İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilgisayar kendisini uyku moduna almaya başladı ve şu an açılmıyor

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yaşadığım ilk sorunu özet geçeyim.

TTNET kampanyasından bir tane HP laptop aldım. Bilgisayarı yaklaşık 20 saat kullandım. Fakat sonrasında bilgisayar açılmadı hiçbir şekilde. Adaptör takılıydı, ışığı yanıyordu.. Lakin power tuşuna bastığımda hiçbir şekilde tepki vermiyordu.

Sonrasında bilgisayarı servise gönderdim yaklaşık 10 gün önce.. Geçen hafta cuma günü geldi servisten, ürün sağlam olarak sonuçlanmış. Düne kadar sorunsuz bir şekilde kullandım.. Fakat dün gece yine sorunlar başladı. Durduk yere kendini uyku moduna almaya başladı yaklaşık 1 dk aralıklarla.. Uyku modundan çıkınca windowsa giriyorum tam başka bir işlem yapacağım yine uyku moduna aldı kendini.. 15-20 defa oldu aynı şey.. Güç ayarlarından uyku modunu falan kapattım üstelik..

Bu sabah açmaya çalıştığımda da konudaki ilk yaşadığım sorunu yaşadım, bilgisayar yine açılmıyor. Adaptör takılı, ışığı yanıyor. Ama power tuşuna basıyorum, hiçbir tepki yok bilgisayarda..

Sorun ne olabilir acaba ?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Donanım sorunu oldugunu sanmıyorum. Format atarak kendi bildiğin gibi sitem kurmayı denedinmi?
Birde pilini çıkarıp sadece prize takarak çalıştır öyle dene. Belki pilde sorun vardır.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgisayarı toplamda taş çatlasa 6 gün kullandım. Bataryayı henüz şarj bile etmedim, hep prizden çalıştı yani..

Format atmayı düşünmedim henüz, sorun devam ederse onu da denerim.

Bios güncellemesi yapmayı düşünüyorum aslında.. Ve dün DirectX güncellemiştim, acaba ondan mı kaynaklanır ki.. Gerçi güncellemeden sonra 2 saat falan oyun oynadım, bir sorun olmamıştı. Oyundan çıktıktan yaklaşık 30 dk sonra sorun yaşamaya başladım.

Kunteg

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
12
Bence servis e verip şikayetçi olduğun takdir yenisini alabilirsin.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence servis e verip şikayetçi olduğun takdir yenisini alabilirsin.

Biz ilk önce kontrol edelim, donanımsal bir arıza varsa birebir değişim yaparız diyorlar. Adamlar kontrol ederken bilgisayar açılmış.. Ama şu an yine aynı sorunu yaşıyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bilgisayarı toplamda taş çatlasa 6 gün kullandım. Bataryayı henüz şarj bile etmedim, hep prizden çalıştı yani..

Format atmayı düşünmedim henüz, sorun devam ederse onu da denerim.

Bios güncellemesi yapmayı düşünüyorum aslında.. Ve dün DirectX güncellemiştim, acaba ondan mı kaynaklanır ki.. Gerçi güncellemeden sonra 2 saat falan oyun oynadım, bir sorun olmamıştı. Oyundan çıktıktan yaklaşık 30 dk sonra sorun yaşamaya başladım.

Sen benim dediğimi anlamadın ki.
Bataryayı yerinden çıkar. Arkasına fişini tak direk elektrikle çalıştır. Sorun ortadan kalkarsa batarya sorunludur. Bu tarz kampanya alımlarında bir kaç arkadaşımın bataryaları arızalı çıkmıştı. Belki sendede durum böyledir bilemiyorum, denemekte fayda var.

Birde o tarz arızalar oldugunda tüketici olarak 1 hafta değiştirme süreniz var. Neymiş o servis mervis, direk değiştirmeleri gerekir. Keşke o vakti boşa harcamadan direk değişim isteseydiniz.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onu da yaptım, faydası olmadı.

Laptop 3. gün arızalandığında hemen kargoyla gönderdim ve telefon ettim. 3 günlük cihazın tamir görmesini istemiyorum, birebir değiştirin lütfen dedim. Adamlar da ürünü inceleriz, eğer arıza varsa değiştiririz dediler. Ürün çalışınca da arıza yok deyip geri gönderdiler.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
askerdeyken rütbelin birisi aynı sorunla bana laptop getişmişti formatlayıp xp kurdum ekran kartı olmak üzere tüm driverlarını orjinal sitesinden indirdim ve kurulumunu yaptım, bios güncelledim ve 1 haftas onra rütbeliyi gördüğümde birdaha bu şekilde hata vermediğini söyledi bilmiyorum bu bilgiler işine yararmı

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
askerdeyken rütbelin birisi aynı sorunla bana laptop getişmişti formatlayıp xp kurdum ekran kartı olmak üzere tüm driverlarını orjinal sitesinden indirdim ve kurulumunu yaptım, bios güncelledim ve 1 haftas onra rütbeliyi gördüğümde birdaha bu şekilde hata vermediğini söyledi bilmiyorum bu bilgiler işine yararmı

Bilgisayar açılsa güvenli kipte falan başlatıp sorunu anlamaya çalışacağım da bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor. Hatta ilk iş bios güncelleyeceğim, ama işte bir türlü açamadım bilgisayarı..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün laptopu servise götürdüm.. Adam prize taktı, çalıştı bilgisayar.. Batarya ile de çalıştı, bataryasız da çalıştı.. Sanırım evdeki elektrik tesisatında bir sorun var.. Şu an bataryadan açtım bilgisayarı.. Adaptörü taksam muhtemelen yine bir süre sonra açılmayacak bilgisayar..

Sorun ne olabilir acaba arkadaşlar, nasıl çözebilirim ?

Kunteg

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
12
Neden olduğuna dair birşey söylemiyorlar mı peki ?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Muhtemelen servise götürdüğünde oradaki adamada sordun bunları. Emin ol burada bulacağın cevapta o adamın söylediklerine yakın bile olamaz :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Sen elektrik bilgisayara geliyorken sanki bilgisayar çalışmıyormuş gibi davranıp power düğmesine basıyorsun, servise gittiğinde tümelektrik kesiliyor ve yeniden power düğmesine basıılıyor.
Sende aynı sorunla karşılaştığında pili ve fişi çıkart ve tak, sorun çözülüyorsa uyku moduna alıyorsun bilgisayarı bu kadar.

Çözülmüyorsa yaptıklarınla birlikte servise olanları anlat, değiştirilecektir makinen.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Kunteg, @gokhans19 sınavlarım olduğu için inceleme yapacak kadar kalmadı serviste bilgisayar. Çalıştığını görünce aldım geldim hemen eve.

@Darkart, bu şekilde uyku moduna alıp sonra da açılmayan ilk laptopu ben götürmüşüm. Adamlar da şaşırdı :)

@osahin, yaklaşık 1 gün bataryasız ve adaptörsüz bıraktım bilgisayarı. Ertesi gün power tuşuna bastım, yine çalışmadı.

Cuma günü servise göndereceğim, adamlar hemen incelemeye alacak. 3-5 güne de muhtemelen yeni cihaz gönderecekler. Ya da sorun yok, elektrik tesisatınızda problem var diyecekler. Ben de o zaman elektrikçiyi eve sokup tüm tesisatı baştan aşağı kontrol ettireceğim :)

Lakin şu an eski laptopumu kullanıyorum, herhangi bir sorun yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5