İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilgisayarımı bozucam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öyle birşey yapayımki laptop uma power düğmesine basıldığında çalışmasın yada bazen mavi bir ekran çıkıyor şuna basın şunu yapın :) diye o ekran çıksın ama kimse ne olduğunu bulamasın istiyorum.
Bunu nasıl yapabiliriz arkadaşlar yada yapabilirmiyiz :)

M4HMuT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
hocam vidaları aç power tuşnn bir kablosunu sök veya hdd temzsızlık yap açlmaz :)

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyiyim güzel insan merak etme :) Öyle bir ortamdayim ki bilgisayarı bozmak tek çarem.
Evet nasıl yapabiliriz bu dediğimi ?

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar içini açarsam her seferinde aç tak aç tak ne olacak bu bilgisayarın hali.
Düzenli olarak pc yi kullanıyorum bu sebeple hızlı bir işlemle halletmem gerek bu olayı

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Öyle birşey yapayımki laptop uma power düğmesine basıldığında çalışmasın yada bazen mavi bir ekran çıkıyor şuna basın şunu yapın :) diye o ekran çıksın ama kimse ne olduğunu bulamasın istiyorum.
Bunu nasıl yapabiliriz arkadaşlar yada yapabilirmiyiz :)

1. Laptopun şarjını bitir.
2. Fişini prizden çek.
3. Power düğmesine bas, bakalım ne olcak? =)

Böyle soruya böyle cevap :) :) :)

Sanırım şaka yapcaksınız birine, kolay gelsin bilen biri vardır belki bu tarz şeyler :)

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır arkadaşlar şaka felan yapmıycam.
Ciddi olarak soruyorum bu olayı.

(ben ciddi olarak cevaplayayım laptop'u şarz da pek kullanmam)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
girişe şifre koy:S yüz tanıma programları var, neden bozukmuş gibi göstermeye çalışıyorsunuz ki?

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
2 şekilde işletim sisteminin çalışmasını engelleyebilirsiniz.

1] hafıza kartı okuyucu varsa içine hafıza kartı takın, bios'dan boot için kart okuyucuyu seçin, bu şekilde hafıza karından sistemi açmaya çalışacak ve sistem açılmayacak

2] bios'dan hdd'yi görmemesini sağlayın, hdd'yi devre dışı bırakınca işletim sistemi açılmaz.

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PutTLD bios menüsünü açtım ancak hdd yi görmemesini nasıl sağlarım.İnternette aradım ama bulamadım. Ve ayrıca dediğim gibi bu işlemi günlük yapacağım.
Akşam geldiğimde pc yi açmak istediğimde yapmam gereken nedir.
Şimdiden teşekkür ederim.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
a. bios pilini çıkar
b. rami çıkar
c. powerdan anakarta yada hddye giden kablolardan birini çıkar (kasa kapağı açıksa, çok kolay olur)
d. bios ayarlarından hddyi yoket (bilgisayar açılırken delete tuşuna bas)
e. elma ye

M4HMuT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
:) hocam sana en kral yöntem bios menüden pc açılışına şifre koy işletim sistemine filan degil direk anakarta format bile kurtarmaz en kral bilgisayarcı anca açar o pc'yi oda bios sıfırlaması gerek sen şifreni aklında tutgun sürece hiç bir sorun çıkartmaz sana...

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Ben az çok durumu anladım. Bu duruma biosa şifre koyarsa yanlış anlaşılacaktır. Hafıza kartından başlatmak baya iyi bir fikir gibi duruyor ;) Ya da usb uzatma kablosuyla flash bellek bağlayın ordan başlasın ;)

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Ben az çok durumu anladım. Bu duruma biosa şifre koyarsa yanlış anlaşılacaktır. Hafıza kartından başlatmak baya iyi bir fikir gibi duruyor ;) Ya da usb uzatma kablosuyla flash bellek bağlayın ordan başlasın ;)

http://www.ozanTi.Net siteniz hayırlı olsun, başarılarılarınızın devamını dilerim.

PutTLD bios menüsünü açtım ancak hdd yi görmemesini nasıl sağlarım.İnternette aradım ama bulamadım. Ve ayrıca dediğim gibi bu işlemi günlük yapacağım.
Akşam geldiğimde pc yi açmak istediğimde yapmam gereken nedir.
Şimdiden teşekkür ederim.

Her makinanın biosu farklı olabileceği için tam olarak bilgi veremicem, biosa girin kurcalaya kurcalaya bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Eğer makinada hafıza kartı okuyucu varsa, hafıza kartı yöntemini uygulayabilirsiniz kimsede anlamaz...

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler arkadaşlar biosu felan çözmem zor iş olacak ama öğrenmeye çalışıcam.
Şimdilik olayı bir kod ile çözdüm. kod bilgisayar açıldıktan 5 sn sonra kapanmasını sağlıyor.

Ayrıca bir sürü arkadaş neden böyle birşey yapmak istediğimi çok merak etti :)
Söyliyeyim.

Şimdi masaüstü bilgisayarımın dokunulmazlığını tüm aile fertleri hatta mahalle bile bilir. Temizlemek amacı ile dahi olsa 2 adım uzunluğunda yaklaşmak TEHLİKELİ VE YASAK tır. :kızdım:

Geçtiğimiz günlerde bir de laptop aldım. ALMAZ OLAYDIM evdeki 2-3 kişi bir birine girmiş durumda her akşam eve geldiğimde kesin kavga etmiş oluyorlar. Bu fertlerden bazıları da yaşça büyük.
Ben evden dışarıya adımımı atar atmaz bu kavga başlıyor ve gelene kadar sürüyor bunu anladım.Hal böyle olunca benim yaptığımı anlamadan bilgisayarı bir şekilde kullanılmaz hale getirmem gerekiyordu.Şifre vs koyarsak ne olacak benim yaptığımı anlayacaklar başımın etini yiyecekler.

Laptop bana geceleri lazım olduğunda odamda açar çaktırmadan bakarım sorun yok :)
Merak eden arkadaşlarında yüreğine su serpilmiştir umarım. :)
Yardımcı olanlara da teşekkürler :alkış:

Dilerseniz yardım etme konusuna BURADAN devam edelim

smartcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben de sana
bi script
göndereyim
bilgisayarında c ye at
çalıştır
sonra bilgisayarı unut
:D

P

pozitif06

Misafir
bu nasıl bir konudur böyle :peh: almış başşını gidiyor... :hasta:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5