İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir domaine 2 host

drcag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir domain adını iki hostta barındırabilir miyim?
Nasıl Yapabilirim

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Olmaz diye düşünüyorum, dns ayaları falan nasıl olucak. Ama bilgilide değilim, hostcu arkadaşlar yanıtlarsa bende merak ettim bu konuyu.

drcag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim bir hostum vardıı 3 ay kaldı.

Başka bir host 500GB alan 25000GB(sınırsız) trafik bir alan adı 50$facebook kuponu 50$ google adwords kuponu yıllık $1 a verdi. Bende aldım ona transfer etmek istiyorum ama transferde problem çıkmasın ilk 3 ay ikisinide kullanayım diyorum olmaz mı?

Ekleme: 1 domain adını 2 hostta birden barındırmak istiyorum
Detay olarak ne yazmalıyım?

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Benim bir hostum vardıı 3 ay kaldı.

Başka bir host 500GB alan 25000GB(sınırsız) trafik bir alan adı 50$facebook kuponu 50$ google adwords kuponu yıllık $1 a verdi. Bende aldım ona transfer etmek istiyorum ama transferde problem çıkmasın ilk 3 ay ikisinide kullanayım diyorum olmaz mı?

Ekleme: 1 domain adını 2 hostta birden barındırmak istiyorum
Detay olarak ne yazmalıyım?

Bu detay yeterli. Öncelikle siz yedeklerinizi taşıyın. Daha sonra problem olup olmadığını test etmek için c:\windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasını notepad ile açıp sitenizin yeni ip'sini ekleyin. Daha sonra sitenize giriş yapın. Yeni host üzerinden çağırmış olacaksınız. Problem varsa bu problemleri giderin. Daha sonra hosts üzerindeki değişikliği iptal edin. Problem yoksa domain yönlendirmenizi yapın.

Bu arada nereden aldınız 1 yıllık hostingi 1$'a?

Geçmiş olsun.

mrtogz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
bu gerçek hayatta aynı anda 2 yerde olmak gibi geldi bana:) ama belkide oluyordur bilemicem:p

drcag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu detay yeterli. Öncelikle siz yedeklerinizi taşıyın. Daha sonra problem olup olmadığını test etmek için c:\windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasını notepad ile açıp sitenizin yeni ip'sini ekleyin. Daha sonra sitenize giriş yapın. Yeni host üzerinden çağırmış olacaksınız. Problem varsa bu problemleri giderin. Daha sonra hosts üzerindeki değişikliği iptal edin. Problem yoksa domain yönlendirmenizi yapın.

Bu arada nereden aldınız 1 yıllık hostingi 1$'a?

Geçmiş olsun.

Netfirms`ten
Benim domain adlarım onlara kayıtlıydı

Ekleme: en altta localhostun yanında yazan ip adresi yerine o ip adresini mi yazayın
Siteyi chrome ile mi explorer ile mi açmam lazım

drcag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Taşıdım hostumu netfirms`e yıllık 1$ a ödedim

Bizim sosyalhit kazanma sitesi çok tuttu 1500 den fazlaz üyemiz oldu
Eski host dayanamadı.
Bakalım bu ne olacak şimdilik iyi gidiyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5