İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir dönemin internet devi torrent'e düştü

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bundan yaklaşık bir yıl kadar önce Yahoo'nun sunduğu Geocities siteleri kapatılmaya başlanmıştı. Yahoo'nun bu konuda kullanıcılara çok az bilgi vermesi, bu internetin ilklerinden olan ve neredeyse internetin tarihinin yattığı sitelerin birer birer tamamen silinmesine yol açtı.

Geocities'in modası uzun zaman önce geçmiş, yerini Myspace, Facebook, WordPress gibi sitelere bırakmıştı. Textfiles.com'dan tarihçiler ve arşivciler, halka açık tüm Geocities sitelerinden bir adet dev bir arşiv yapmak için kolları sıvadı. Buradaki gönüllüler Geocities sunucularındaki tüm verileri dipten kazıyarak yeni ve büyük bir arşiv oluşturuyorlar.

Arşivin sıkıştırılmış hali 900 gigabyte'ı buluyor. Halen sıkıştırılma işlemi devam eden devasa arşivin ise birkaç gün içinde BitTorrent'te olması bekleniyor. İnternet tarihinin bir kısmını saklamak istiyorsanız, yeriniz de varsa sizin için bulunmaz bir fırsat olabilir.

bacak99

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
torrent bitmesi ile ne alaka??

torrent bitmesi ne alaka anlamadım okudum ama???

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Aynı dönemin türk girişimi kolayweb.com vardı, 2001'de ilk sitemi orada yapmıştım dosya transfer bölümü efsaneydi o dönemler için, çok kolay gelirdi, hey gidi gidi :)

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
brinkster war eskilerden unutmayın onuda yahu!

madem öyle bir de benden olsun :D phpbb3.net forumları vardı ilk gözağrım orası,ilk defa html i oranın kaynak kodlarında gördüm.o kodları çok çok küçük editelemeler yaparak programlamaya başladım.<center>ortala</center> yazarak başladım ve şuan diplomalı bir bir bilgisayar programcısıyım.phpbb3 çoktan kapandı ama unutamıyorum o günleri mi :)

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Belki çok ilginç siteler çıkar.
Allah aşkına düşünelim, ortada blog mlog yokken millet Geocities'de yayın yapıyordu. Kim bilir kimler geldi geçti?

Sitelerin neredeyse tamamı amatörlerin eseridir ama bu demek değildir ki bütün içerik çöp.

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
tarihciler için zaten onların işi bu meraklısı toplar değişik işe yarayanları ayırır :)

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
bir zamanlar kayyo da vardı bilenleriniz vardır :)

mwt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geocities'in dünyada ilk subdomain şeklinde uzantı veren ve free host verip insanlara internet sitesi yapmaya çalışanların yeriydi Geocities' sitem var baksana derlerdi begenirdi o zamankiler şimdi Türkiye'nin önde gelen web master'ları unutmaları kötü olmuş elin herifi aldı tarihi kendine saklayacak umarım içindekiler çıkmaz dışarı :)

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Bir zamanlar geocities te site bozup kuruyorum derdim hava atardım ne günler geçti ve hale bak..:)

facebookfake

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adını Daha Yeni Duyuyorum Aam 900 Gb' imiş sıkıştırılmış hali :eek:ha:

Kaç Milyon Kişi site açmışki acaba ??

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5