BEYAZ PROPAGANDASI MI, HAVUZ MEDYASI PROVOKASYONU MU? - Ahmet Alp HAN

ahze21

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Nisan 2008
Mesajlar
14
Reaction score
1
"Fakir" çok sık yazma ve başınızı ağrıtma taraftarı değil ancak bazı durumlar vardır ki, taraftarlığınızla tarihe imza atmalısınızdır. Bu yazı "fakir"in tarihe imzasıdır.

Topluma mal olmuş ünlülerin tutum ve davranışlarından dolayı linç edilmesine yeni bir örnek daha eklendi.

Daha geçenlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını çektiği için sosyal medya üzerinen linç edilen, fotoğraf üstadı, sanatçı Ara Güler'den sonra yetmezmiş gibi sosyal medyadan dün akşamki yayında canlı yayına, terör ve çatışmalar ile ünlü güneydoğuda bir ilimizden katılan konuğu alkışlattığı için Beyazıt Öztürk ve programı Beyazşov ağır eleştiriliyor.

İkisi de işini iyi yapan, alanlarında usta oldukları toplum tarafından kabul edilmiş kişilerdir. Yaptığı işler yerine sempati duyduklarını tartışmak ne kadar da boş insanların vazifesi...

Toplum olarak bir dengeye sahip olduğumuz pek söylenemez. Bazen zalimden bazense mazlumdan yana oluveriyoruz.

Maalesef o akşam Kanal D’de yayınlanan Beyaz Şov’a Diyarbakır’dan telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli öğretmen, bölgede yaşananlara dikkat çekti:

“Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız?” sorusuyla konuşmasına başlayan öğretmen Çelik, medyanın tutumuna işaret ederek, “Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın” dedi.

Henüz iki yıl önce hükümet tarafından ağızda sakız yapılan bir cümleyi (analar ağlamasın) bugün söylediği için bir insanı ve söylemesine izin verdiği için 20 yıllık ailemizden biri olan sanatçımızı neredeyse linç edeceğiz.

Evet, Beyazıt Öztürk kardeşim, Ayşe öğretmenin sözünü kesmedi. Zaten öğretmenin hiç bir yerde sözü kesilmemeli değil mi?! Ayşe öğretmen konuşmasını tamamladıktan sonra "Bir alkış alalım Ayşe hanıma. Çok çok teşekkür ediyoruz. Hassasiyetiniz için de çok teşekkür ediyoruz. Biz de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Emin olun. Ama bu söyledikleriniz bir kere daha ders oldu. Burdan ordaki herkese selam olsun. Barış dilekleri bizim için de geçerli. Biz de söylüyoruz. Elinize yüreğinize sağlık" diyerek telefonu kapattı.

Havuz Medyası vakit kaybetmeden, Polis çocuğu Beyazıt Öztürk'e, sağolsunlar mahkemelerden önce kendilerine vazife çıkartıp vatan haini suçlaması yaparak fitili ateşlediler. Provokasyon yapan kim veya kimler acaba!!! Buyrun siz karar verin:

Havuz medyası neler mi dedi: Beyazıt Öztürk ve Ayşe öğretmeni vatan haini ilan etti. Polis çocuğu olan Beyazıt Öztürk için "PKK propagandası yaptı" başlıkları atıldı.

Star gazetesinin internet sitesi , “Beyaz Show’da PKK’ya tek söz söylemeden örgüt propagandası yapan sözde öğretmen ve buna yer veren Beyaz büyük tepki topladı. Öğretmen olduğunu iddia eden Ayşe Çelik adında bir kişi Kanal D ekranlarında yayınlanan Beyaz Show’a telefonla bağlanarak HDP’li vekiller ve PKK yandaşlarıyla aynı ağızdan konuştu ve herkesin gözü önünde örgüt propagandası yaptı” dedi.

Yeni Şafak video haberinde “Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show programı canlı yayında yapılan bir PKK propagandasına sahne oldu. Canlı yayına telefon ile bağlanarak öğretmen olduğunu iddia eden ve PKK diliyle konuşan izleyici bağlantının sonunda stüdyo tarafından alkışlandı” ifadelerine yer verdi.

Haber 7 internet sitesi de haberi “Beyaz Show’da PKK propagandası” diyerek verdi. Haberde “PKK terörü sebebiyle bölgeden ayrılmak zorunda kalan öğretmenleri bile suçlayan Çelik, ne hikmetse hendek kazma talimatı veren HDP ile PKK’ya toz kondurmadan öz yönetim ilan edilen bölgelerde devletin çocukları katlettiği iftirasını attı ve sokağa çıkma yasağının ilan edildiği bölgelerde operasyonların durdurulması çağrısında bulundu” diye yazdı.

Takvim gazetesinin internet sitesinde ise “Aydın Doğan haber programları yetmedi şimdi de eğlence programlarını da PKK yandaşları ve HDP’nin hizmetine sundu. Öğretmen olduğunu iddia eden Ayşe Çelik adından bir kişi Kanal D ekranlarında yayınlanan Beyaz Show’a telefonla bağlanarak HDP’li vekillerle aynı ağızdan konuştu ve herkesin gözü önünde PKK propagandası yaptı” diye yazdı.

Halkı galeyana getirmek, kamuoyunu bir vatandaşa veya bir kuruma karşı ayaklandırmak, hukuk üzerinde baskı unsuru olmak, adaletten önce yargıya varmak gibi bir sürü cürmün Türkiye Hukukunda karşılığı ne acaba?

Nihayi kelam:

Bu yazının nihayi kelamı Mustafa Kemal Atatürk'ten gelsin: Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz… Hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat sanatkar olamazsınız.


Ahmet Alp HAN
globalhaber TV
Twitter: [MENTION=71452]Ahmet[/MENTION]AlpHANN
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst