İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Binlerce Yıllık Sır Çözüldü

kayra_tic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bilim adamları binlerce yıldır sır olan Mısır’ın firavunlarından III. Ramses’le alakalı bir sırrı çözdü. 20. hanedanın ikinci firavunu olan III. Ramses’in ölüm nedeniyle ilgili çok çeşitli iddialar ileri sürülmüştü. Bu iddalara ise son noktayı İtalyan bilim adamları koydu.

“British Medical Journal” dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, III. Ramses’in mumyasının CT taramasında firavunun boğazında ölümcül bir kesiğe rastlandı. İtalya’daki Mumyalar ve Buz Adamlar Enstitüsü’nden paleopatolog Dr. Albert Zink; CT taraması sonucu III Ramses’in gırtlağının altında yaklaşık 7 cm uzunluğunda derin bir kesik olduğunu keşfettiklerini belirtti.

Turin Papirüsü gibi antik belgeler, M.Ö. 1155′te sarayın hareminde bulunan kişilerin III. Ramses’i öldürmeye çalıştığını yazıyordu. Ancak belgelerde suikast girişiminin başarılı olup olmadığı belirtilmiyordu. Bu bilgilere de dayanarak bulunan kesiğin ancak çok keskin bir bıçakla oluşabileceğini ve bu kesiğin birkaç dakika içinde kurbanın ölümüne sebep olacağı belirtildi.

KAYNAK

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Ben de yıllardır bu olayın bir sonuca varmasını bekliyordum :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5