İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir cocugun yeniden dogusu gibi..

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Merhaba arkadaslar..
Gece gece yonetim ozelde gecen bi konu uzerine boyle bisey yazmak istedim.
Ben iyinetin önceki yıllarını hiç bilmem, bulunmadımda.. Bilmem dediğimde şöyle: hani var olduğunu biliyorum ve ddos saldırısı yiyip bitişini de biliyorum ama öyle takılmıyorum 07-08 sıralarında sanırım..

Her neyse daha sonra üye olduk, pek aktif olmadım forumda trgy aldı destek olalım iyinetin yeniden dönmesi için diye, baktım forum iyiye gidiyor ama o kadar da iyiye değil.

Yani bazı duyurularda mesajım vardır hala trgyın yapmış olduğu ve eğer yapılsaydı mükemmel ilklerin olacağı..

Neyse gün geldi forumu calvin almis duydum, girdim biraz biraz aktif olmaya basladim forumda.. Forum teknik acidan zayifti yani en azindan bana gore oyleydi, biseyler yapmak isteniyor heves var ama bence kullanicilarin istegi karsilanamiyordu.

Teknik sorumlu olmadigini ogrendigim bi gun calvine pm attim ve o gun bu rutbeye geldim. Olan olmustu artik, hani istedim büyük forumlarda teknik sorumlu olmayi ama ilgilenebilecegimi dusunmemistim, bu sansi calvin vermisti bana. Görüyordum iyinetin sadece ismi vardi ve geçmişi, kapansa belki çok kişi üzülecekti ama o kadar da sürmezdi bence o üzüntü.. Yönetime baktığımda o zaman veya bu zaman fark etmez, hepsi abilerim diyebileceğim kişiler, eskiler, yaşlılar yani tam bir ağır abiler bunu da hakediyorlar.

Bugün bi şekilde istatistiklere bakmam gerekti bi konu uzerine. 2010 ve 2011 farklarina baktim, neredeyse 2 kati hatta bazi konularda 3-5 katina cikmis istatistikler..

Buna çok sevindim, gönül isterdi ki bütün bilgili webmasterlar bu forumda olsun ama bu sorun değildi en azından benim için sorun değil. Çünkü ben iyinetin şu anki halini reenkarnasyon yani ölünün yeniden dirilişi olarak adlandırıyorum. Hemde 0'dan..

Tahmin ettiğim kadarıyla iyinet ilk açıldığında da böyle bilgisiz ve bilinçsiz insan sayısı fazlaydı, şimdi de öyle.. Ve öyle projeler, öyle düşünceler görüyorum ki, hani insanı ateşliyor, heveslendiriyor. Yapmayacağım varsa bile diyorum bi değişiklik yapayım(bazen ufak tefek değişiklik görüyorsunuzdur.).

Buraya kadar geldik bundan sonra da bırakmayız ticaret bakımından olsun, bilgi bakımından olsun 2012 en geç 2013'te liderliğe oturacağımıza şüphe duymuyorum :)

Böyle yazıları normalde okumam, okusamda bu ne ya derim genellikle aptalca yazılar gibi gelirdi bana ama yazarken anladım ki olabiliyormuş yani insanın başına geliyormuş :)

Umarım hep birlikte, daha güzel yerlere..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5