İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bing'den küçük ama emin adımlar!

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Microsoft'un arama motoru Bing büyümeye devam ediyor. Çıktığı ilk günden bu yana arama motoru piyasasından iyi bir pay almayı hedefleyen Microsoft, adım adım ilerlemeye devam ediyor.

Hitwise'ın açıkladığı rakamlara göre; Birleşik Devletler'de Bing'in Mart ayı içerisinde yüzde 30.01'lik bir oranı bulunuyor. Bu oranın yüzde 14.32'si Bing.com'dan gelen sonuçlar, yüzde 15.69'u ise Yahoo Search'ten gelen sonuçlar. Hatırlayacağınız gibi Ağustos 2010'dan beri Yahoo Search'ün arkasında da Bing bulunuyor. Google'ın oranı ise yüzde 66.69'dan 64.42'ye gerilemiş durumda.

Tabii ki halen Google'ın egemen olduğu bu piyasada, Bing'in yakın bir tarihte arama sonuçlarında Google'ı geçmesi beklenmiyor ancak Ağustos 2010'dan bu yana Google'ın yüzde 71.59'dan yüzde 64.42'ye gerilediğini de hatırlatmakta yarar var.

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Google ile yarışılmaz,

Google ile yarışmaya çalışan Yahoo'nun durumu ortada.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Şişirme veriler internet explorer 9 da sonracıma windows 7 de hep bing dolu etraf , seçili olarak geliyor.Yani anlıyacağınız bilerek istiyerek aranmıyor.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bing'in gelişme kaydettiği konusunda çok sayıda yazılar denk geldi son günlerde. Geleceği tahmin etmek zordur, durumu gerçekten iyi ise bunu zamanla daha iyi göreceğiz.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Eğer durum ciddileşirse Google da kontra atağa geçecektir, yani zor görünüyor Bing'in Google'a yetişmesi..
Ayrıca eminim ki Google'n çalışmaları vardır bu konuyla ilgili..

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Google'in felsefesi ve yapısı sadece arama motoru olmanın çok ötesinde. Çok karmaşık ve engellemesi(neredeyse imkansız olan) bir döngüsü var. Yani Google'a karşı başarılı olacaklarını düşünmüyorum...

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Böyle yazıları okuyup Bing sitesine girip deneme yapmak istiyorum ama sonuç hep hüsran. Ne gibi ilerleme yapmış acaba.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
İçeriği olmayan, sadece etiketten oluşan yazılara kanmayan bir örümcek olmadıktan sonra, google'ı geçemezler, çünkü tek eksiği bu bence google'ın...

ParadisePearl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya bing kim ki google ile kaafa kafaya gidicek yapmayın allah askına .

Google aldı basına gidiyor her yönüyle

-haberler
-blog
-email
-görsel
-hava durumu
-adsense
- analitycs
-docs
-web tools

ve dahasıı......

gogılı geçebilecek bir motor oldugunu düşünmüyorum .

Orlando Jack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bir zamanlar Yahoo 1 numaraydı. Google onden sırayı kaptı.Umarım bing ingilizce konuşulan ülkeler bazından /50 bulur.Aksi durumda adworsd reklam vermemeye devam edeceiz.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Şimdi şöyle bir durum var adamlar resmen kök salıyor piyasaya , yılda 50 ye yakın şirket satın alıyorlar.Arama motorununda bir yere kadar devam ediceğini düşünüyorlar sanırım.

İlerde veri akış hızı arttıkca ve yapay zeka geliştikce şu durumdan farklı bir halde olucak bu arama motorları haliyle.Ayak uyduruyorlar tebrik etmek lazım bi yerde.

Xlenzer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Live.com açıldığında da benzer şeyler söylenmişti.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Google ile yarışılmaz,

Google ile yarışmaya çalışan Yahoo'nun durumu ortada.
sen bilmezsin belki ama bir zamanlar internete girmek deyimi yerine mirc e girmek vardı. internet kafelere insanlar mirce girmek için giderdi. bugün onu yapan adam abd de bir gecekonduda açlıktan nefesi kokarak yaşıyor.googlenin sahiplerinin de 10 yıl sonra böyle olmayacağının hiç garantisi yoktur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5