İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

BFD Tekrarlanan Yanlış İşlemleri Engelleme

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
BFD(Brute Force Dedection)

BFD ssh yada apache şifrelenmiş dizinleri proftpd ve pureftpd şifreleri imap ve pop3 gibi daemonlara yapılan girişlerde yanlış yazılan şifreler için belli bir limiti aştığı zaman giriş yapmaya çalışan kullanıcı apf yardımı ile uzaklaştırır. APF olmadan BDF kurulmaz APF kurulumunu vermiştim daha önce...

Kuralım...

Kod:
Alıntı:
wget http://www.ni.net.tr/dosyalar/bfd-current.tar.gz
tar -zxvf bfd-current.tar.gz
cd bfd-*
./install.sh

bitti bile 8) kurulumu basit ve güzel bir uygulama bunuda öneririm APF varsa mutlaka kurun %100 kurulması gereken birşey değil bunu ben öneriyorum sadece...

bir ayar yapmak gerekiyor...

/usr/local/bfd/conf.bfd dosyasını pico nano veya vim ne kullanıyorsanız açın ALERT_USR= şeklinde bir yer olacak aratarak bulabilirsiniz bulduktan sonra tırnak içinde verilen 0 değerini 1 olarak değiştirin....
Kod:
/usr/local/sbin/bfd -s

ve BFD çalışıyor...

CSF varken BDF kurmaya gerek yoktur arkadaşlar.

Kolay Gelsin...

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Aydınlatıcı bilgilerinden dolayı teşekkürler..
lakin : BFD ile kişi kendisine hamallık eder.
bu hamallık APF içinde gecerli..

bu işlerden anlamayankara csf en uygunudur güzel bir optimize sonrasında yukarıda senin bahsettiğin gibi yanliş şifre girenleride banlar veya killer o size kalmiş bence CSF kurun..

Eğer iptables ile ilgili içli dışlı iseniz

ne BFD ve CSF nede APF bunlar hikaye kalır..

iptables kuralları ve kural zincirleri çok zengin içeriktedir..
iptables kullanmasını Öğrenmenizi tavsiye ederim.. ( standart komut ve ayarlardan bahsetmiyorum iptables çok derindir kullanmasını bilene süper bir güvenlik sistemidir )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5