İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilgisayar açılmıyor

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bilgisayar normal bir şekilde açılıyor ama daha windows yükleniyor yazısı gelmeden önce siyah ekranda

Disk Okunamıyor
Yeniden başlatmak için CTRL+ALT+DEL

uyarısını veriyor. Otobüsün bagajında 5 - 6 saat gitti bugün bilgisayar. harddiskte bi sorun olabilir büyük ihtimalle ama emin değilim birde size sormak istedim . Linux un CD den çalıştırılabilir bir versiyonunuyla açabiliyorum şuan bilgisyarı ve D klasörüne erişiyorum. Ama C klasüründe (işletim sisteminin kurulu olduğu klasör) hata veriyor. Ne yapabilirim şuan c ye bir daha ulaşamazmıyım :(

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
HDD'in kabloları falan çıkmış mı, baktın mı?
Eğer kablolar takılı olduğu halde çalışmıyorsa HDD zarar görmüş olabilir seninde tahmin ettiğin gibi.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
aslında kabloları çıkarıp takmadan önce mavi bi ekran geliyor ve resetleniyordu PC, şuan hiç açılmıyor Dİsk Okunamıyor vs. yazıyor kabloları çıkarıp taktıktan sonra. D ye sorunsuz ulaşabiliyorum ama C yok. C de önemli bilgilerim vardı bu bilgileri herhangi bir bilgisayarcı kurtarabilirmi yoksa bi şirket öneriniz varmı. Çok ani oldu bu :(

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Handy Recovery
Easy Recovery Professional
PhotoRescue Pro (Grafikler İçin Etkili)

Bu programların etkili olduğunu öğrendim şimdi. Yapman gereken şey kurulumda bozuk disk (C) yi ve yazılacak yeni disk (D) yi belirlemek. Bu programlarla bozuk harddiskten data kurtarılabiliyormuş.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
istanbulda olsa bi şekilde çözerdim burası küçük bir yer 1 - 2 saat sonra çıkıp hem yeni bir harddisk arim hemde verileri kurtarabilecek bir bilgisayarcı. Kendime güvenemiyorum kurtarim derken hep silerim

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sistemi onarmayı dene

Kabloları kontrol ettikten sonra, XP kurulum CD' si ile başlat, sistemi onarmayı dene kesinlikle olur. Yalnız orjinal bir XP kullanıyorsan bunu yap yoksa işlemin sonunda cd key ister.

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hard disk bozulmuş... ben de aynısını yaşadım bayramda.. yeni bi hdd çözer olayı.. ama dosyaları kurtarmak biraz sorun olabilir..

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
burdaki bütün bilgisayarcıları dolaştım kurtarma konusunda benim bildiğimden fazlasını bilmiyorlar. Bende yeni bir harddisk aldım windows kurdum vs. Şimdi bozuk harddiskteki bilgileri kurtarmaya çalışıcam programlarla :(

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
yadık yaw. Bu arada D yide görmüyor artık tıklayınca Biçimlendirilmemiş falan diyor. D deki dosyaların yarısı kurtardım. Ama c hala problemli "Stellar Phoenix FAT & NTFS" programını kullanıyorum. C yi görüyor okumaya çalışıyor ama herhalde beklesem 2 haftada okuyamaz (6500000 kadar sektör var 10 saniyede 1 sektör okuyor ). Aklıma başka birşey geldi. Bozuk harddisk i formatlasam belki c deki dosyaları görmemi engeleyen bozuk alan düzelir. Daha sonrada formattan önceki dosyaları geri getiren bir çok programdan birini deniyenbilirim. Başka bir fikri olan varmı :(

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
cakır boş yere kendin kurtarmaya calışma hddyi daha beter yapabilirsin ve dosyaların hic kurtarılamayabilir. istanbula gidince bir veri kurtarma şirketine yoşşa hdd yi belki biraz masraflı olabilir ama hic değilse verilerin kurtarılır ;)

aydingebze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ubuntu Bulup Bir Flash Diske Bir Cd ye yada Bir Smart Diske Verilerinizi Kurtarıp Cekebilirsiniz

Minipe Xp de Fena DEgil

ssuskun_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm benim pc de bi sorun var sürekli format atmakj zorunda kalıyorum ayda 5-6 kez attığım oluyodu remlerden oldunu düşündüm 2 tane 512 lik rem kullanıyodum onları verdim aldım kingstonun 1gb 2 tane rem dün aldım format atım ama bgn pc baya yavas acıldı sanıyom yne aynı sorunu vercek ne yapmam gerekişyo aceba nedn kaynaklanıyor yardmcı olursanız sevinirim

ssuskun_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lütfen acil yardım edin

slm benim pc de bi sorun var sürekli format atmakj zorunda kalıyorum ayda 5-6 kez attığım oluyodu mavi ekran geliyo ve reset atıyo kendilinden en son yapılanrımayı falan seciyom hiçbişekilde acılmıyo mecbur format atıyodum remlerden oldunu düşündüm 2 tane 512 lik rem kullanıyodum onları verdim aldım kingstonun 1gb 2 tane rem dün aldım format atım ama bgn pc baya yavas acıldı sanıyom yne aynı sorunu vercek ne yapmam gerekişyo aceba nedn kaynaklanıyor yardmcı olursanız sevinirim

FiRTiNa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadasim hdd den ide mi satami ide ise ide kablolarini 1 degis eger olmazsa bana pm at ben sana 1 program gondereyım o programla kesin calıstırabılırsın hdd nı kolay gelsin

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
denilenlerin hiçbirini yapma. 200 gb lık veri kurtardım 2 saatte

öncelikle başka bir bilgisayara tak hdd ni windows da ac xp ve sp2 olmasına dikkat et sakın sp3 olmasın. sonra easy recovery kur ve calıştır. yaklasık 45 dakka sürer sonra dosyalar cıkacak karşına yedeklerini sec ve diğer sistemi actığın hdd ye aktar. işlem uzun sürer ama etkilidir.

Geçmiş olsun bu arada olmassa bana ulaş

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. yol xp cdin ile baslat ilk ekran geldiginde R ye basarak konsola dus eger sifre isterse Administrator yada kullandigin userin oturum acma sifresini gir ve CHKDSK c:/F F parametresi bazi kurtarma cdlerinin versiyonundan dolayi farklilik gosterebiliyo chkdsk helpinden gereken parametreyi bulabilirsin.

2.yol usttekini denediginde C:\ olarak konsola dusup uygulayabiliyosan ama halen windowsun acilmiyosa cd ile baslattiginda mavi ekranda sirasi ile enter,f8 ve ardindan yuklu eski windows surumlerini bulmayi bitirdikten sonra uzerine gelerek onarma menusunu sec ve onarim kurulumunun bitmesini bekle eger bu defada acilmazsa ki cok zor bi ihtimal ve bi virusten dolayi olusmus yada bad sektorden kaynaklanmis olabilir sarsintidan dolayi diskindeki verileri kurtarmak icin slave olarak baska bir windows yuklu makinaya tak ve aktarimlarini gerceklestirip hasarli diski yeniden fdisk atarak formatla eger bunun uzerine sifir kurulum hatasiz gerceklesirse diskini gene kullanabilirsin ha yok buda olmadi C mi goremiyorum slave olarakta yada hata veriyo erisirken diyosan Handy Recovery programi ile sorunsuzca istedigin kadar veri kurtarabilirsin once partisyonlari taratip sonra kurtarmak istedigin partisyondaki dosyalari okutup recovery edebilirsin.gecmis olsun ve kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5