İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir Hosting Sitesi Nasıl Olmalı ? Güvenilmez Siteler kendilerini nasıl ele verirler ?

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar hosting konusunda hepimiz bir kez kazık yemişizdir sanıyorum. Yıllardır edindiğiniz tecrübeleri paylaşırsanız sevinirim.
Mesela bir hosting sitesie girdiğinizde ilk nelere bakarsınız ?
Neyi görünce direk kaparsınız o siteyi ?
Daha ince detaylar var mı bildiğiniz ?

iyi çalışmalar.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayrıca şunu sormak istiyorum bir hosting sitesi sadece havale ile ödeme alıyorsa yani kredi kartı sistemi yoksa bu o şirketin güvenilirliği hakkında bir değerlendirme yapmamızda etkin olmalı mıdır ? sonuçta bazı büyük firmalar sadece havale ile çalışıyorlar. bu onların güvenilmez olduklarını ispatlamaz ama hostingde sanırım buna önem veriliyor. siz ne dersiniz ?

F

ferhatstar

Misafir
Aslinda odeme sekli okadarda nemli degil tabi elbette kredi kartinin gecerli olmasi buyuk rahatlik! Ama sirf kredi kartiyla odeme kabul etmiyor diye bir firmayada kalitesiz damgasi vuramazsin! Bence onemli olan firmanin para iade garantisi vermesidir! Ve bu garantiyi gercekten uygulamsi yani garanti veripte sonra camura yatanlardan bahsetmmiyorum.

www.uhostnet.com (Uhostnet International)
http://turkey.uhostnet.com (Uhostnet - Turkey Test sayfasi)
[email protected]
[email protected]

S

Senbul

Misafir
Şirketmi şahısmı,kendini şirket gibi gosterip 10 larca calısanı varmıs gibi davranan,sayfasında telefon ve adres bilgileri olmayan sınırsız ozellikler vaad eden kontrol paneli olmayan (ornek:turkticaret) gercek referansları olmayan fatura kesmeyen firmalardan sozlesmesını iyi okumadan host alınmaz.

Ben yasadıgım bir tecrube sonucu bu sonucu cıkarttım.Bu yukarda bahsettiğim sartlar olsun kredi kartı havale posta ceki onemli değil.Parayı gider elimle bile teslim ederim :D

H

hostcu

Misafir
Ben genelde ip numarasına ping atarım bu benim için onemlidir ikincisi barındırdıgı domain sayısı...

baterist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hosting firmasinin odeme sistemi sorun degil

en büyük host firmalariyla da calistik hicbirinin yedekleri yok!
yani sistem cöktugu zaman hepsi oyle kaliyor...

onemli olan guven!

bu güvende oyle dizaynla iletisim adresiyle filan olmaz!
yakinda öyle bir hosting sistemi kuracagim ki!
herkes sasiracak! :)

G

guajira

Misafir
baterist' Alıntı:
en büyük host firmalariyla da calistik hicbirinin yedekleri yok!
yani sistem cöktugu zaman hepsi oyle kaliyor...

onemli olan guven!

bu güvende oyle dizaynla iletisim adresiyle filan olmaz!
yakinda öyle bir hosting sistemi kuracagim ki!
herkes sasiracak! :)

hadi bakalım. iddilaı bir yazı yok olmazsa ortalarda pek gözükme derim:)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türkiyeden alacaksan
1.nci Telefon numarasına bak hatta fax varmı
2.nci com.tr olması şirket olduguna işarettir.
3.Tasarımına bak.Eger hazır tasarım kullanıyorsa %90 resellerdır.
4.ping çek serverlarına
5. müşteri referansı
6. google pagerank (İnsanlar link veriyorsa hostlarına bu, memnuniyet belirtisidir)

Türkiyede kaliteli hosting yapan firma sayısı çok az.
www.vt.com.tr
www.rh.com.tr
www.sadecehosting.com
www.KRIWEB.COM
www.karegen.com

bunlara gözü kapalı güvenebilirsin.

baterist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Server Yapisi ile alakali cok ilginc bir dusuncem var!

Programlama ile de ugrasmaktayim!

su anda cok ilginc bir dusuncem var!
hayata gecirmeye calisiyorum!
ilkonce bir plan olarak olusturup uygulayacagim!

su hosting bu hosting derdi kalmayacak!

bekleyin!

