İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilgisayar Mühendisi Var mı Aramızda??

ogulcanturhanlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eğer özel sektörde çalışmak istiyorsan Bilgisayar Mühendisi olman ya da bilgisayar programcısı olman yada ilkokul mezunu olman hiçbirşey ifade etmez. Özel sektör için önemli olan işi bilmek. Eğer herhangi bir yazılım dilinde uzman olursan kimse senden diploma istemez. Devlette çalışmak istiyorsan diploma şart tabiki. Ama devlette de istediğini bulamassın.

Son sözü söylemek gerekirse önemli olan kendini geliştirmek ve herhangi bir yazılım dilinde uzman olmak.

Tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunu :

2 yıllık Bilg. prog. mezunuyum. Ama okuldan hiçbirşey öğrenmedim. Tamamen kendi çabamla birşeyler öğrendim ve şuan bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum.Günümüz şartlarında çok iyi bir maaş alıyorum. İşe girerken de kimse diploma falan sormadı.

İyi geceler..
Teşekkür ederim yorumunuz için :)

Genel olarak ne okursan oku ( diploma ek olsa dahi) bilgine bakıyor burdan anlaşılan.

T

trgy

Misafir
Eğer özel sektörde çalışmak istiyorsan Bilgisayar Mühendisi olman ya da bilgisayar programcısı olman yada ilkokul mezunu olman hiçbirşey ifade etmez. Özel sektör için önemli olan işi bilmek. Eğer herhangi bir yazılım dilinde uzman olursan kimse senden diploma istemez. Devlette çalışmak istiyorsan diploma şart tabiki. Ama devlette de istediğini bulamassın.

Son sözü söylemek gerekirse önemli olan kendini geliştirmek ve herhangi bir yazılım dilinde uzman olmak.

Tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunu :

2 yıllık Bilg. prog. mezunuyum. Ama okuldan hiçbirşey öğrenmedim. Tamamen kendi çabamla birşeyler öğrendim ve şuan bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum.Günümüz şartlarında çok iyi bir maaş alıyorum. İşe girerken de kimse diploma falan sormadı.

İyi geceler..

Maaş konusunda mutlaka etki ediyor diploma. İş veren maaş teklif ederken ve ya özel sektörde büyük firmalarda çalışmak isterken mutlaka diploma önemli. Diplomada Bilgisayar mühendisi yazmıyorsa Cv'ye üstün körü bakarlar. Ha tabi şöyle birşey de var ilkokul mezunusundur ama 1-2 yazılım dilini anadilin gibi biliyorsundur en az 2 bin TL maaş alırsın. (İzmir, istanbul ve ya diğer illere göre değişir bu fiyat.)

Yazılım sektöründe Türkiye'de maaşlar ilden ile değişiyor. İzmir'de ortalama Php Developer'ın aldığı maaş 1500-2500 arasıdır ama İstanbul'da aynı bilgi ile 2000-3000 arası alabilirsin.

Kısacası, iş kendimizde bitiyor. Diploma ise iş bulmanda kolaylaştıracak etken. :)

Son olarak; ben neden bu bölümü okuyorum çünkü evlenirken diploma soruyorlar. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5