sürükledi. Ağaçtan tattıklarında kendilerine avret yerleri göründü. Derhal üzerlerini cennet yapraklarıyla örtmeye başladılar. Rableri onlara, "Ben size bu ağacı yasaklamadım mı? Şeytan size apaçık bir düşmandır, demedim mi?" diye seslendi.
(Araf Suresi 22)

Ey Âdemoğulları! Size avret yerlerinizi örtecek giysi ve süslenecek elbise verdik. Takva (Allah'a karşı gelmekten sakınma) elbisesi var ya, işte o daha hayırlıdır. Bu (giysiler), Allah'ın rahmetinin alametlerindendir. Belki öğüt alırlar (diye onları insanlara verdik).
(Araf Suresi 26)

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
TRinsanRehberi' Alıntı:
Bu sûretle onları kandırarak yasağa sürükledi. Ağaçtan tattıklarında kendilerine avret yerleri göründü. Derhal üzerlerini cennet yapraklarıyla örtmeye başladılar. Rableri onlara, "Ben size bu ağacı yasaklamadım mı? Şeytan size apaçık bir düşmandır, demedim mi?" diye seslendi.
(Araf Suresi 22)

Ey Âdemoğulları! Size avret yerlerinizi örtecek giysi ve süslenecek elbise verdik. Takva (Allah'a karşı gelmekten sakınma) elbisesi var ya, işte o daha hayırlıdır. Bu (giysiler), Allah'ın rahmetinin alametlerindendir. Belki öğüt alırlar (diye onları insanlara verdik).
(Araf Suresi 26)
Arkadaşım kendi bildiklerini paylaş, kutsal kitabımızdan örnek vermeye senin ne kadar bilgi birikimin var? Heleki böyle kutsal kelamları böyle bana göre ilkokul 3 sınıfı tarzı bir başlığa niye sokuyosun ki? Oyun etmeyin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5