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Havale ile ödeme alıp almaması benim icin önemli değil..
Bende 1 kere yaş tahta'ya bastım hosting konusunda.. Ama benim icin iyi oldu.. X Firmanın sayesinde reseller almaya karar verdim vs.. Yakındada makina alacagım..
Bunun dısında;
tasarımına, Serverlerinin nerede bulunduguna , iletisim bilgilerine ve özelliklede sitelerindeki yazı stillerine ve yazı tarzlarına bakarım..

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
türkiyede günlük yedek alan bi çok yer var, genelleme yapmayalım.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
baterist' Alıntı:
Programlama ile de ugrasmaktayim!

su anda cok ilginc bir dusuncem var!
hayata gecirmeye calisiyorum!
ilkonce bir plan olarak olusturup uygulayacagim!

su hosting bu hosting derdi kalmayacak!

bekleyin!

yaw bunun için bir program gereksiz bence.
iyi yerler belli zaten :D

W

Webci

Misafir
Türkiyeden alacaksan
4.ping çek serverlarına
5. müşteri referansı
6. google pagerank (İnsanlar link veriyorsa hostlarına bu, memnuniyet belirtisidir)

Merhaba;

Yukarıdaki bilgileri veren arkadaşa teşekkür ederim. Hakikaten bu işler böyle. Bir kaç yıl öncesine kadar bende kendi sitemi nereye koyacağım diye kara kara düşünüyordum. Hiç birisi benim isteklerimi karşılamıyordu. Daha sonra bir gün bir arkadaşım aracılığıyla bir hosting buldum. Buradan alabileceğim desteği her zaman maksimum düzeyde aldım. Taki artık ben bu işten para nasıl kazanabilirim sorusunu sorana kadar. Sorumun cevabını hostingin sahibi verdi.
Şu anda mı? Şu anda bende bir hosting sahibiyim. Az-çok, çok şükür bende kazanmaya başladım. Ne yapıyorum derseniz kendi makinalarımla insanlara hizmet veriyorum. Hemde Ankara daki sistem odamdan.
Evet belki şirket değilim ama, 7*24 müşterilerimiz bize ulaşabiliyor ve sırasıyla gelen her çağrıya cevap veriyoruz. Tek amacımız koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak.
Amacım reklam yapmak değil. Ama gerçek hizmeti insanlara sunabilmeyi hedefledik.

Şimdi diğer firmalara veya şahısların kurduğu hostinglere şöyle bir bakalım.
Bandwith problemleri.
Desteksiz destek vaadi.
Muhatap bulunamayan firmalar.
Domain Name leri kendi üzerlerine satın almaları.
Parasını ödediğiniz ancak alamadığınız hizmet.
Yurt dışında Share edilmiş diskler üzerinde hosting işi yapanlar(Cezayir depreminde sitelere ulaşılamamıştı.)
ADSL üzerinden evindeki makinalardan hosting işi yapanlar.(Telekom DNS leri kaydırınca kaybolan siteler. UPS ve Jeneratorleri bulunmayanlar.)
Alındığı söylenip, alınmayan ve sıkıntı anında ortaya çıkan backup problemi.
Ve daha burada sayamayacğımız nitelikler.
Neticeye, gelirsek bence bunların hepsinin aranması gerekliliği ortaya çıkıyor. Ama onlarda haklı değilmi ..! Ayda 3 $ sınırsız Web Hosting + Sınırsız Pop3 Mail + Control Panel veriyorlar. Ne kadar köfte o kadar ekmek. Ucuz etin yahnisi misali :)

Ben bu işin başındaki kişi olarak her gün minumum 19 saatimi makina başında geçirerek gerek destek, gerekse sistemleri korumak adına vakit geçirmekteyim. Tabi ekipdeki diğer arkadaşlarda, sürekli sistemleri kontrol ediyorlar.

Arkadaşlar bende sizlerden biriyim. Lütfen Gerçek hizmeti gerçek desteği alacağınız yerleri seçin. Hiç birinizin gelipde bizim hostingimizde yer almanızı için yazmadım bunları. Bunlar sadece benim şahsi düşüncelerim. Kimseyi karalamıyorum. Çünkü etik değil. Herkes bu işi yapsın bende isterim. Bu işi herkes gerçekten iş olarak görüp çalışırsa, ekmek yediği işine hiyanetlik etmezse sektörümüzün önü açılır. İşsizlikten kırılan insanlarımıza imkan doğar.

