İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilgisayar Kursu Bölümleri Hakkında Tavsiyeler

arwen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar geçen gazetede deulcom diye bir şirket gördüm ve internet sitesini ziyaret etmiş bulundum.Ondan sonra yeteri kadar bilgi sahibi olamadığımı dusunup konak cumhuriyet meydanındaki bürosunu ziyaret ettim.Gerçekten ordaki bir öğretmen bana çok yardımcı oldu ve elime bir bölümler listesi verdi ama ben birde size danışarak bu işi meslek edinmiş kişilerden de fikir alışverişi yapmak istedim çunku artık bu meslekte çalışacağım.Sizce siz hangi bölümü tavsiye edersiniz ve sebebi nedir?
Ben bölüm listesini buraya yazıyorum değerli yorum ve tavsiyelerinizi esirgemezseniz sevinirim.Benim gibi bu işi melek edinecek kişiler için birde fiyat bilgilendirmesi yanlarına yazdım.Lutfen bu tür kurslara gidenler yararlarını da söyleyebilirse sevinirim iş bulma açısından.Buyrun liste;

Donanım - Sistem ve network teknisyenliği 100 saat 900 YTL

Sistem ve network uzmanlığı 100 saat 900 YTL

İleri sistem uzamnlığı ( MCSE Sınavına hazırlık) 200 saat 1700 YTL

Sistem analizi ve tasarımı 100 saat 900 YTL

Bilgisayar ağları ve internet teknolojileri (ileri düzey) 100 saat 900 YTL

Microsoft office uzmanlığı(standart düzey) 60 saat 500 YTL
Microsoft office uzmanlığı (ileri) 60 saat 500 YTL

Grafik Tasarım 1 100 saat 900 YTL
Grafik Tasarım 2 100 saat 900 YTL
Grafik Tasarım 3 100 saat 900 YTL
Grafik Tasarım Akademisi 300 saat 2400 YTL

Web Tasarım 100 saat 900 YTL
Web Programlama 100 saat 900 YTL
Web Master Akademisi 300 saat 2400 YTL

Yazılım Programlama(Temel) 100 saat 900 YTL
Yazılım Uzmanlığı (İleri) 100 saat 900 YTL

Veritabanı Yönetim Sistemi 100 saat 900 YTL
Veritaabnı Programlama (ileri) 100 saat 900 YTL

3D Tasarım 1 100 saat 900 YTL
3D Tasarım 2 100 saat 900 YTL

Video Film Düzenleme & Sunum 100 saat 900 YTL

Bilgisayar Destekli Muhasebe 100 saat 900 YTL

Eskmania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sistem ve network uzmanlığı veya Yazılım Programlama derim ben.Sonuçta senin kararın hangi konuda kendini daha yetenekli görüyorsan onu seç.En kötüsü sonradan pişman olmaktır.

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Fiyatlar gerçekten güzelmiş. Ben olsam web programlama yada grafik tasarım tercih ederdim. Tabiki bunların hangi seviyede ve kalitede verileceği çok önemli.

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardeşim benimde sana fikrim bunları otur kendin öğren internette o kadar kaynak var iken..

olaya söyle yaklaşalım.. Ben 4 senede

yukarda yazdığın işlerin hepsini öğrendim ve öğrenirkende kazandım kazanmayada devam ediyorum..

Sana söyle anlatayım bu kurslar değil ben sadece bilgisayar diploması için gittiğim okuldaki bilgisayar öğrenmeninden daha iyi bilgisayar bilmekle değil üniversitedeki hocamızın bilgisayarını eline veririm.. Bunu övmek için demiyorum durumun vaziyetini anlaman için.

Ben 4 sene elektronik okudum ama 1 senelik elektronikçde çalışmıs cocuk kadar bilemem. Ben 4 sene bilgisayar okumus kişiden daha fazla bilgi bildiğimi legalpara ediyorum bunuda cok kez kanıtladım.

Bu yüzden son olarak ben sua avusturyadayım ve almanca kursu alıyorum.
300 saatlik kursun 150 saati bitmiş durumda ve ben sadece daha gittim diyebiliyorum gelemiyorum daha ve bu 150 saate öğrendiğim almanca ile ben bilgisayarı dahi kullanamıyorum ezbere kullanıyorum..

Diyeceğim sana şu ki gezenmi daha cok bilir okuyan mı daha cok bilir teorisinde ben görenin daha çok bildiğini düşünüyorum. Görerek öğrenmek ile 100 saate gunluk 2 saatlik bir ders diliminde birşey öğrenemeyceksin..Öğrensen okulda ingilizce suan super yakut bilgisayar kullanımın süper olurdu.. Bu yüzden istek ile kendin öğren derim..

hostingcilersitesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben sistem mühendisi mezunuyum kesinlikle;

İleri sistem uzamnlığı ( MCSE Sınavına hazırlık) 200 saat 1700 YTL

tavsiye ederim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
arkadaşım iyi güzel demişsinde ;

İleri sistem uzamnlığı
Grafik Tasarım
Yazılım Programlama
3D Tasarım
Video Film Düzenleme & Sunum
Bilgisayar Destekli Muhasebe

Burada 6 farklı biribiryle alakası olmayan meslek var. Bunlardan hangisi sana uygun, senin yeteneğin ne? Zekan ne? Bunların hepsini sen daha iyi biliyorsun. Kim sana bişi tavsiye etse afaki olur, saçma olur. Kimi adam var yukarıdaki mesleklerin herhangisi içinde 10 yıl harcamıştır ama 2 yıllık adam kadar bilgiye sahip değildir. Sana uygun olmayan bir mesleği seçersin, aylarını yıllarını verir ondan sonra girer başka yerde çalışırsın. Ülkemizdeki işsiz üni. mezunlarıda bu hatayı yapmıyor mu? İlla bir bölüm olsun diye okuyup sonra başka işlerde çalışmıyor mu?
En iyi seçim kendi seçimin. Sana hangisi eğlenceli, hangisi egolarını tatmin edecek ve hangisine elinin yatkın oldugunu düşünüyorsan onu seç. Muhasebe hariç diğerlerinin hepsi birbirinden değerli meslekler. Ve şunuda askın unutma. Kursu bitirdiğin gün öğrenmeye başlıyorsun, kurstayken değil.

Sorgu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben Yazılım Uzmanlığı kursu için Vektörel Bilişim e gittim gayet başarılı ve misyon ve vizyonu olan bir kurum eğitimi ön planda tutan insanlara düzgün bir hizmet vermeye çabalayan bir firma 2 3 yere gittim oralar pek iç acıcı değildi yani neden sizi seçmeliyim sorusuna adam doğru düzgün cevap veremedi. Yazılım uzmanlığı kursu alıyorum dersler çok aktif geçiyor sürekli yeni şeyler öğreniyoruz ama bunları hoca öyle bir ayarlıyor ki ne sıkılıyoruz ne de unutuluyor uygulamalar yapıyoruz bir sürü bunlar bilginin kalıcı olmasında baya işe yarıyor tavsiye ederim herkese

aykuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgisayar kursları gerçekten de önemli fakat şöyle bir şey var mesela almanca dili olan bir yerde çalışıyorsan mesela almanca kursuna gidip bir alt yapi sahibi olmak gerekir ben www.sdm.com.tr/almanca-kursu inceledim gittim birebir eğitim ile ve hızlı bir şekilde ögrendim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5