İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilimadamları hayvanları uçurdu!

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çin’deki Zian Politeknik Üniversitesi’nin uzmanları laboratuvarda kulağın duymayacağı ses dalgalarını yayan ve yansıtan bir sistem geliştirdi

Böylece iki platform arasında bir “ses alanı” oluştu. Uzmanlar daha sonra bu alana uğurböceği, balık, örümcek gibi küçük canlıları yerleştirdi. 20 milimetrelik dalga boyundaki ses titreşimleri nedeniyle oluşan ses basıncı bu hayvanları havaya kaldırmayı başardı. Hayvanlar 30 dakika boyunca havada kaldı. Balık ise havada kalması için bu süre boyunca 1 milimetrelik şırıngalarla su verilerek canlı tutuldu. Çinli uzmanlar, insan kulağının duymadığı ses dalgalarının kaldırma kuvvetini ilk kez kanıtladıklarını belirterek, “Daha güçlü titreşimler kullanarak insanları uçurmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

Kaynak : http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=55256

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
biz daha uğraşalım eften püften şeylerle türkiyenin teknolajiye ilgisi 0 bu gidişle yavaş yavaş yok olacaz

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
muhteşem. böyle haberleri görünce çok heyecanlanıyorum çok hoşuma gidiyo keşke 50 yıl sonra doğsaydım diyorum ya da 100 yıl sonra. gelişim teknoloji harika. bilim kurgu filmlerinde izlediğimiz şeyler yavaş yavaş gerçekleşiyo.

welldone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zamanında mısırlı rahiplerde bu yöntemle piramit taşlarını kaldırırlarmış. şöyleki:

kaldırılacak olan taşın üstüne papirus kağıdından bişeyler yazılır. rahip asasıyla bi kaç defa dokunur ve bişeyler söylemeye başlar. burda yüksek ses dalgalarının taşları havaya kaldırdığı söyleniyor. yoksa o taşlar o mm lik hesaplarla kolay kolay konulamazdı. bana insan gücüyle ters geliyor :D

bilim zamanla olağanüstü olaylarıda açıklayacaktır tahminimce :) .

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yakında arabaları da kaldırı bunlar. trafik sorunu çözülür gider:D

Salı günü Mehmet Nuri Çankaya'nın Ege Üniversite'sindeki seminerine katıldım.Orada gelecek teknolojiden ve normal olarak Microsoft'tan bahsetti kendisi. Gelecekte neler olacağı tahminleri insanı gerçekten heyecanlandırıyor. Orada birşey duydum. Uçan araba tarzı birşey zaten daha önce bulunmuş. Bir de wireless elektrikten bahsetti ama bunun arabanın uçması ile alakası varmıydı hatırlamıyorum.Günay yarım küre ile kuzey yarım küre arasında manyetik dalgalardan elektrik elde edilebiliyormuş. Bu arada belirtmeliyim ki Mehmet Nuri Çankaya Türkiye adına iyi işler yapıyor. En son olarak Microsoft Students to Partners (S2B) Program Koordinatörlüğüne getirilmiş. Sitesine www.nuricankaya.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5