İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir E-Ticaret Sitesinden ne istersiniz ?

kereky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir E-Ticaret projesi geliştiriyorum, sitenin amacı satış arttırma. ( Kendi ürünlerimizi satmayacağız )

Amaç bu Fakat değişik bir fikriniz yada önerileriniz varsa ve bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz..

Siz bir Alıcı veya Satıcı olsaydınız ne gibi şeyler isterdiniz?

söyleyebilecek olduğunuz en saçma fikir bile bizim için altın değerinde, aklımızdaki fikri projeye döküyoruz..

bir alıcının ne ister, bir satıcı ne ister?
size göre bir alıcıyı nasıl yönlendirmeli?
satıcıyı nasıl yönlendirmeli ?
bu amaç için kullanılabilecek araçlar nelerdir ?
Size göre burada EKSİK olan soru ve sorular nelerdir ?

baristr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alıcı güvenmek ister onun için templatenin mükemmel olmalı aynı zamanda fazla ziyaret edildiğinden veya çok insanın buradan alışveriş yaptığından alıcı emin olmalı
satıcı ise burada ürünlerini sergilediğinde bir sonuca ulaşmalı yani satış olmalı

sıfırdan yapılacak böyle bir site bence ilk ve en önemli adımı üretici veya ürün toptancıların burada uygun fiyatla satması ikinci ayağı reklam banner tv gazete vb

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
İnternet üzerinden ürün satan biri olarak gördüğüm şudur: Türkiye'de alıcı kapıda ödeme seçeneğinin olmasını istiyor. Bir de kargonun fiyata dahil olmasını.

En çok gözlemlediğim budur. Ama işinize yarar mı bilmem.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Alıcı ürün alırken kredi kartı bilgilerini herhangi bir sayfa ile paylaşmak istemez korkar, o yüzden Alıcı ürünün eline geçtikten sonra ödemesini yapmayı ister ve Ürünün kısa bir süre bile olsa hata veya istediği performansı görtermeyince geri iade ister. (Deneme süresi ister) Alıcı kampanyadan ucuz ürün almaya bayılır.
Alıcı kargo parasının ürün fiyatı içinde yer almasını ister.
Alıcı mümkün olduğunca en kısa sürede ürüne ulaşmak ister.
vs...

kereky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fikirleriniz için hepinize ayrı ayrı tesekkur ederim, takas işi biraz zor bu sistem için çünkü amaç ürün satışını arttırmak, satıcılara gerekirse fikir veya satış arttırma seminerleri uygulanacak, aklımızda bulunan ve bu konuda uzman kişilerden yardım alarak bunun gibi bir online seminer veya bunun gibi birşey düşünüyoruz, takasıda bunun içine katarasak, takasta bulunan kişilerin memnuniyeti, iade edip etmeme gibi veya üründen memnun kalıp kalmaması gibi durumlar, hem takas bulunan kişilerin zamanını çalar hemde trafiği arttırır diye düşünüyorum ama bu görüşlerin hepsi ortadan kalkabilir, yeniliği açık bir proje, alışagelmişin dışında birşey peşindeyiz zaten, onun için 3. saşıhların fikirleri bizim için çok önemli

yusufu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternet üzerinden ürün satan biri olarak gördüğüm şudur: Türkiye'de alıcı kapıda ödeme seçeneğinin olmasını istiyor. Bir de kargonun fiyata dahil olmasını.

En çok gözlemlediğim budur. Ama işinize yarar mı bilmem.

kapıda ödeme bazı müşteriler ürünü kapıdan geri çeviriyorlar kargo parası satıcıya kalıyor satıcıda üründen ya hiç kar edemiyor ya zarar ediyor bunun için ne gibi önlemler almalıyız

jeymo34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ilk etepta ürün ne olucak yanı arz talep ben sahsen red edemiyegim bir ürünü herşekilde temin etmeliyim kapıda ödeme olayı cok güzel bir olay ama dediğim gibi ürün red edemiyecegim tedariği zor olan bişey olmalı yada sıtandarbir ürünse heryerde varsa ucuz olması en onde gelen durum gibi geliyor bende öyle bir calışma içerisindegim bilmem faydası olurmu sana bu yazdıklarımın
gerci birazda yazma özürlüyüm idare et artık

kereky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk etepta ürün ne olucak yanı arz talep ben sahsen red edemiyegim bir ürünü herşekilde temin etmeliyim kapıda ödeme olayı cok güzel bir olay ama dediğim gibi ürün red edemiyecegim tedariği zor olan bişey olmalı yada sıtandarbir ürünse heryerde varsa ucuz olması en onde gelen durum gibi geliyor bende öyle bir calışma içerisindegim bilmem faydası olurmu sana bu yazdıklarımın
gerci birazda yazma özürlüyüm idare et artık

ne özrü, bu kapıda ödemeyi birçok kişi istiyor ama aklımada bir fikir gelmedi değil..

gülü seven dikenine katlanırdan yola çıkarsak aklımda bu kapıda ödeme için müthiş bir fikir geldi :)

bu sekilde satıcıda zarar etmeyecek, alıcıda işine geleni yapacak.. blgisayarda başında düşün düşün gelmez böyle şeyler insanın aklına, illaki birisinin doğru yada yanlış birşeyler söylmesi lazım...

tesekkurler fkirlerinizi aylaştıgınız için, herkezin düşüncesine saygım var, size göre en aptalcasını veya en iyi fikrinize dinleyebilirim..

sadece bana değil baska arakdaslar içinde faydalı olduğu görülüyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5