İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir anektod : Yandexle!

ByPowerfuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba arkadaşlar ilk önce Kurban Bayramınızı kutlayarak bayram arifesi bir anektodumu sizlerle paylaşmak istiyorum.

yandex.jpg

Köydeki Çocukların Ağızlarında "Yandexle Yandexle!"

Her bayram olduğu gibi bu bayramda da köye arife günü gittik. Köyde gezerken ufaktan bir ritim duydum , galiba televizyondan geliyor diye pek umursamadım ama dikkatli dinleyince duydum ki köydeki çocuklar hep bir ağızdan " Yandexle Yandexle! " ritmini tutuklarının farkına vardım. Hemen yolumu o tarafa doğru değiştirdim birde baktım ki gerçekten de " Yandexle Yandexle! " diye bağırıyorlar koşuşturuyorular. Hemen gittim yanlarına selamlaştıktan sonra ; " Yandex nedir? " diye sordum verdikleri cevap " Arama motoru " oldu. Peki " Google nedir? " diye sorduğumda ise " Bilmiyorum abi " cevabını aldım.
Bknz;
yandexle+yandexle.png

Gerçekten mutlu oldum webmaster forumlarında Yandex hakkında olumsuz düşünceler oldukça fazla " Boşa reklam yapıyorlar , boş yere para harcıyorlar " yorumları dolaşıyor. Köydeki çocukları kesinlikle küçümsemiyorum benim bir yanım köydür , köy olmasa bir yanım eksik olur. Köydeki çocukların ağızlarında bu ritim varsa Yandex birşeyleri başarmış demektir. Politikalarını iyi yürütüyorlar reklamlarında daha içten ve can alıcı böyle tadından yenmeyecek konuları ele alırlarsalar beyinlere iyice nakş edeceklerinden hiç şüphe duymuyorum.

Kaynak ; Bir anektod : Yandexle!

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
reklamları gerçekten çok yaratıcı

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
"Vatan, ta ta ta tan!" gibi reklamlar da akılda kalıcı oluyor :)

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
adsense den beri google a kılım inşallah yandex adsense ede rakip olur bigün :)

Jimbe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yandex'in reklam politkası gerçekten çok iyi. Pek çok dizi ve programa reklam vermeye başladılar umarım daha da yükselirler Google'a Turkiye piyasasında bir rakip çıkar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5