İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bidvertiser & AdBrite Hakkında

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba arkadaşlar,

Bu iki firma ile de çalıştım. İkiside güvenilir firmalardır.

AdBrite -> Eğer düzgün bir siteniz varsa, iyi kazanabilirsiniz fakat çek harici ödeme yöntemi yok. Adınıza çek gönderiyorlar. Konuştum kendileri ile şuan için başka bir yöntem düşünmüyorlarmış. Daha doğrusu açıldığından beri böyle benim bildiğim, değiştireceklerini de düşünmüyorum. Ama 1 günde 127 click'e 14.59$ aldığımı biliyorum.

Bidvertiser -> Oranlar düşük gibi gözüksede daha sonradan oluşturduğunuz reklam trafiği incelenerek kaliteli reklam sağlayıcısı iseniz her ay bir geri dönüşüm ödemesi yapıyorlar.

Nedir geri dönüşüm ödemesi dediğim şey?

Örneğin; 1 ay süre içerisinde 2.500.000 gösterim yaptınız ve 12.000 click aldınız. Bu mükemmel bir rakamdır. Global CTR oranının %2 olduğunu hatırlarsak bu değer %2,08 gibi bir değere denk geliyor ve her ay yakalanması çok zor.

Bu değeri reklamcıların geri dönüşlerine göre değerlendiriyorlar. Tabii ne kadar süredir Bidvertiser ile çalıştığınız, daha önceden sahte tıklama şikayetı almamışsanız ve bir kaç ay üst, üste CTR oranınız %0,50 'nin altında kalmamışsanız, size güzel bir conversion bonus veriyorlar. Ne kadar olabiliyor? 250$'dan 2.500$'a kadar çıkabiliyor.

Ben Big Publishers kategorisin de olduğumdan bana gelen rate'ler hep yüksek oluyor. Tabii ki sizde başvurarak büyük yayıncı olabilirsiniz.
Fakat tahmin ettiğiniz gibi bunun için bazı kriterler var. Aylık en az 5 milyondan fazla reklam gösterimi yapmalısınız ve istatistiklerinizi profesyonel şekilde takip etmeniz gerekiyor. Benim bildiğim Google Analytics 5M'dan fazla gösterimi takip etmiyor, bunun fazlası için ücretli Enterprise sürümünü kullanmanızı öneriyor.
Başvurmak isterseniz; http://www.bidvertiser.com/bdv/BidVertiser/bdv_company_partners.dbm buradan başvurabilirsiniz.

Eğer reklam ajansıysanız http://www.bidvertiser.com/bdv/BidVertiser/bdv_company_agencies.dbm buradan başvurabilirsiniz.

Eğer orta seviye bir yayıncıysanız http://www.bidvertiser.com/bdv/BidVertiser/Join_Form.dbm?serv=BidVertiser&sn=publisher buradan başvurabilirsiniz.

Bunların dışında daha önce Türkiye'den Reklam Store ile çalışıyordum. İyi insanlar, ödemeleri falan problemsiz ama oranları çok düşük. Bu nedenle geçen ay reklam ağımdan Reklam Store'un reklamlarını çıkarttım. Yine de küçük ve orta seviye yayıncılar için ReklamStore doğru bir tercih olacaktır.

Son bir hatırlatma yapmak istiyorum. İnternetten oturduğu yerden bir site kurup, kendi haline bırakarak ayda binlerce dolar kazanan bir arkadaşınız yoksa. Başkalarının dediklerine inanmayın. Öyle bir dünya yok :) En azından ben 10 senedir internette öyle birine rastlamadım :)

Bol kazançlar, başarılar.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Açıklamalar için çok teşekkürler. Bu bölümü özellikle takip ediyoruz, çünkü her türlü reklam firması konuları açılıyor. Kişilerin yanlış şirketlere yönlendirilip zaman kaybetmelerini istemiyoruz. Bu şekilde tecrübelere dayalı gerçek bilgilerle güvenilir sponsorların bir listesini çıkarmayı başaracağımızı umuyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5