İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir Hevesle Başladım Ama Olmadı Herkese Bol Şans Bol Kazançlar

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Üniversitede okuyorum sınıf arkadaşlarımdan bir tanesi aylık 1000 dolara yakın adsenseden para kazanıyor tabi bende gaza geldim ama olmadı bir türlü para kazanamadım 6 aydır 12 dolar oldu bn pes ettim artık uğraşmıyrum herkese bol Şans ADSENSEDEN para kazanan herkesi kutluyorum :)

DerinSevdam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşın madem neden öğretmiyor sana da yöntemi neden sadece kendisi yiyor benim öyle arkadaşım olacak hep bana diyecek ben arkadaşımı silerim açıkcası

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Googleda Bir Şekilde sitesi hep en üste nasıl oluyr onu söylemem diyo zaten çok yakın arkadaşm değil bende bir yerleri kalkmasın diye ısrar edemiyorum ama meraktan ölüyorum tabi o başka

yaramaz62

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Googleda Bir Şekilde sitesi hep en üste nasıl oluyr onu söylemem diyo zaten çok yakın arkadaşm değil bende bir yerleri kalkmasın diye ısrar edemiyorum ama meraktan ölüyorum tabi o başka

ama belkı o bu işlere önceden yatırım yapmış para harcamıstır ne bilim seo backlınk felan ondandır.

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
hmm bide seo backlink falan neymiş araştırayım bari :)

DerinSevdam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen daha seo ne olunu bilmeden okadar kazandı isen sen bence önce bir paraya kıy sitene seo yaptır sonrada pr si yüksek sitelerden link al sen 1200 dolar kazan aylık

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
biraz baktım anladığım kadarıyla başka sitelere link vermem gerekiyor ama bunun ücreti ne kadar olur sitesine göre değişir tabi ortalama yani

beratxt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
arkadaşın madem neden öğretmiyor sana da yöntemi neden sadece kendisi yiyor benim öyle arkadaşım olacak hep bana diyecek ben arkadaşımı silerim açıkcası

Hangi birine öğretecek ? Benim de kazandığım sıra ummadığım arkadaşlarım ekler oldu :) Ben de bunalrı arkadaş saymıyorum..

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
En iyisi arkadaşının site adresini işi bilen birine pm at, hemen bi analizini yapsın sana. Bir yerden sonra sitenin nasıl çalıştığını bulmak zor değil :)

Gaddo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

Merhaba

Çok çabuk pes etmişsiniz,öncelikle arkadaşınızın her ay adsense'ten 1.000$ kazanıyor olduğu doğru olmayabilir,google çeklerini görmeden inanmayın:)

Web sayfalarının arama motorlarında (Google,Yahoo,Bing) üst sıralarda yer almak için yapılan aktivitelerin tamamına verilen isimdir SEO (Search Engine Optimization) ve iki ana bölümden oluşur

On Page SEO Web sayfasının başlığı,H1 tag kullanımı,Meta Taglar,anahtar kelimenin ne sıklıkta sayfada yer aldığı,description gibi webmaster'ın kendi insiyatifinde olan unsurlar.
Off page SEO Diğer web sayfalarında arama motorlarında yükselmesini istediğimiz web sayfasına link verilmesi işlemi ki "backlink" diye bahsettikleri budur.Google ve diğer arama motorlarının en önemli amacı ziyaretçinin her hangi bir anahtar kelime araştırdığında o kelime ilgili en doğru sonuca ulaşacağı web sayfasını bulmaktır.Bunu da ancak bir oylama benzeri sistem ile yapmak zorundadır arama motorları,eğer bir site başka bir sitenin linkini sayfasına koyuyorsa o siteye bir oy vermiş gibi olur,bu oylar ne kadar artarsa Google o sitenin o kadar populer olduğunu düşünür ve sıralamalarda üstte çıkartır.Bunu yaparken sadece bir grup yöneticisinin bildiği ve sık sık değiştirdikleri bir algoritma kullanılar.Alınan linklerin değerleri de bir çok unsura göre değişmektedir.Bunlar link veren sayfanın PageRank'i,linkin arzu edilen anahtar kelime ile çapalı olması örnek olarak eğer sayfamızın "çikita muz" arandığında ilk sıralarda yer almasını istiyorsak şöyle olması çok işimize yarardı;

çikita muz

hatta şöyle olsa çok daha iyi olurdu

En ucuz sebze,meyve özellikle çikita muz siparişi vermek için burayı tıklayınız.

Link'i veren site ve linkin geçtiği cümle sitenizle ne kadar alakalı ise alınan link o kadar işe yarayacaktır.

Linklerin Dofollow olmasından bahsedilir ki çok önemlidir.Webmaster'lar için özellikle blog sahiplerinin sitelerini spam yorumlarından korumak üzere geliştirilen "nofollow" tagı mevcutsa arama motorları bu tagın altındaki linkleri hesaplamazlar.Örneğin tüm wordpress blogları default olarak yorum bölümlerinde "nofollow" tag kullanır.Nofollow olmayan linkleri tarif etmek içinde dofollow terimi kullanılır,yani arama motorlarının saydığı linkler.

Bu konu da çok daha fazla şey yazılabilir ancak,bu işte çabuk yol almanın en kısa yolu backlink kazanmayı öğrenmektir,zaten gerisi hikayedir.

Bir sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Kolay gelsin

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yukarıda ki yazı hiç şüphe yok ki seni google de üst sıraya çıkartır! ancak google için en değerli atak organik hit tir. Hiçbir seo organik hit ten daha değerli değildir googlenin gözünde..
sonuç olarak sana bu sisteme üye olmayı ve sana sırrını söylemeyen arkadaşına bir iki hafta sonra arkana bakıp el sallayarak "aaa sen hala orada mı kaldın ee koşsana peşimden " demeni tavsiye ederim..

http://forum.iyinet.com/google-opti...hic-bu-kadar-kolay-ve-ucretsiz-olmamisti.html

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Her sitenin büyüme, olgunlaşma, bunalım ve düşüş evreleri vardır. Yeni doğmuş çocuğun bir anda büyümesi nasıl beklenmiyorsa yeni site de öyledir. İstisnalar dışında genel kural olarak sitenin gelişmesine katkıda bulunarak gelişmesini sabırla beklemek gerekir. Sabırsız insanlar topluluğu olarak bu yaşadığımız dönemde çok zor olsa da, kendimizi planlı çalışmaya ve sabretmeye zorlamalıyız. Hem kendimizi hem sitemizi geliştirmeliyiz.

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yukarıda ki yazı hiç şüphe yok ki seni google de üst sıraya çıkartır! ancak google için en değerli atak organik hit tir. Hiçbir seo organik hit ten daha değerli değildir googlenin gözünde..
sonuç olarak sana bu sisteme üye olmayı ve sana sırrını söylemeyen arkadaşına bir iki hafta sonra arkana bakıp el sallayarak "aaa sen hala orada mı kaldın ee koşsana peşimden " demeni tavsiye ederim..

http://forum.iyinet.com/google-opti...hic-bu-kadar-kolay-ve-ucretsiz-olmamisti.html

hotfiledan para kazanma adlı aramada ilk sayfada 7. sırada çıkarken sisteminize başvurdum ve etiket olarak bu aramayı verdim sonuç olarak artık aramada çıkmıyorum bile...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5