İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilişim Sektörü Maaş Oranları

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Türkiye 'de bir tanıdığımın ajansı var grafikerlerine stajdeyken bile 1,5 milyar maaş veriyordu normalde 3 'den aşşağıya kimseye maaş vermiyordu.

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
artık bu fiyatlar tarih oldu web tasarımcılık diye bir şey kalmadı piyasa öldü resmen çor çocuk yüzünden

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Türkiye 'de bir tanıdığımın ajansı var grafikerlerine stajdeyken bile 1,5 milyar maaş veriyordu normalde 3 'den aşşağıya kimseye maaş vermiyordu.

O sana yalan söylemiş. Stajyerler yol ve yemek parasına gidip geliyor. Oda ayıp olmasın diye. Aksi halde anında 5 stajyer bulursun para vermeden.

Forumjak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bende daha gencim seneye üni gidicem bu sene sınavım var.bilgisayar bilgim idare eder eğer bi eğitim alırsam bu mesleklerden birini seçmem mümkün mü yada bu mesleklerde başarılı olmak mümkün ve bir ayrı soru benim gördüğüm pek çok yazılımcı var en basitinden internet kafelerde bile var 4 senelik eğitim yada daha fazla bi eğitim görüyorsun para kazanamıyorsun o zaman nolacak ?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Hiç bir zaman işini iyi yapan adam internet cafe lerde çürümez. O sana göre iyidir, amcasına, teyzesine göre iyidir. İşini iyi yapan her zaman her meslekte iyi para kazanır. Tablolarla yazılı rakamlara aldanmayın. Önemli olan siz o rakamları hak edecekmisiniz ya da o rakamların dahada üzerine çıkacakmısınız onu düşünün.
Meslek seçerken fiyatlara değil, sizin o işi ne kadar iyi yapacağınıza tarzına uyup uymadıgına sevip sevmediğinize bakın.

Ve hiç bir zamanda bu meslek öldü laflarına kulak asmayın. Ticaretteki en büyük yalan budur.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
arkadaşlar bende daha gencim seneye üni gidicem bu sene sınavım var.bilgisayar bilgim idare eder eğer bi eğitim alırsam bu mesleklerden birini seçmem mümkün mü yada bu mesleklerde başarılı olmak mümkün ve bir ayrı soru benim gördüğüm pek çok yazılımcı var en basitinden internet kafelerde bile var 4 senelik eğitim yada daha fazla bi eğitim görüyorsun para kazanamıyorsun o zaman nolacak ?

Darkkart'In yorumu oku.

Forumjak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç bir zaman işini iyi yapan adam internet cafe lerde çürümez. O sana göre iyidir, amcasına, teyzesine göre iyidir. İşini iyi yapan her zaman her meslekte iyi para kazanır. Tablolarla yazılı rakamlara aldanmayın. Önemli olan siz o rakamları hak edecekmisiniz ya da o rakamların dahada üzerine çıkacakmısınız onu düşünün.
Meslek seçerken fiyatlara değil, sizin o işi ne kadar iyi yapacağınıza tarzına uyup uymadıgına sevip sevmediğinize bakın.

Ve hiç bir zamanda bu meslek öldü laflarına kulak asmayın. Ticaretteki en büyük yalan budur.

demek istediğim o değil kardeşim insanlarımız ucuzcu adam internetine yazar tasarım yapılır v.s atıyorum 100 e yapar ama dandik yapr sen 500 yaparsın ama kaliteli yaparsın adam ucuz diye ondan yaptırır kazanan o olur :)

E

Erturk

Misafir
Darkart doğru söylemiş.

Türkiye'nin en büyük şirketindeyim. Eğitim düzeyim ve yaptığım iş sonucu aldığım para 1000 - 1200 TL civarı. Ama herkesin "Bu iş artık bitti" dediği iş sayesinde (tasarım , web yazılım) yeri geldiğinde normal maaşımın 2 - 3 katını kazanıyorum. Cunku işimi iyi yapıyorum (yapmaya calısıyorum).

Açıkçası o fiyatlara Türkiye'de personel çalıştıracak bir kurum yada şirkette göremiyorum.

create

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
valla bu fiyatlar abartı arkadaşım uydu yayını yapan ulusal bir kanalının bilgi işlem sorumlusu adam 1.600tl maaş alıyor :D bilgi işlemden tek sorumlu olan kişi birde siz düşünün artık fiyatların gerçekliğini :D

Angelica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
artık bu fiyatlar tarih oldu web tasarımcılık diye bir şey kalmadı piyasa öldü resmen çor çocuk yüzünden

Türkiye çapında araştırma falan mı yaptın? İyinet'e, oraya buraya bakıp 3-5 çocuk görerek mi bitti diyorsun? Ayrıca "çocuk" dememden de yanlış anlaşılmasın, yaşça büyük olan ve profesyonelim diye geçinen bazı kişilerden çok daha iyi olan ve iyi para kazananlar da var.

Freelance olsun, ofiste olsun farketmez işini iyi yapana mutlaka iş var.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5