Bilgisayar virüsü 25 yaşında!

Avantaj

0
Yasakli Uye
Katılım
17 Aralık 2011
Mesajlar
746
Reaction score
0
20111224094741_internet2.jpg


İlk kişisel bilgisayar virüsünün yazılmasından bu yana 25 yıl geçti.

Çeyrek yüzyılı geride bırakan ve başlangıçtan günümüze sayıları ve etki alanları hızla artan bu programlar, tüm kullanıcıların canını sıkıyor.

“Brain” adı verilen ve türünün ilk örneği olarak kabul edilen PC virüsü, Pakistan orijinliydi. Kişisel bilgisayar kullanımının ve bilgisayar ağlarının hızla yaygınlaşması sonucunda, virüs türleri ve sayıları da düşündürücü bir çeşitliliğe ulaştı.

Öyle ki, bir kişisel bilgisayar sahibi olmak virüslere, virüs gibi faaliyet gösteren diğer bir zararlı yazılım grubu olan casus programlara, bilgisayar korsanlarına ve diğer olası dijital tehlikelere karşı önlem alınması gerekliliğini de beraberinde getirir oldu. Alınabilecek en etkin önlem ise (hepimizin bildiği gibi) anti virüs ve anti casus yazılımlar ile güvenlik duvarı (firewall) yazılımları kullanmak.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst