İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilgisayara bir şey bulaştı

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Merhaba,

Google'a girdiğimde "Online!" diye bir yazı çıkıyor. Kesinlikle Google'a girmiyor. Bazı sayfalar hemenbul diye garip bir uzantılı siteye bağlanıyor. avast! indirip kurdum 1 adet virüslü dosya buldu, onuda karantinaya taşı yaptım. İşlem sonrasında bilgisayarı yeniden başlattım ancak düzelmedi.

Ne yapabilirim?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
depresan çözümü: sistem geri yükleme

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Temp temizleme ve mallware arama.
Muhtemelen sistemin kurulu olduğu bölümün bir yerlerine js kodu eklenmiştir o yüzden oluyordur. Mallware arama yapmanı tavsiye ederim.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
host dosyasını temizleyin
tarayıcıları silin ardından son sürümleri tekrar yükleyin
i.e için bazı ayarların regeditten değiştirilmesi gerekebilir, öyle bir sıkıntı varsa uğraşma düzeltmeye i.e kullanmazsın olur biter.

olursa olur, olmazsa format.

burkay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
terminator spyware i dene fena değildir bendeki hiçbir programın bulamadığı virüs programını bulmuştu onun haricindede başka bişey bulamamıştı :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5