Her şey daha güzel bir Türkiye için.

Saygılarımla,
Webci

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi güzel yazmışsınızda template kullanan bayi paketi almıştır demeniz bence yanlış. türkiyede hosting listesinde ilk 20ye giren bir firmanın kullandığı web sayfası tasarımını pcnet dergisi geçen aylarda cd içeriğinde verdi. ilk 20 içinde bu firma bayi paketi ilemi idare ediyor???

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiyeden alacaksan
4.ping çek serverlarına
5. müşteri referansı

Türkiyede kaliteli hosting yapan firma sayısı çok az.
www.vt.com.tr
www.rh.com.tr
www.sadecehosting.com
www.KRIWEB.COM
www.karegen.com

bunlara gözü kapalı güvenebilirsin.

Doğru Düzgün bir hosting firmasının yukardakilerin bazılarına asla ihtiyacı olmaz.
örneklemek gerekirse ;

com.tr olması çok da mantıklı degil TR domainler sadece türkiye nin belirledigi bir uzantı olmaktan ibarettir. bu firmanın kimligine etki etmez. kaldıki internet dedigimiz şey Global bir yapıdır mahalli bir yapı gibi davranmaya gerek yoktur.

akıllı bir hosting firması müşteri referanslarını göz önüne sermez.
burda bile (isteyen alınabilir) birbirlerinin müşterilerine mail atıp "Onda şu kadara alıyorsun biliyorum gel ben sana bu kadara vereyim bi de üstüne 3 ay beleş " cümleleri kullanabilyorlar . Bazen salaklık edip bu mailleri hosting firmalarınada atabiliyorlar .

Google pagerank belki bir oyun yada içerik sitesini bağlayabilir (örnekler çoğaltılabilir) ama bir hosting firmasını ASLA bağlamaz.
adam cebinden çıkarıp ayda XXX dolar harcasa ve 100lerce yerden link alsa bu güvenilir olmak anlamı mı taşır?

3 5 kuruştan kaçarak daha vergi ödememiş ve sadece merdiven altı diye tabir ettigimiz yerlere tamah eden kişilerin piyasayı felç etmeleri ve daha da kötüsü
kişileri de bunun doğru birşeymiş gibi yönlendirmeleri ,
ve final olarak da zaten ülkemizdeki internet cahilliginin üstüne bu yanlışların doğrumuş gibi gösterilmesi insanları yeterince kararsızlığa sürüklemektedir.

farklı bir örnek vereyim;

XXX gig yer ,sınırsız domain bulundurma hakkı , sınırsız mail bulundurma hakkı, 10mbit UNLIMITED (sanki 10mbit kendisi bir limit degilmiş gibi) hat satmaları , ve bunuda büyük bir pişkinlikle yapmaları hosting piyasasını yeterince öldürmektedir.

EEE peki nasıl bulacağız doğru firmaları ?

1 ucuz olanlardan olabildiğince uzağa kaçacaksınız.

2 "Herşey burdaaa , biz onuda bunuda hatta şunuda veriyoruz" firmalarını direk listenizden sileceksiniz. Çünkü gerçekten bildigini yapan firmalar bu kadar çok ıncık cıncık iş yapmaz daha stabil işler yaparlar.ve bu işleri için MUTLAKA bölümleri vardır.

3 Sınırlarını çizmiş olan firmaları tercih edin;
xxmb yer xx adet email xx adet domain barındırma.....
sebebine gelince , sınırlarını bilen ve bu sınırları size de bildiren firmalar genelde o sınırlar içinde nasıl hareket edeceklerini ve sorun çıkarsa nasıl çözebileceklerini belirlemişlerdir.
- 200 gig yerim var hesap başına 20mb yer verirsem XX adet host satarım, xx email verirsem bu XX oranına düşer + genel kazancım şu kadar olur..
bir eleman alırsam ve buna YY oranında maaş verirsem demekki benim 3 adet bu tarzda makineye ihtiyacım olur.ve Alınan adamda SADECE bu işi yapar
yani size DOĞRU hizmet verilmiş olur.

Ez Cümle. sakın olaki ucuza kaçmayın her doğru işin Ciddi miktarlarda bedelleri vardır.

Bir atasözü vardır "Ucuz giysi alacak kadar zengin olamadım henüz.."

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5