İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilgisayar açılmama sorunu

Z

Ziyaretci.info

Misafir
Açılışta herşey normal tüm fanlar çalışıyor fakat bilgisayar açılmıyor. Daha önce güç kaynağını değiştirmiştim. Sorun çözülür gibi oldu ama şimdi bilgisayar hiç açılmıyor. Sizce sorun neden kaynaklanıyordur ? Parça mı bozulmuştur yoksa bi yerlere elektrik mi gitmiyordur ? Fanlar herşey çalışıyor fakat misal cd sürücüler açılmıyor ve bilgisayar başlamıyor.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ana kartta olabilir peki ram ve ekran kartını çıkartıp tekrar takmayı denedinmi.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
evet büyük ihtimalle ram dedır sorun çıkart yeniden takmayı dene.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç açılmıyor derken, Fanlar dönüyor ve ekrana görüntümü gelmiyor ? Power sup ta hata vardır. Bilgisayar açılmasada elektrik geldikten sonra en azından cd romların açılıp kapanması lazım. Çünkü ayrı bir sistemdir tek başına cd player gibide kullanabilirsin bilgisayara bağlamadan.

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
buna benzer bi sorunda bende var.

Pc bazen kendiliğinden biranda kapanıyor. tekrar power tuşuna bastığımda Fanlar fln çalışıo ama pc açılmıo tekrar kapnıyor.. Elektirk fişini fln çıkartıp takıyorum öle deneyip açıyorum. biara çok fazla yapıyordu, format attım daha yapmıyordu şimdi tekrar başladı..

Z

Ziyaretci.info

Misafir
trextra' Alıntı:
Hiç açılmıyor derken, Fanlar dönüyor ve ekrana görüntümü gelmiyor ? Power sup ta hata vardır. Bilgisayar açılmasada elektrik geldikten sonra en azından cd romların açılıp kapanması lazım. Çünkü ayrı bir sistemdir tek başına cd player gibide kullanabilirsin bilgisayara bağlamadan.

Bütün fanlar çalışıyor (ekran kartı fanı dahil) ama bilgisayar açıılmıyor. Bide işte cdrom sürücüler açılmıyor.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cdrom ısıı yanıormu eer yanmıorsa güc kaynagını degistirmeyi dene anladıım kadarıyla birden fazla cd sürücn var 2 sidemi calısmıor calısmıor demekteki kastım elektrik mi gelmior yani ?

Z

Ziyaretci.info

Misafir
Cd rom sürücülerin ne ışığı yanıyor nede açılıyor. Güç kaynağını 1 ay önce değiştirmiştim.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne marka aldın yenisini piyasada bi ton dandik marka var baska makina varsa evde bi degistirmeyi dene ...

Z

Ziyaretci.info

Misafir
Thermaltake aldım. Bu arada cd sürücülerin anakart bağlantısını kesince, sürücüler açıldı.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
harddiskine elektrik gidiyormu? gidiyorsa power supply sağlam demektir.

makineden ram'i çıkartıp açtığında sistem hoparlöründen uyarı sesleri gelir bi kontrol et geliyormu, geliyorsa ramda sorun yok demektir.

böyle sorunlar ekran kartının yanması yada yuvasının tozlanmasındanda kaynaklanıyor... bunu anlamak içinde makineyi çalıştırdığında harddisk'in ışığından kontrol et windows'a geçiyormu, geçiyorsa ekran kartında sorun olabilir. Geçmiyorsa, son olarak işlemci veya anakartın çipsetlerinde sorun olabilir. Ayrıca şu durumda bios'uda anakartın üzerinden resetlemeni tavsiye ederim.

hakanyal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biosu sıfırla, pcdeki gereksiz bütün donanımlar çıkart( tv kartı, modem, ses kartı, cdrom, floppy, mouse, harddisk) sadece ram ekran kartı klavye ve işlemci kalsın sonra tekrardan çalıştımayı dene. eğer monitöre bios giriş görüntüsü geliyorsa temel donanımında sorun yoktur. sonra harrdiski vs donanımları sırayla takmayı dene sorun olan parçayı bululabilirsin. Bu sorun sistem ayarlarında kaynaklanıyor olabilir

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Bu sorunun aynısı bende de var harddiskin falan her şeyin elektriği tamam ama hard disk windowsa geçmiyor ve dvd rw çalışıyor.Rami sökünce ses geliyor, ekran kartını söküp taktık bir şey değişmedi.Power supda mı hata var

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bende de olmuştu aynı sorun. Güç kaynağını değiştirince geçti. Sıcakların etkisiyle oluyormuş. Ama sorun ilerlemişse işlemci pörtlemiş olabilir.

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Önceden yine böyle yapınca açılıyordu dvdrwın kablosuyla oynayınca falan ama şimdi o da yok.Güç kaynağını değğiştirmeyi deneyeyim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5